Główny monitor staje się czarny, gdy używasz zewnętrznego monitora w MacBooku Pro


2

Ten problem występuje sporadycznie często z moim MacBook Pro. Po podłączeniu jednego lub więcej monitorów zewnętrznych monitor główny staje się czarny. Kiedy próbuję wykryć wyświetlacze, nie rejestruje monitora. Zakładam, że ma to związek z portem dokowania lub czymś takim, ale nie mam pojęcia, jak to naprawić.

Zaczęło się to czasami, ale teraz dzieje się to stosunkowo często. Zasadniczo nastąpi to w ciągu 5 minut. (pierwszego) rozruchu, inaczej się nie wydarzy. Czasami nie powtarza się po ponownym uruchomieniu.

Odpowiedzi:


1

Jeśli jest to zdarzenie sporadyczne - często po prostu sygnalizacja nie działała między GPU wykrywającym monitor lub monitorem reagującym na wejście.

Coś, co nigdy nie działa lub które możesz odtworzyć do woli (lub statystycznie raz na 10), ułatwia rozwiązywanie problemów. Z twojego opisu trudno jest stwierdzić, czy jest to normalna rzecz, w której parowanie nie zawsze jest idealne, czy rzeczywiście coś można poprawić w oprogramowaniu / sprzęcie / połączeniu.

Ponieważ zdarza się to regularnie, będziesz chciał mieć kawałek papieru lub ekwiwalent, aby zalogować się do drugiego, gdy to się stanie, i po prostu zanotuj, co robiłeś, gdy zauważysz czarny ekran. Po 10 do 20 wpisach dziennika zwykle pojawia się wzorzec. Możesz także przejrzeć dzienniki diagnostyczne za pomocą aplikacji konsoli, aby zobaczyć, czy są komunikaty wskazujące, dlaczego GPU nie działa normalnie.

Te dzienniki będą bezcenne, jeśli chcesz uzyskać wsparcie od dostawcy monitora lub Apple. Jeśli karta logiczna lub GPU ulegnie awarii, sytuacja ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, więc jeśli pozostanie mniej więcej stabilna, spróbuj wypróbować oprogramowanie, jeśli to możliwe, jako dobry kolejny krok do rozwiązania tego problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.