Zmień ustawienia kamery internetowej


13

Używam Skype'a i zauważyłem, że odcień jest dość dziwny, a kontrast trochę niejasny. Jak zmienić ustawienia wbudowanej kamery internetowej MacBooka Pro?


Czy masz problemy tylko w Skypie, czy też występuje dziwny odcień / kontrast podczas korzystania z kamery internetowej w innych aplikacjach?
Nix

Odpowiedzi:


4

Zgodnie z postem na forum dyskusyjnym Apple :

Jak wiadomo, oprogramowanie zawsze kontroluje iSight. Większość aplikacji, w tym wszystkie aplikacje Apple, o których wiem, automatycznie konfiguruje ustawienia iSight dla Ciebie i NIE pozwala ci nimi manipulować z poziomu aplikacji .

W moim przypadku stwierdziłem, że samo dodanie więcej światła do mojego pomieszczenia roboczego pozwoliło na automatyczne ustawienia, aby zapewnić mi odpowiednie obrazy iSight.

Jednakże, jeśli chcesz wziąć regulacji ręcznej, iGlasses2 dodatek pozwala manipulować wiele cech, które iSight (i wiele innych kompatybilnych kamer) oferują. Pamiętaj, że iGlasses2 może nie działać z każdą aplikacją, która może współpracować z twoim aparatem.

Możesz uzyskać iGlasses2 tutaj: http://www.ecamm.com/mac/iglasses/

Ten Apple KB oferuje także wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów:

Ważne: postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Przetestuj kamerę między krokami, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany .

Wbudowane kamery iSight Te kroki dotyczą kamer iSight wbudowanych w komputer, takich jak iMac G5 (iSight) lub nowszy, MacBook lub MacBook Pro.

  1. Sprawdź, czy problem dotyczy aplikacji. Wypróbuj inną aplikację (iSight współpracuje z aplikacjami takimi jak iChat, PhotoBooth i iMovie HD 6), aby sprawdzić, czy kamera iSight zachowuje się tak samo we wszystkich aplikacjach. Jeśli dzieje się tak tylko w jednej aplikacji, spróbuj ponownie zainstalować tę aplikację.
  2. Sprawdź, czy problem dotyczy konkretnego użytkownika. Przetestuj kamerę iSight na innym koncie użytkownika. Jeśli problem występuje tylko u jednego użytkownika, problem zostanie odizolowany od ustawień użytkownika.
  3. Sprawdź, czy komputer rozpoznaje program iSight Check System Profiler (w folderze Narzędzia, w folderze Aplikacje). Pod nagłówkiem USB sprawdź, czy kamera iSight została wykryta.
  4. Zresetuj SMC lub PMU Zresetuj SMC lub PMU komputera, a następnie ponownie sprawdź Profil systemu. (Instrukcje resetowania SMC dla iMaca G5 (iSight) , iMaców z procesorami Intel ; Instrukcje resetowania PMU dla MacBooka i MacBooka Pro .)

Jeśli wbudowana kamera iSight nadal nie działa poprawnie po wykonaniu wszystkich tych kroków, może być konieczne skontaktowanie się z Apple lub autoryzowanym serwisem Apple w celu uzyskania usługi.

Krótko mówiąc, możesz spróbować dodać aplikację, która oferuje dostęp do elementów sterujących, lub wykonać trochę rozwiązywania problemów na swoim MBP, aby potwierdzić, czy ten problem występuje w innych aplikacjach lub dla innych użytkowników. W najgorszym przypadku przynieś swój MBP do serwisu.

Uwaga : Naprawiono literówkę.


2

Istnieją również ustawienia kamery internetowej za jedną czwartą ceny. Nie wiem, jak się porównują pod względem zestawu funkcji, ale przydało mi się to przez lata.


Ta aplikacja ustawień kamery internetowej nie działa już z moim aparatem MacBook Pro 2017. Działa z moim MacBookiem Air
Niną Calvin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.