Najszybszy sposób na podzielenie pliku wideo na dwa?


23

Czy ktoś wie o oprogramowaniu dla OS X, które może szybko podzielić 2-godzinny plik wideo H.264 na dwa 1-godzinne pliki? iMovie ocenia 2 godziny tylko na import pliku. Miałem nadzieję na coś, co mogłoby to zrobić szybciej.


Naprawdę nie jest to odpowiedź na zadane pytanie, ale stwierdziłem, że szybciej jest dodawać klipy do iMovie, otwierając pakiet projektu iMovie i przeciągając klip do Mediafolderu. Po następnym otwarciu klip znajduje się w bibliotece i można go używać bez czekania.
CajunLuke,

Odpowiedzi:


33

Możesz to również zrobić za pomocą Quicktime X. Otwórz film, a następnie wybierz Edycja -> Przytnij ... Odetnij drugą część pliku filmu i zrób zapis, aby uzyskać pierwszą część w osobnym pliku. Ponownie otwórz oryginalny plik i przytnij pierwszą część, zapisz, aby uzyskać drugą część w osobnym pliku.

Mogłem go wypróbować tylko z 5-minutowym filmem, który był wystarczająco szybki, ale nie jestem pewien, jak szybko będzie działał z 2-godzinnym filmem.


Piękne rozwiązanie, Lizzan. Szybki, bezpłatny, łatwo dostępny. Dzięki.
jlpp

@jlpp: Cieszę się, że mogłem pomóc! =)
Lizzan

To działa dobrze. A dla 2-godzinnego filmu zajmuje to tylko 3 minuty.
sugunan

1
Nawet pod koniec 2016 r. W Sierra jest to nadal najlepsze rozwiązanie. Dzięki!
Matt Sephton

Edit > Split Clipjest jeszcze lepszy. Przewiń do pozycji, podziel klip, usuń jeden z klipów, zapisz. Cofnij i usuń drugi klip, zapisz.
pkamb

6

Najłatwiejszym narzędziem byłoby prawdopodobnie Quicktime 7 Pro. Uważam, że jest dostępny w sklepie Apple za 30 USD.

Jeśli wolisz metodę CLI, spójrz na mp4box. Ma opcję -split, która robi to, co opisujesz.


1

Niektóre inne opcje to:


Wiesz, nigdy nie sądzę, że odpowiedź zostanie pochowana przez najwyższe głosy, ale właśnie tego dokładnie potrzebowałam. Przechodzi przez formaty audio i wideo. Może ustawiać w kolejce wiele podziałów. Od lat chciałem porąbać koncerty i zmagałem się z tym. Płacenie i wspieranie Splitfuse, dzięki!
Realn0whereman

1

http://www.hjsplit.org/

Całkowicie darmowy, całkowicie niesamowity.


Dzieli to plik na części, ale musisz je ponownie połączyć, aby móc je obejrzeć. OP musi podzielić plik wideo na dwa pliki wideo.
djjeck 17.04.16

1

Splitter filmowy

Podziel filmy MPEG-4 z łatwością i szybkością.

Movie Splitter może podzielić twój film H.264 (.mp4) na dwie połowy. Podział na wiele gigabajtów zwykle zajmuje minutę lub dwie. Większość czasu spędza na czytaniu i zapisywaniu pliku.

Jeśli aplikacja trwa dłużej niż kilka minut, prawdopodobnie ponownie koduje Twój film. Nie chcesz tego, ponieważ grozi to obniżeniem jakości twoich podzielonych plików filmowych.

Pamiętaj, że napisałem Movie Splitter i prawdopodobnie jestem stronniczy.

Miln Movie Splitter dla Mac OS X.


Dlaczego nie zauważysz, że twój Movie Splitter działa TYLKO z wideo w formacie Canon Hybrid?
mkll,

Movie Splitter działa z mp4formatem rozpoznawanym przez AVFoundation Framework / QuickTime w systemie OS X. Dobrze sformatowany film MPEG4 ze znacznikami rozdziałów powinien działać. Pełne informacje na temat produktu, jego możliwości i koncentracji znajdują się na: miln.eu/moviesplitter
Graham Miln

Movie Splitter v1.4.0 teraz współpracuje z dowolnym AVFoundation obsługiwane formatu filmowego, w tym mov, qti mp4.
Graham Miln
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.