Jakie są różnice między pamięcią SDRAM a pamięcią SO-DIMM RAM i których należy używać w moim komputerze iMac?


0

Zacząłem wirtualizować system Windows 7 na komputerze Mac i zdałem sobie sprawę, że 4 GB pamięci RAM po prostu nie wystarcza do słuchania muzyki, surfowania po Internecie, wirtualizacji systemu Windows i uruchamiania kompilatora naraz.

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było sprawdzenie witryny Apple i sprawdzenie, jakich specyfikacji potrzebowałem. Kupiłem iMaca wiosną ubiegłego roku, więc specyfikacje nowego RAMu są następujące: DDR3 1333 MHz (PC3-10600)

Przeczytałem to i pomyślałem, dobrze, a potem odczytałem ich cenę, 200,00 USD za zaledwie 4 GB. Poczekaj chwilę, może trochę poza moim zakresem cen. Potem przeszukałem strony takie jak NewEgg i znalazłem całkiem niezłe oferty; odkryłem jednak, że niektóre z nich zostały oznaczone jako SDRAM i niektóre SO-DIMM, i myślę, że moje pytanie do was brzmi: Jakie są różnice między SDRAM i SO-DIMM RAM i które powinienem użyć dla mojego iMaca?

Odpowiedzi:


4

Mylą się twoje terminologie.

SDRAM (Synchronous Dynamic Random Access Memory) to po prostu rodzaj pamięci RAM w module DIMM. W twoim przypadku, jak już wspomniałeś, jest to DDR3 (3. generacja podwójnej szybkości przesyłania danych)

DIMM to standardowy moduł podwójnej pamięci o standardowym formacie. Mają różne styki dla różnych typów specyfikacji pamięci, więc moduł DDR3 będzie miał inne złącze krawędziowe do modułu DDR2 i tak dalej. SO-DIMM to wersja DIMM w małym zarysie, stąd „SO”. Zostały zaprojektowane z myślą o laptopach, w których pełnowymiarowe moduły DIMM nie pasują.

Apple używa teraz SO-DIMM w swoich komputerach iMac, więc DDR3 PC3-10600 (10600 to szczytowa prędkość transferu, więc obniżenie tej wartości będzie niekorzystne z punktu widzenia wydajności) SO-DIMM są tym, co chcesz uzyskać.


Dzięki człowieku, naprawdę doceniam, że nie spiesz się z moim pytaniem.
Jerrod

1

WYCENA Z MAC BOOK PRO LATE 2011 Instalowanie dodatkowej pamięci Komputer ma dwa gniazda pamięci, do których można uzyskać dostęp, usuwając dolną obudowę. MacBook Pro jest wyposażony w co najmniej 4 gigabajty (GB) 1333 MHz podwójnej szybkości przesyłania danych (DDR3) Synchroniczna dynamiczna pamięć o swobodnym dostępie (SDRAM) .

Każde gniazdo pamięci może akceptować moduł SDRAM, który spełnia następujące specyfikacje:

  • Moduł podwójnej pamięci z podwójną szybkością podwójnej szybkości przesyłania danych (DDR3)
  • format 30 mm (1,18 cala) 204-stykowy
  • 2 GB lub 4 GB
  • PC3-10600S DDR3 1333 MHz Typ RAM

Możesz dodać dwa moduły pamięci 4 GB dla maksymalnie 8 GB pamięci. Aby uzyskać najlepszą wydajność, wypełnij oba gniazda pamięci i zainstaluj identyczny moduł pamięci w każdym gnieździe.

Aby zainstalować pamięć w MacBooku Pro: 1 Wykonaj kroki 1 i 2 zaczynające się na stronie 37, aby usunąć dolną obudowę. Ważne: po zdjęciu dolnej obudowy odsłonisz wrażliwe elementy wewnętrzne, na które może mieć wpływ elektryczność statyczna. 2 Przed dotknięciem zespołu pamięci rozładuj ładunki elektrostatyczne z ciała, dotykając metalowej powierzchni wewnątrz komputera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.