Alternatywne monitory aktywności dla OS X?


14

Jestem trochę zaintrygowany nowymi szczegółowymi monitorami aktywności i wskaźnikami postępu w systemie Windows 8 (kopiowanie plików, monitor zadań, aktywność sieci itp.). Pomyślałem: z pewnością muszą istnieć lepsze alternatywy dla wbudowanej aktywności Monitor.app?

„Lepszy” jak na bardziej szczegółowych i ładniejszych wykresach. W szczególności byłby zainteresowany i widziałby procentowe We / Wy dysku (poza pojemnością dysku), zużycie pamięci i użycie procesora w taki sam ładny sposób, jak przedstawia to Windows 8.

Blog dotyczący budowania systemu Windows zawiera artykuł opisujący nowego Menedżera zadań w systemie Windows 8.

Po prostu myślę, że menedżer zadań OS X - który zawsze uważałem za lepszy - po prostu już go nie ogranicza w porównaniu z tym, co pojawi się w Windows 8.


Czego szukasz jako „lepszego”?
Steven Fisher

Odpowiedzi:


9

Menu iStat i jego darmowa wersja widgetu Dashboard iStat Pro może pokazywać dobry ogólny przegląd systemów Macintosh, ale obawiam się, że nie znam żadnych narzędzi do monitorowania, które pokazują poszczególne procesy aplikacji (tj. kopiowanie plików aktywności Findera) inne niż narzędzia powłoki takie jak lsoflub top.

edytuj Zapomniałem o dobrym starym fseventer - ostatnio zaktualizowanym w 2010 roku, ale wciąż pracuję nad 10.6.8.


Używam również iStat, z wyłączoną większością etykietowania i przy niskiej częstotliwości odpytywania. Nie jest tak specyficzny, jak wspomniano powyżej, ale jest również bardzo dyskretny.
gmoney

1
MiStat od tego samego programisty był bardziej podobny do tego, czego szukałem.
Aeyoun

1
Pamiętaj, że te aplikacje monitorujące mogą mieć brutalny wpływ na żywotność baterii! Pamiętaj, aby utrzymywać niską częstotliwość odpytywania (około 5 sekund), jeśli ciągle używasz czegoś takiego jak iStat.
Ryan Dlugosz

MiStat jest w rzeczywistości mniej wydajną wersją menu iStat. iStat musiał zostać osłabiony, aby dostać się do App Store, więc stworzyli MiStat.
iynque

1
Nie tak dobry jak Process Explorer, ale wciąż całkiem niezła aplikacja. Dobry pomysł.
Factor Mystic

4

Ściśle do monitorowania użycia pamięci RAM, FreeMemory działa dobrze. Znajduje się na pasku menu.


3

Używam MenuMeters do wielu wersji OSX, jest podobny do Menu iStat. Używam go, aby mieć oko na wydajność w czasie rzeczywistym, taką jak sieć i procesor.


3

atMonitor przedstawia się jako „najbardziej zaawansowane narzędzie do monitorowania systemu Mac OS X, które wyświetla aktywność systemu w czasie rzeczywistym” i jest przeznaczone jako zamiennik Monitora aktywności.


1
atMonitor zdecydowanie NIE jest najbardziej „zaawansowanym” niczym. Nie jest on znacznie lepszy od Monitora aktywności i ma pewne irytujące błędy (ale nic nie wpływa na funkcjonalność). Używam go i uwielbiam to, co oferuje poza wbudowanym monitorem aktywności. Polecam to. ... ale nazywanie go „najbardziej zaawansowanym” jest głupie;)
iynque

@iynque Zgadzam się, że może to być przesada, ale taka jest ich definicja. Zaktualizuję moją odpowiedź, aby była jaśniejsza.
Agos,

1

Chciałbym również polecić MenuMeters . Zawsze instaluję go na pierwszym komputerze Mac, na którym muszę robić poważne rzeczy dłużej niż 15 minut.

Ale jest inny monitor, którego czasami używam, gdy potrzebuję więcej informacji / szczegółów XRG .

Ładne i czyste, bogate w funkcje i całkowicie konfigurowalne. Jako bonus jest znacznie mniej obciążający procesor niż Monitor aktywności, który może zużywać ponad 25% procesora, nawet na najszybszych komputerach…


0

Możesz użyć Stater . To tylko ikona stacji dokującej z wykorzystaniem procesora, pamięci i miejsca na dysku. Lista procesów i dane liczbowe są przechowywane w menu dokowania. Funkcja aplikacji to „brak zbędnych informacji, ale wszystko, czego potrzebujesz do codziennego użytku”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.