Jak ustawić fokus na prawidłowe okno podczas zamykania okna innej aplikacji?


11

W Lionie, jeśli jestem w Chrome i klikam alert z Outlooka, który mówi, że otrzymałem wiadomość e-mail, dostaję nowe okno z Outlooka z tą wiadomością na górze Chrome (nadal widzę Chrome bezpośrednio pod moim Outlookiem okno e-mail). Po zamknięciu wiadomości e-mail spodziewałbym się, że system operacyjny ponownie skoncentruje się na oknie Chrome (ponieważ z tego właśnie pochodzę), ale w rzeczywistości wyciąga okno programu Outlook i zamiast tego ustawia ostrość.

Wygląda na to, że Lion stara się skupić na konkretnej aplikacji, a nie na konkretnym oknie. Czy istnieje sposób na zmianę tego zachowania, aby moja interakcja z „stosem” okna miała sens?


Interesujące pytanie. Sprawdzanie, co się dzieje, można zrobić, oglądając otwarte okna w AppleScript. Czy można to nazwać po zamknięciu okna? stackoverflow.com/questions/11402472/…
user2707001

Odpowiedzi:


7

Takie zachowanie zachodzi w systemie okien OS X od co najmniej oryginalnego OS X (10.0) i prawdopodobnie jest zgodne z klasycznym systemem Mac OS (w takim przypadku prawdopodobnie pochodzi z Systemu 7 lub Systemu 6 z MultiFinderem).

W każdym razie tak to jest: według mojej wiedzy nie ma sposobu, aby to zmienić.

Najlepsze, co możesz zrobić, to nie pozostawiać otwartego okna programu Outlook. Aplikacja nie zostanie zamknięta, gdy zamkniesz okno główne, tak jak w systemie Windows.


1
Hrmph. To bardzo denerwujące - Outlook był tylko przykładem, ale dzieje się tak wszędzie, gdy aplikacja umieszcza okno przed moim bieżącym kontekstem (z powodu alertu lub wiadomości e-mail z Gmaila lub czegoś innego). Jeśli zamknę to okno, muszę użyć klawisza Command-Tab, aby odzyskać kontekst.
magneticMonster,

Nie zostawiaj otwartych okien aplikacji, jeśli ich nie używasz. Zaoszczędzę na pamięci, a wtedy nie będziesz mieć ich wyskakujących, gdy pozbędziesz się okna alertu. Czasami możesz także użyć klawisza Command do interakcji z oknami w tle, aby odrzucić alerty bez przenoszenia aplikacji na pierwszy plan.
CajunLuke

Zamykanie okien aplikacji zwykle nie pomaga - zwłaszcza podczas korzystania z przeglądarki internetowej.
magneticMonster,

4

Czy zadziałałoby, gdyby aplikacja, na której znajduje się wskaźnik myszy, była aktywna? Jeśli tak, ten wątek pomógłby:

Ostrość podąża za myszą

To może nie być dokładnie to, czego szukasz, ale myślę, że może to rozwiązać problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.