Ten symbol ma kwadrat pośrodku, trójkąty po bokach i strzałki w rogach. Co to znaczy?


15

Mój Apple Remote nie działał z moim komputerem iMac, na którym działa 10.7.4.

Gdy próbowałem sparować pilota z komputerem, przytrzymując przycisk menu i przyciski następnej ścieżki, na środku ekranu pojawia się następujący symbol.

kwadrat w środku, trójkąty po bokach i strzałki w rogach

Po zresetowaniu SMC pilot Apple działa normalnie. W szczególności przytrzymanie menu i przycisków następnej ścieżki wyświetla ikonę „połączonego łańcucha”, wskazującą, że pilot został sparowany z komputerem.

Ale nadal jestem ciekawy, co oznacza ten obraz?


Czy masz zainstalowane jakieś inne oprogramowanie zdalne? Jak Candleair lub Remote Buddy?
jmlumpkin

Nie ja nie. -
Nathan Grigg

Jak uchwyciłeś ten obraz ikony? Czy jest szansa, że ​​ta ikona pochodzi z monitora, a nie z komputera?
Old Pro

1
Zrobiłem zrzut ekranu, więc pochodzi z komputera.
Nathan Grigg

Wyszukiwarka wstecznego obrazu Google przedstawia tylko te dopasowania: ss.gy/x
Andrew Larsson

Odpowiedzi:


3

Ponieważ nikt nie zgaduje, oto jak spróbuję to wyśledzić.

  1. Wyłącz Time Machine
  2. Uruchom ponownie komputer Mac
  3. otwarty terminal
  4. uruchom to polecenie sudo fs_usage -w
  5. pozwól fs_usagetrochę uruchomić i upewnij się, że cały dostęp do dysku jest ograniczony do minimum,
  6. powtórz kroki, aby pojawiła się ta ikona - zwracając uwagę na sekundę
  7. naciśnij - Caby zabić fs_usagezrzut i przewiń do tyłu, aby zobaczyć, która aplikacja lub pliki były odczytywane, gdy pojawiła się ikona.

1

Zgadywanie na wypadek, gdyby to pomogło komuś innemu znaleźć odpowiedź.

Patrzyłem teraz na prawie każdą ikonę mojego Lion MacBooka Pro, a także wiele PNG. Znalazłem większość tego, czego się spodziewałem, ale wciąż nie ten symbol.

Domyślam się, że twoja ikona jest związana z tym, że iMac wchodzi lub wychodzi z docelowego trybu wyświetlania. Być może próbował przejść do trybu wyświetlania docelowego, ale nic nie było podłączone i tak narzekało na brak sygnału. Znanym problemem związanym z komputerami iMac jest to, że mogą one błędnie przejść do trybu wyświetlania docelowego, gdy SMC ma problemy.

Jak dotąd znalazłem najbliższy

ta ikona

co oczywiście jest inne, ale bliskie. Służy do zmiany pokazu slajdów w tryb dopasowania do ekranu.


To byłoby dalekie od mojego doświadczenia. Wszystkie poprzednie tryby wyświetlania docelowego po prostu przełączają ekran bez nakładki, a otrzymasz czarny ekran, jeśli nie ma sygnału. Przypuszczam, że może to wskazywać, że nie wykryto żadnego sygnału, ale spodziewam się, że zostanie to udokumentowane tutaj lub tutaj lub tutaj .
bmike

@mike, zgadzam się, że jest to dalekie ujęcie, chociaż myślę, że jest nieco analogiczne do wyświetlanych na ekranie jasności i kontrastów. Jeśli chodzi o dokumentację, zauważyłem, że wydaje się, że świadomie podjęto decyzję o wyłączeniu grafiki ekranowej z dokumentacji. Spróbuj na przykład znaleźć oficjalną dokumentację Apple, która pokazuje (a nie tylko mówi), co pojawia się na ekranie, gdy rozłączasz pilota Apple. Nawet jeśli chodzi o jasność i kontrast, chociaż możesz znaleźć dokumentację, która pokazuje symbole, to w kontekście tego, co jest na klawiaturze, a nie tego, co jest na ekranie.
Old Pro

Mam nadzieję, że masz rację co do ikony - w takim przypadku byłoby to bardzo mile widziane. Również twoja krytyka dotycząca niemożności znalezienia ikon na ekranie jest uzasadniona. Spodziewałbym się artykułu pomocy, biorąc pod uwagę normalny poziom dbałości Apple o szczegóły, ale też nie mogę go znaleźć.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.