Czy MacBooki mają prawdziwą opcję „hibernacji”?


60

Niedawno zmieniłem system Windows na MacBooka Pro. W systemie Windows dostępne są następujące opcje zamykania:

  • Tryb gotowości - maszyna przechodzi w „lekki sen”, z którego może się bardzo szybko obudzić (na przykład za kilka sekund), ale zużywa dużo energii.

  • Hibernacja - system operacyjny zrzuca bieżący stan systemu (w tym zawartość pamięci RAM) do pliku, a następnie wyłącza komputer. Budzenie trwa dłużej niż w trybie gotowości, ale nie ma ukrytego zużycia energii.

  • Zamknij - system operacyjny wyłącza się, a urządzenie jest wyłączone.

W OS X widzę to

  • Uśpienie - wydaje się być odpowiednikiem trybu czuwania lub jeszcze lżejszej formy snu, ponieważ Poczta zdaje się nawet sondować w poszukiwaniu nowych wiadomości e-mail?

  • Zamknij i przywróć wszystkie aplikacje przy następnym uruchomieniu - wyłącza komputer, wydaje się, że system operacyjny uruchamia się od zera i restartuje wszystkie aplikacje - z tego co wiem, to nie jest hibernacja

  • Zamknij i nie przywracaj aplikacji - wyłącz

czy jest to poprawne i czy OS X nie ma prawdziwego trybu „hibernacji”, który może zapisać swój stan na dysku? Ponieważ naprawdę tego właśnie szukam. W Internecie jest mowa o trybie „bezpiecznego snu”, ale nie widzę go w menu OS X. Czy jest ukryty w 10.7?4
W rzeczywistości nie jest tak bardzo rozładowany akumulator w trybie uśpienia ani na MacBookach ani innych laptopach. Dodatkowo, począwszy od systemu Windows Vista, system operacyjny zrzuca zawartość pamięci na dysk, nawet jeśli przejdziesz do standardowego trybu gotowości, aby można było wyjąć baterię z odcięcia zasilacza. Oczywiście tylko o ile go nie wyłączysz.
Max Ried

Odpowiedzi:


50

Tak, ma opcję hibernacji. Apple to nazywa Safe Sleep. Po uśpieniu komputera Mac OS X zrzuca pamięć RAM na dysk i przechodzi w normalny tryb uśpienia (na przykład tryb gotowości systemu Windows). Gdy bateria jest zbyt słaba, aby utrzymać pamięć RAM w trybie gotowości, komputer jest wyłączany. Następnie jest w trybie, który nazywasz hibernacją, technicznie nazywanym „trybem ACPI S4” lub „Suspend-To-Disk”.

Możesz wymusić „Suspend-To-Disk”, wyłączając standardowy tryb uśpienia za pomocą SmartSleep lub za pmsetpomocą wiersza poleceń. Jego strona podręcznika zawiera wiele informacji na temat Safe Sleep.


3
Rzeczywiste pmsetpolecenia znajdują się tutaj: superuser.com/a/630985/73619
laurent

1
Jaka jest różnica między opcją „Wyłącz i przywróć” a opcją „Hibernacja” wspomnianą powyżej?
genonimowy

@genonymous Co rozumiesz przez „zamknięcie i przywrócenie”?
Max Ried

49

Gdy nowsze laptopy zostaną uśpione, powinny zapisać zawartość pamięci RAM, /var/vm/sleepimageale również zachować pamięć RAM. Komputery stacjonarne powinny domyślnie korzystać z normalnego trybu uśpienia.

man pmset:

hibernatemode = 0 (binary 0000) by default on supported desktops. The
system will not back memory up to persistent storage. The system must
wake from the contents of memory; the system will lose context on power
loss. This is, historically, plain old sleep.

hibernatemode = 3 (binary 0011) by default on supported portables. The
system will store a copy of memory to persistent storage (the disk), and
will power memory during sleep. The system will wake from memory, unless
a power loss forces it to restore from disk image.

hibernatemode = 25 (binary 0001 1001) is only settable via pmset. The
system will store a copy of memory to persistent storage (the disk), and
will remove power to memory. The system will restore from disk image. If
you want "hibernation" - slower sleeps, slower wakes, and better battery
life, you should use this setting.
  • 0 (tradycyjny tryb uśpienia): szybkie budzenie i uśpienie, oszczędność miejsca na dysku
  • 3 (domyślny bezpieczny tryb uśpienia): szybkie budzenie i uśpienie, stan zostaje zachowany po utracie zasilania
  • 25 (hibernacja): oszczędza energię, stan zostaje zachowany po utracie mocy

Możesz sprawdzić, z jakiego trybu korzysta Twój Mac, pmset -g | grep hibernatemodei zmienić go sudo pmset -a hibernatemode $mode.

Niektóre nowsze komputery Mac obsługują tryb gotowości w wersji 10.8 i nowszych. Nawet jeśli hibernatemodezostała ustawiona na 3, wyłączają pamięć po nieco ponad godzinie snu.


