Wszystkie możliwe aktualizacje Mac OS X?


4

Odkryłem więc, że w OS X należy aktualizować wiele rzeczy:

  • oczywiście wbudowana aktualizacja oprogramowania
  • Poszczególne programy, które zazwyczaj automatycznie sprawdzają dostępność aktualizacji, oraz opcję „aktualizacji” zwykle można znaleźć w menu programu (po prawej stronie menu Apple na pasku menu).
  • Klejnot, który jest fabrycznie zainstalowany w systemie OS X (popraw mnie, jeśli się mylę), powinien być okresowo aktualizowany, sudo gem update --systema następnie klejnoty aktualizowanesudo gem update - patrz odpowiedź Grega, dlaczego nie powinieneś aktualizować Ruby.
  • MacPorts, jeśli są zainstalowane, powinny być okresowo aktualizowane przy pomocy, sudo port selfupdatea następniesudo port upgrade outdated

Czy brakuje mi innych procesów aktualizacji? Używam OS X od kilku tygodni, więc chcę mieć pewność, że wszystko jest na bieżąco w moim systemie i już mam wrażenie, że większość użytkowników komputerów Mac nawet nie wie o tym wszystkim (szczególnie aktualizacja Gem Komenda).

Czy w jakiś sposób mylę się myśląc, że muszę wykonać wszystkie powyższe czynności?


Wkrótce (6 stycznia, przynajmniej w USA), otwiera się także nowy sklep z aplikacjami na Maca, co pomogłoby w wielu aktualizacjach aplikacji kupionych za pośrednictwem sklepu.
jmlumpkin

To wydaje się dziwne pytanie. Mógłbym opublikować treść, ls -d /Applications/*.app"aby na nie odpowiedzieć. Chociaż przyznaję, notatka o rubinie jest dobrym jedzeniem do namysłu.
Jason Salaz,

Odpowiedzi:


7

Dobrze jest nie aktualizować systemu Ruby zainstalowanego przez Apple. Apple instaluje / usr / lib / podcastproducer, który korzysta z tego Ruby, a zmiana plików może spowodować jego uszkodzenie, jeśli odwoływane są klejnoty wrażliwe na wersję. Ponadto inni programiści mogą pisać kod, wiedząc, że Ruby tam jest.

Użyj locate *.rb | grep ^/usr | xargs grep requiredo listy plików i wymagań.

Wolę zainstalować nowy Ruby, albo w / usr / local / bin, albo przy użyciu RVM do zainstalowania w piaskownicy w ~ / .rvm i pozostawienia mojej wersji systemu w spokoju.

Podobnie, niektóre aplikacje używają również Apple Python i Perl. Są powody, dla których języki są dostępne i nie jest to wyłącznie dla naszej wygody.


Hmm interesujące. I, dodam, zbyt późno w moim przypadku ... Chyba po prostu mam nadzieję na najlepsze. Zredagowałem swoje pytanie, aby skreślić krok aktualizacji klejnotu.
Ricket

To bardzo interesujący punkt do przemyślenia. Czy mogę cię głosować 10 razy?
Jason Salaz,

1
To jedna z tych rzeczy, o których wiele osób nie myśli. Zobaczysz, jak wiele osób mówi, aby iść naprzód i aktualizować języki systemowe, ale widziałem, co potrafi. Zdarzają się płatkowe, dziwne rzeczy, które naprawdę trudno wyjaśnić lub zdiagnozować. Więc teraz zostawiam to w spokoju i grzebię w mojej własnej piaskownicy stworzonej przez RVM. Przynajmniej polecam instalację ze źródła w / usr / local / lub za pośrednictwem jednego z * menedżerów pakietów portów. Po prostu czuje się bezpieczniej.
Greg

4

Fink, jeśli użyjesz tego zamiast macports.

fink selfupdate && fink update-all


1

Poczekaj do 6 stycznia, nowy Mac App Store, który zostanie otwarty dla Mac OS X, będzie również obsługiwał tę samą funkcję automatycznej aktualizacji dla wszystkich produktów zainstalowanych, jak App Store na iPhone'a i iPada, więc wszystko zostanie zaktualizowane w tym samym czasie.

Tymczasem AppFresh działa jak urok.


Brak automatycznej aktualizacji w App Store
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.