Zainstalować OS X w VirtualBox na iMacu?


9

Czy można zainstalować system OS X 10.6 Snow Leopard w VirtualBox na komputerze iMac (i3) z systemem OS X 10.6.8? Mam CD instalacyjny 10.6, DMG i ISO, ale nie mogę uzyskać żadnego z nich do uruchomienia z VirtualBox.


Uwaga: wirtualizacja może dotyczyć tylko wersji serwerowej Snow Leopard. Wirtualizacja wersji innej niż Server 10.6.x narusza umowę licencyjną.
Ian C.

Istnieją strony internetowe, które przechowują całe wstępnie spakowane obrazy wirtualnych pudełek, które całkowicie oszczędzają ci konieczności przechodzenia przez jakąkolwiek instalację / konfigurację vm
Alexander - Przywróć Monikę

@XAleXOwnZX, jeśli nadal jest to prawda, czy możesz wymienić niektóre?
Aidan Miles,

„Wirtualne obrazy Google”
Alexander - przywróć Monikę

Odpowiedzi:


8

Te instrukcje dotyczą VirtualBox w systemie Windows i Linux, ale działają również dobrze w systemie OS X. Zaczerpnięte stąd - skrócone i zmodyfikowane dla systemu gościa OS X:

  • Zgrywaj oryginalny detaliczny dysk DVD Snow Leopard w formacie ISO.
  • W VirtualBox utwórz nową maszynę wirtualną. Nadaj mu dowolną nazwę, ale wybierz „Mac OS X” jako system operacyjny i „Mac OS X Server” jako wersję. Kliknij Następny. Przypisz dużą ilość pamięci RAM do maszyny wirtualnej. Wybrałem 1024 MB. Kliknij Następny. Utwórz nowy wirtualny dysk twardy, wybrałem 20 GB pamięci dynamicznie powiększającej się. Kliknij koniec.
  • Otwórz ustawienia dla tej nowej maszyny wirtualnej, aw sekcji Pamięć załaduj system Snow Leopard ISO do pustego urządzenia CD / DVD.
  • Teraz zamknij VirtualBox (ważne!). Znajdź plik XML, który definiuje właśnie utworzoną maszynę wirtualną. To będzie w ~/Library/VirtualBox/Machines/<name of the VM>/<name of the VM>.xml. Wyszukaj ten plik w edycji tekstu pod kątem ExtraDataItemznaczników. Po ostatnim wystąpieniu ExtraDataItemtagów dodaj następujące dwa nowe ExtraDataItemtagi:

    <ExtraDataItem name = "VBoxInternal2 / EfiBootArgs" value = "" />

    <ExtraDataItem name = "VBoxInternal2 / SmcDeviceKey" wartość = "naszehardworkbythesewordsguardplepleasedontsteal (c) AppleComputerInc" />

  • Zapisz i zamknij plik.

  • Otwórz VirtualBox i włącz maszynę wirtualną. Instalacja rozpocznie się po kilku minutach. Wybierz swój język. Teraz otwórz Narzędzie dyskowe w menu Narzędzia. Wybierz dysk wirtualny i kliknij Wymaż. Zamknij i możesz teraz zainstalować OSX. Wcześniej możesz dostosować instalację. Interesujące może być wyłączenie dodatkowych tłumaczeń języka lub obsługi drukarki (oszczędzasz około 2 GB).


1
Nie mogę znaleźć pliku .XML. W folderze ~ / Library / VirtualBox / nie ma folderu Machines, a Finder nie może znaleźć pliku OSX.xml na dysku twardym. Wszystko, co mogę znaleźć, to / VirtualBox VMs / OSX / w moim katalogu domowym / użytkownika z .vbox, .vbox-prev i .vhd
David

1
Widzę VirtualBox.xml w ~ / Library / VirtualBox /, który ma w sobie rzeczy ExtraDataItem. Czy powinienem to tam umieścić?
David

Nie ma też szczęścia, po prostu FYI.
David

@David, to jest bummer. Nie próbowałem tego od bardzo dawna, więc VirtualBox mógł przejść dalej. :(
Ian C.

1
To działa dla mnie. Kluczową kwestią jest dodanie <ExtraDataItem>znacznika xml, zaraz po <Machine>znaczniku. <VirtualBox ...> <Machine uuid="..." name="OS X Mavericks" ...> <ExtraData> <ExtraDataItem name="VBoxInternal2/EfiBootArgs" value=" "/> <ExtraDataItem name="VBoxInternal2/SmcDeviceKey" value="ourhardworkbythesewordsguardedpleasedontsteal(c)AppleComputerInc"/> </ExtraData> Nowsze wersje VirtualBox przechowują maszynę wirtualną w /Users/<user>/VirtualBox VMs/<vm name>/<vm name>.vbox Poradzie: wykonaj kopię zapasową przed wprowadzeniem zmian.
hanxue

2

Mam rozmowę z VBox SL 10.6.8. Działa idealnie, choć trochę wolno. Zaraz porzucę go z powodów całkowicie niezwiązanych z VirtualBox, ale zobaczmy, czy pamiętam wszystko, co zrobiłem, aby uruchomić:

1) Tak jak inna odpowiedź, zacznij od zgrania oryginalnej płyty SL DVD. Mój był 10.6.0.

