Jak dodać Apple TV do hotelowego Wi-Fi bez przeglądarki?


10

Mieszkam w hotelu i chcę korzystać z mojego Apple TV. Mój problem polega na tym, że ponieważ w Apple TV nie ma przeglądarki, nie mogę przejść do strony serwera proxy, na której mogę zaakceptować warunki usługi.

Znalazłem link wyjaśniający obejście problemu za pomocą komputera Mac jako lotniska ad hoc , ale nie mam ze sobą komputera Mac ani innego routera bezprzewodowego, tylko iPhone'a i iPada.

Znalazłem też kilka porad na temat fałszowania adresów MAC , ale instrukcje dotyczyły wielu jujitsu z linii poleceń, których nie wiem jak zrobić na iOS.


1
Właściwie nie sądzę, że możliwe jest sfałszowanie innego adresu MAC, przynajmniej na nieobsługiwanym urządzeniu iOS.
Fałszywe imię

Wszystkie te obejścia mają na celu usunięcie kluczowej luki, której Apple nie uwzględnił. Gdyby naprawdę rozumieli swoich klientów, wiedzieliby, że są tak lojalni, że zabierają swoje i swoje telewizory Apple na wakacje, a wiele hoteli wymaga jakiejś formy uwierzytelnienia - dzwonienie do recepcji w celu dodania adresu MAC jest nienormalne.
Tim feegus,

Z całym szacunkiem Tim id zapewnił ci solidność i pomógł poprawić twoje bezpieczeństwo, uniemożliwiając Apple TV łatwe nawiązywanie niepewnych połączeń z Internetem.
Josh Habdas,

Odpowiedzi:


5

Moim najprostszym rozwiązaniem jest zdobycie Airport Express (który jest wstępnie skonfigurowany z ustawieniami sieci bezprzewodowej, a następnie podłączenie go do Apple TV), a następnie dostęp do warunków hotelu za pomocą smartfona.


Tak więc w moim konkretnym scenariuszu, w którym Airport Express nie jest dostępny, odpowiedź jest niemożliwa. Słusznie.
Adam Wuerl,

Wiem, że to starożytna nić. Chcę wypróbować metodę Airport Express i chcę wiedzieć, co rozumiesz przez „wstępnie skonfigurowany”?
John

Pamiętaj, że jabłko nie sprzedaje już lotnisk.
Jonny

5

Właśnie natrafiłem na ten sam problem. W Apple TV nie ma przeglądarki, więc nie możesz przejść przez stronę uwierzytelniania z hotelu. Znalazłem rozwiązanie.

Podłączyłem mojego MacBooka Pro do sieci hotelowej za pośrednictwem sieci Ethernet i użyłem „udostępniania Internetu”, aby udostępnić moje połączenie przez Wi-Fi. Po połączeniu z Apple TV mogłem wykonać kopię lustrzaną i skorzystać z połączenia internetowego komputera, aby korzystać z usług Apple TV.


5

Zalecane podejście: dodaj przez wsparcie IT

Nie musisz konfigurować własnego routera, wystarczy skontaktować się z pomocą techniczną sieci i ręcznie dodać urządzenie za pomocą adresu MAC.

Hotele o dużej sieci korzystają z takich firm jak Innflux, aby dostarczać HSIA i zarządzać swoimi sieciami. Zazwyczaj firmy te umożliwiają podłączenie urządzenia do ich sieci, ale musisz przejść bezpośrednio przez nie. Wystarczy skontaktować się z numerem obsługi klienta i podać szesnastkowy adres MAC sprzętu, który chcesz podłączyć.

Adres MAC jest unikalnym, fabrycznie ustawionym identyfikatorem i zwykle jest drukowany na spodzie urządzenia lub na pudełku, w którym się pojawił. Wygląda mniej więcej tak AC:3A:6B:BE:B7:C1. Jeśli urządzenie ma interfejs użytkownika, często można go uzyskać z obszaru ustawień sieciowych.

Numer telefonu do pomocy technicznej w sieci jest często wydrukowany na karcie wyjaśniającej dostęp do Internetu wokół biurka pokoju gościnnego. W przeciwnym razie poproś o to pracownika recepcji.

Jeśli Twoje urządzenie łączy się z siecią Wi-Fi, ale nie ma dostępu do Internetu, możesz także skopiować przypisany adres IP, aby otrzymać je, jeśli nie znasz adresu MAC.

Firmy te konfigurują architekturę sieci i stosują takie techniki, jak izolacja portów, aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej dla swoich klientów. Izolacja portów zapobiega bezpośredniej komunikacji między podłączonymi urządzeniami.

Alternatywne podejście: fałszowanie adresów MAC

Teoretycznie powinieneś być w stanie podłączyć Apple TV do sieci, fałszując jego adres MAC na laptopie i podłączając to urządzenie do sieci przed zamianą na Apple TV. To alternatywne podejście może być sprzeczne z polityką twojego konkretnego usługodawcy i prawdopodobnie jest źle traktowane. Polecam stosowanie wyżej wspomnianego pierwszego podejścia, ale jeśli jesteś ciekawy, stworzyłem przewodnik dla tych, którzy chcą spróbować. Sfałszowanie MAC na moim laptopie i takie połączenie działało dla mnie wiele razy.


