Gdzie był skrót klawiaturowy z klawiszem Backtick w wersji 10.7 Lion?


9

Z każdym systemem Mac OS X, którego kiedykolwiek używałem, naciśnięcie klawisza Ctrl (+) przełącza cyklicznie do następnego okna. Właśnie zainstalowałem Mac OS X 10.7 (na zupełnie świeżej wersji 10.6) i naciśnięcie klawisza Ctrl w ogóle nic nie robi.

Czy ta funkcja zniknęła?


(Znam odpowiedź, ale znalezienie jej było trudne, więc zamierzałem złożyć własne pytanie i odpowiedź, ale najwyraźniej muszę na to poczekać 8 godzin.)
Ken

Czy to nie jest domyślne? Uaktualniłem maszyny do Lion i korzystałem z nowych komputerów Mac z Lionem i wszystkie mają to włączone.
badams

Ta postać nie jest tyldą. To jest tylda: ~.
Harald Hanche-Olsen

Odpowiedzi:


12

Ta funkcja jest nadal obecna (używam 10.7.3 i działa dla mnie).

Przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura i sprawdź skróty klawiaturowe. Na liście skrótów „Klawiatura i wprowadzanie tekstu” powinieneś zobaczyć „Przenieś fokus do następnego okna” + `.

Upewnij się, że jest zaznaczone i powinno działać.


Tak, to odpowiedź, którą znalazłem. Z nowej instalacji 10.6.3 z detalicznej płyty DVD na pusty dysk, natychmiast uaktualniony do wersji 10.7.3 z Mac App Store, domyślnie był to Command-F1. Jest to podwójnie dziwne, ponieważ pisanie polecenia-F1 nawet do tego nie działało, mimo że zarówno polecenie, jak i klawisze F1 działają dobrze w innych kontekstach!
Ken

3

Możesz być także zainteresowany Hyperswitch.

Wraz z Command ⌘+ Tab ⇥hiperswitch pozwala Option ⌥+ Tab ⇥przełączać się między oknami tej samej aplikacji. Uważam, że jest to o wiele bardziej przydatne niż Command ⌘+, ~ (tilde)ponieważ Command ⌘+ ~ (tilde)tylko iteruje przez wszystkie okna, a nie tylko przełącza między dwoma.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.