2) Podobnie jak w przypadku innej odpowiedzi, utwórz nową maszynę wirtualną, wybierz Mac OS X Server (nawet jeśli nie używasz serwera), przypisz> = 1 GB pamięci RAM (dałbym jej co najmniej 2 GB, jeśli możesz ją oszczędzić) i zamontuj zgrane DVD.

3) Nie uruchamiaj maszyny.

4) Otwórz ustawienia urządzenia i upewnij się, że wszystkie poniższe ustawienia są ustawione:

System> Płyta główna> Chipset: ICH9

System> Płyta główna> Funkcje rozszerzone> Włącz IO APIC (zaznaczone)

System> Płyta główna> Funkcje rozszerzone> Włącz EFI (zaznaczone)

System> Procesor> Włącz PAE / NX (zaznaczone)

System> Przyspieszenie> Włącz VT-x / AMD-V (zaznaczone)

System> Przyspieszenie> Włącz zagnieżdżanie stronicowania (zaznaczone)

Pamięć> Upewnij się, że dysk twardy jest podłączony do kontrolera SATA typu AHCI.

Sieć> Karta 1 (lub dowolna inna)> Typ karty: Serwer Intel PRO / 1000 T (82543GC)

Porty> Porty szeregowe> Włącz port szeregowy (odznacz to)

Porty> USB> Włącz kontroler USB (zaznaczone)

Porty> USB> Włącz USB 2.0 (zaznaczone)

5) Uruchom maszynę i powinieneś zobaczyć pełny tryb uruchamiania (bez szarego ekranu Apple).

6) Kontynuuj instalację systemu OS X.

Właśnie to zrobiłem i uruchomiłem teraz. Zaktualizowano 10.6.0 do 10.6.8 przy użyciu standardowej aktualizacji oprogramowania. Nie wymaga łat, kextów ani innych hacków.

Mój system: iMac 21.5 ", koniec 2009 r. (3,06 GHz Intel Core 2 Duo, z 16 GB pamięci RAM)

Wersja VirtualBox: 4.1.12 r77245 z zainstalowanymi rozszerzeniami.

Próbowałem zaktualizować VirtualBox do 4.1.14, ale to jakoś złamało tę maszynę wirtualną. Nigdy nie wiedziałem dlaczego, ale powstrzymało mnie to od aktualizacji. Nie próbowałem jeszcze 4.1.16. Jeśli nie możesz tego zainstalować w bieżącej wersji z tymi ustawieniami, może dlatego?

Mam nadzieję, że to pomaga!


0

Mam starego macbooka (biały 13 "). Nie mogłem zaktualizować do Mavericks przez AppStore z powodu mojego sprzętu (nie pozwoliłbym na pobranie). Obecnie na 10.6.8

Zainstalowałem najnowszą wersję virtualbox (4.3.6). W sieci znalazłem 10.8.5 installesd.iso (nie pamiętam gdzie). Prawie wszystkie ustawienia domyślne (40 GB statycznego HD w formacie .vdi, 2 GB RAM, 128 MB pamięci wideo). W ustawieniach domyślnym kontrolerem jest SATA, który działał dla mnie. Dodałem installesd.iso do wirtualnego napędu DVD i uruchomiłem maszynę. Maszyna uruchomi się i zobaczysz verbage przez kilka minut, a następnie przejdziesz do ekranu opcji dysku instalacyjnego. Wybierz „narzędzie dyskowe”. W „narzędziu dyskowym” wybierz wirtualny dysk twardy dla urządzenia (ten na samej górze listy). Wybierz „partycja” -> 1 partycja -> Mac OS Extended (kronikowany) i kliknij „Partition”, aby podzielić dysk na partycje. Wyjdź z narzędzia dyskowego, a następnie wybierz ponownie zainstaluj osx. Wybierz wirtualny dysk twardy i zainstaluj.

Wziął fooooorrrrrrrreeeevvvvvveerrrrrrrrr! Wspomniany montaż 20 min. To było około 45 minut. Jeśli ekran stanie się biały podczas instalacji, jest to tylko ekran bezczynności. Kliknij ponownie w oknie komputera, aby wyświetlić aktualny stan instalacji. Utwórz konto jak zwykle dla Maca i zacznij korzystać z Maca.

Mogę teraz zaktualizować moją maszynę wirtualną do wersji Mavericks (obecnie pobieranie) na gołym metalu, którego nie mogłem zaktualizować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.