Dlaczego Apple MacBook Pro 2012 ogranicza limit pamięci RAM do 8 GB?


17

Zgodnie z najnowszą dokumentacją firmy Apple (w chwili pisania), limit na MacBook Pro 2012 wynosi 8 GB pamięci RAM.

Mac Pro może jednak zająć do 32 GB pamięci RAM .

Dlaczego więc MacBooki mają tę czapkę? Czy to problem sprzętowy, ponieważ nie sądzę, aby był to problem programowy.

System OS X działający na komputerach Mac Pro jest taki sam, jak na komputerach MacBook Pro. Będąc oprogramowaniem 64-bitowym na architekturze 64-bitowej (zarówno MacBooki, jak i komputery Mac Pro), oczywiste jest, że system operacyjny może zużywać aż 32 GB pamięci RAM.

Czy to po prostu dlatego, że producenci nie robią pamięci RAM większych niż 4 GB dla laptopów?


Mam 16 GB na moim MacBooku Pro z początku 2011 roku, a także 512 GB Samsung SSD. Pracuje bardzo dobrze. Patrzę na nowe 13-calowe komputery MacBook ... ekran i mniejsza waga są interesujące, ale lubię uruchamiać maszyny wirtualne, a niemożność korzystania z 16 GB to showstopper. Mam nadzieję, że ta opcja pojawi się w późniejszych wydaniach. PS Moja pamięć RAM jest od Crucial.

Odpowiedzi:


23

Nałożone ograniczenie opiera się na chipsetach używanych na płycie głównej komputera. Na przykład wymienione maksymalne wartości Apple, o których wspomniałeś w przypadku MacBooka Pro i Maca Pro, są mniejsze niż maksymalne wartości, które te komputery mogą zastosować w praktyce. Maksymalnie testowane MacBook Pro to 16 GB zgodnie z listą maks . Pamięci RAM MacBook Pro EveryMac . A jeśli chodzi o Mac Pro, jego maksymalna pojemność wynosi 128 GB, zgodnie z listą maksymalnej pamięci RAM Mac Pro firmy EveryMac .

Jak zaznaczono w specyfikacjach Intela, procesor obsługuje inne maksimum niż chipset na płycie głównej. Xeon X5670 wykorzystywane w Mac Pro obsługuje do 288 GB.

A jeśli chodzi o i7, np. I7-2860QM zastosowany w MacBook Pro , obsługuje do 32 GB.

Ograniczenia te wynikają więc z decyzji inżynieryjnych podjętych przez Apple na podstawie tego, jakie chipsety zostały wybrane do zainstalowania na płycie głównej i jakie wsparcie dla tych chipów wymusza maksymalną ilość pamięci RAM, którą konkretny komputer Mac może rozwiązać przy lub poniżej mocy procesora faktycznie adres.

Jeśli chodzi o to, dlaczego Apple nie docenia maksymalnej liczby pamięci RAM na niektórych komputerach Mac, to Apple musi to wiedzieć i zastanawiać się. Trzeba jednak przyznać, że jest to niezła praktyka, gdy nie obiecuje się jej i nie zapewnia, z jakiegokolwiek powodu, Apple. Chociaż Mac Pro obsługuje więcej pamięci RAM niż Mac OS X może rozwiązać, zgodnie z testami OWC na Mac Pro, gdzie odkryli, że Mac OS X nieoficjalnie nie zajmie więcej niż 96 GB pamięci RAM , ale inny 64-bitowy system operacyjny może dostać się do pełne 128 GB.


+1 ahh ... Nie wiedziałem, że ma to również związek z procesorem. Ciekawy. Świetna odpowiedź, dzięki!
andy

Oznacza to, że mogę zaktualizować mojego MacBooka Pro późno od 11 `13 do 16 GB RAM?
Luan Castro,

Jest to również mocny argument za wszystkim, co jest nie tak z lutowanymi w RAM, przerzedzającymi maszynami moim A **
MrDaniel

Również w unibody znajduje się gumowa dolna obudowa, która z powodu upału „uderza”. To ciepło jest zwykle powodowane przez dodatkowy siłownik (zdarzyło się w moim przypadku). Pod uwagę brano również ciepło
meso_2600,

4

Każdy, kto wie, nie mówi. Ale najwyraźniej mogą użyć do 16 GB. Inne firmy World Computing testują różne maszyny pod kątem ich rzeczywistej (nieokreślonej) maksymalnej użytecznej pamięci i sprzedają zestaw pamięci 16 GB dla aktualnego MacBooka Pro.


1
+1 interesujący Robert. Jak myślisz, jak twoja odpowiedź działa z MrDaniel's? Jestem bardzo zainteresowany ... chciałbym, gdybym rzeczywiście mógł uzyskać zauważalną lepszą wydajność z większej ilości pamięci RAM (obecnie mam 8 GB).
andy

2
Chciałbym wiedzieć - nie mogę mówić o różnicy w stosunku do osobistego doświadczenia; tylko że twierdzą, że maszyny zaakceptują 2x ich wspomnienia. Oto artykuł na blogu z OWC na temat ich aktualizacji MBP 2011. Z pewnością warto zapytać.
JRobert

0

Specyfikacja Apple nigdy nie jest aktualizowana. W przypadku MacbookPro 2012 było to 8 GB pamięci RAM. Później został przetestowany przez wielu wielu użytkowników, aby mieć maksymalnie 16 GB. Mój ma nawet 18 GB od początku (1 tydzień po zakupie w 2012 roku). Jedyną rzeczą, którą musisz „przestrzegać”, jest to, że Ram ma dokładne specyfikacje określone w specyfikacjach Apple. Istnieje wielu producentów Ram dla komputerów Mac. Jeśli chcesz mieć nowoczesne lub zaktualizowane limity, pobierz Mactracker ze strony http://mactracker.ca/ lub z AppStore


-2

Ponieważ chcą zarobić więcej pieniędzy, płacąc za więcej pamięci RAM. Cały czas pracuję z Windows. Mam podwójny rozruch na komputerze Mac. Koniec Maca widzi tylko 8 GB zainstalowanego RAMu, ale Windows wykorzystuje cały 16. sprzęt, który spełnia wymagane specyfikacje, będzie działał w świecie sprzętu. To oprogramowanie określa sposób jego wykorzystania. Zaufaj mi, cały czas buduję platformy do gier.


1
Przepraszam za kolejny model przepraszam
ddeil117,

1
Czy możesz poprzeć swoją krytykę (co jest mile widziane), podając kilka linków i faktów (które są wymagane). Jeśli nie zamierzasz odpowiedzieć na pytanie - odpowiedź musi być superlatywna, aby uniknąć usunięcia. W szczególności śmieszne jest stwierdzenie, że OS X nie będzie używać 16 GB pamięci RAM, gdy Apple przejdzie na 64-bitową obsługę w Snow Leopard w 2009 roku.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.