5

Użyj komputera, aby naśladować lub „sfałszować adres MAC” i zarejestrować adres sprzętowy AppleTV i zaakceptować warunki. Jest to pragmatyczny sposób dołączenia.

Jednak w przeciwieństwie do znalezionego postu można to zrobić o wiele łatwiej za pomocą MacBooka i bez dużej ilości jujitsu.

  • Najpierw uzyskaj adres MAC Apple TV (dostępny w Ustawieniach) i zamknij go.
  • Następnie należy uruchomić w Terminalu aplikacji Mac, zastępując adres MAC pokazany z tym z Apple TV: sudo ifconfig en0 ether 98:01:a7:a1:f6:77.
  • Następnie potwierdź zmianę, uruchamiając ifconfig en0 | grep ether.
  • Na koniec użyj przeglądarki komputera Mac, aby się zalogować i ominąć portal.

Po zakończeniu odłącz lub wyłącz komputer Mac, ponownie podłącz Apple TV i podłącz się do sieci, jak zwykle. Instrukcje tutaj podsumowane z Spoofing IoT Device MAC Addres .


1

Udałem się na wakacje do Tajlandii w Phuket, zanim poszedłem do hotelu, wspomniano, że w tym hotelu oferowana jest usługa Wi-Fi.

Zapomniałem sprawdzić, czy mają połączenie Ethernet LAN, więc kiedy przyjechałem do hotelu, zdałem sobie sprawę, że nie mają tego połączenia, wziąłem ekspres na lotnisko, aby skonfigurować hotspot wraz z moim AppleTV drugiej generacji hotel do oglądania filmów.

Jak wspomniano powyżej podczas łączenia przez ustawienia Wi-Fi. Nie daje opcji wpisania hasła, ponieważ wszystko odbywa się za pośrednictwem przeglądarki.

Cóż, na szczęście dla mnie miałem jailbreak AppleTV drugiej generacji, więc zalogowałem się do przeglądarki, czyli tak naprawdę Couch Surfer Pro poszedł na google.com, a następnie naciśnij Prześlij, podał informacje o numerze mojego pokoju i oczywiście hasło zapisało je podłączone do Internetu.

Następnie kliknij menu na pilocie, kliknij Menu główne i Viola, jesteś połączony. Pamiętaj jednak, że Wi-Fi działa powoli w pokoju hotelowym, w zależności od szybkości połączenia, mam nadzieję, że to pomogło.


1

Dzwonienie do recepcji, obsługi klienta hotelu lub ISP i dodawanie adresu MAC to jedyny sposób, aby to zrobić bez użycia innego urządzenia lub zepsutego telewizora Apple.


1
Powodzenia wyjaśniając to przeciętnemu recepcjoniście hotelu;)
Stephen Lead

Próbowałem to wcześniej wyjaśnić. Miałem nawet personel hotelu zaprzeczający istnieniu jakiejkolwiek osoby obsługującej ich konfigurację Wi-Fi.
James T Snell

1

Najpierw sprawdź, czy jest podłączony przewodowy Ethernet; użyj tego, jeśli to możliwe.

W przeciwnym razie użyj laptopa, aby sfałszować adres MAC Apple TV. Wykonaj logowanie w przeglądarce; następnie wyłącz go i uruchom Apple TV.


Niestety, jest to najlepsza opcja, jaką kiedykolwiek znalazłem.
James T Snell

1

Możesz załadować przeglądarkę internetową na AppleTV 4 lub AppleTV 4K.

Kluczowe kroki to:

  1. Uzyskaj kod źródłowy
  2. Skompiluj kod do pliku binarnego (przez Xcode)
  3. Załaduj plik binarny na AppleTV (przez Xcode)

Programiści macOS, iOS, tvOS powinni uznać to za niezwykle proste i łatwe do zrobienia. Jednak programiści nie będą potrzebować pomocy lub nie będą mogli skorzystać z tego podejścia.

Oto przeglądarka tvOS, której używam: https://github.com/jvanakker/tvOSBrowser

Szybko go zbudowałem i załadowałem i działa zaskakująco dobrze. To prawda, że ​​nie używam tego do niczego poza próbą przedostania się przez portale logowania Wi-Fi. Właściwie zmodyfikowałem linię, więc domyślnie otwiera stronę http: //, co również pomaga.

Oto dość istotny link do dyskusji na temat aplikacji pobocznych na AppleTV: https://initialcharge.net/2017/01/provenance-install-tvos/


-1

Zadzwoń do obsługi klienta i poproś o dodanie adresu MAC. Gotowy. Lub jailbreak i dodaj przeglądarkę.


-1

Nikt z was nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy zadzwonić do ISP (dostawcy usług internetowych) w hotelu i poprosić go o podanie identyfikatora Mac TV Apple w systemie na czas pobytu. Osoba z recepcji, a czasem nawet kierownik nie będą nawet wiedzieć, o czym mówisz. Ale ISP ma do tego cały system.


Zastanawiam się, jak by to działało w praktyce, gdyby infrastruktura IT w hotelu była zarządzana przez personel hotelu, a usługodawca internetowy prawdopodobnie nie jest nawet znany gościowi hotelowemu (i odwrotnie).
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.