1
Przydatne jest, aby mieć dodatkową notatkę w trybie gotowości, choć czasami myślę, że się nie uruchamia, a komputer Mac wyczerpuje baterię przed hibernacją.
RichVel,

Tak więc, aby hibernować mój komputer Mac, najpierw ustawiłem hibernatemode = 25, a następnie zamknąłem pokrywę lub wydałem polecenie pmset sleepnow. A potem pamiętasz, aby przywrócić hibernatemode do poprzedniego stanu? Szkoda, że ​​nie ma pmset hibernatenowpolecenia.
Edward Falk,

Myślę też, że „więcej gotowości” nie jest już niczym lub po prostu się nie uruchamia. Link do tego artykułu jest nawet archiwizowany.
Andrea Bergonzo,

6

Rozwijając powyższą odpowiedź Maxa Rieda, korzystam z tej bezpłatnej aplikacji, aby włączyć hibernację na moich komputerach Mac przez co najmniej 5 ostatnich lat: Hibernacja autorstwa Patrick Stein . Ustawiam go w tryb „tylko hibernacji” i za każdym razem, gdy przełączam komputer Mac w tryb „uśpienia”, zamiast tego przeskakujeSafeSleep.

Do tej pory nie miałem żadnych problemów, które mogę udowodnić, że były spowodowane bezpośrednio przez tę aplikację; to znaczy, że mój komputer rzadko zawiesza się lub zawiesza, a ja wielokrotnie „hibernuje” go, gdy muszę zabrać laptopa gdzieś (zamiast go wyłączać) często na kilka tygodni bez problemu.

Powinienem wspomnieć, że mój najnowszy Mac to 4-5-letni MacBook Pro, więc nie testowałem tej aplikacji na nowszych komputerach.


3

Ponadto w oryginalnym plakacie odnotowano, że śpiące maszyny OS X nadal okresowo sprawdzają pocztę itp. Jest to funkcja na nowych komputerach (debiutująca w MacBooku Air 2011) o nazwie PowerNap. W efekcie komputer budzi się okresowo i na krótko ze stanu uśpienia w celu obsługi powtarzających się zadań.

Podsumowanie z http://support.apple.com/kb/HT5394 firmy Apple :

Podczas snu Power Nap umożliwia komputerowi Mac wykonywanie takich czynności, jak okresowe sprawdzanie nowej poczty, kalendarza i innych aktualizacji iCloud. Po podłączeniu do zasilania prądem przemiennym Power Nap może także wykonywać kopie zapasowe Time Machine na AirPort Time Capsule i pobierać aktualizacje oprogramowania OS X podczas uśpienia komputera Mac.

Gdy kompatybilny komputer Mac przechodzi w tryb uśpienia, Power Nap nadal działa w następujący sposób:

Mail - odbieraj nowe wiadomości. Kontakty - Twoje Kontakty aktualizują się o wszelkie zmiany, które mogłeś wprowadzić na innym urządzeniu. Kalendarz - otrzymuj nowe zaproszenia i aktualizacje kalendarza. Przypomnienia - przypomnienia są aktualizowane o wszelkie zmiany, które mogły zostać wprowadzone na innym urządzeniu. Notatki - aktualizacje programu Notes ze wszelkimi zmianami wprowadzonymi na innym urządzeniu. Dokumenty na koncie iCloud - iCloud wypycha wszelkie zmiany dokonane w dokumencie do notebooka Mac. Strumień zdjęć - Twój strumień zdjęć aktualizuje się o nowe zdjęcia z iPhone'a, iPada lub iPoda touch. Znajdź mój komputer Mac - znajdź zagubiony komputer Mac, nawet gdy śpi. VPN na żądanie - Firmowe wiadomości e-mail są bezpiecznie aktualizowane. Zarządzanie urządzeniami mobilnymi - zdalne blokowanie i czyszczenie komputera.

Power Nap robi więcej, gdy komputer Mac jest podłączony do gniazdka sieciowego:

Pobieranie aktualizacji oprogramowania Kopie zapasowe za pomocą Time Machine Wykonuje indeksowanie Spotlight Kontynuuje pobieranie w tle elementów Mac App Store, w tym aktualizacji oprogramowania Aktualizacje zawartości Centrum pomocy Wake on Wireless wsparcie dla bezprzewodowych stacji bazowych Apple i innych firm


2
W miarę możliwości najlepiej podać link do źródła.
dwightk

1
@dwightk Dzięki za edycję i konstruktywną krytykę.
bmike

To bardzo interesujące (zastanawiałem się, dlaczego mój Macbook zawsze ma najnowsze wiadomości e-mail, mimo że miał spać), ale tak naprawdę nie rozumiem, w jaki sposób ma to związek z tym konkretnym pytaniem?
Pekka obsługuje GoFundMonica

Link pokazuje, że Power Nap jest faktycznie dostępny na MacBooku Air (koniec 2010 r.) I późniejszych, biorąc pod uwagę OS X Mountain Lion 10.8.2 lub nowszy.
nekomatic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.