Jak skonfigurować środowisko kodowania do programowania PHP, mySQL i JavaScript?


10

Mam problem ze znalezieniem wygodnego środowiska kodowania i mam nadzieję, że ktoś miał ten sam problem. Na moim oknie systemu Windows w biurze znalazłem idealne środowisko kodowania, które naprawdę kopię. VS2010 lub Eclipse, Notepad ++, WinScp, Fireftp to często wszystko, czego potrzebuję.

Jednak na moim MacBooku Pro nie znalazłem jeszcze środowiska, które mówi „kliknięcie”.

To, czego szukam, to rozwiązanie, które poradzi sobie z „inteligencją” z php, przeglądaniem ssh, takim jak WinScp i przyciąganiem okien do połowy ekranu, jak Windows 7.

Znalazłem jedno rozwiązanie dla ostatniego punktu, ale zawierało wiele błędów, więc zostało wyłączone. Z jakiegoś powodu uważam, że Eclipse jest trochę powolny na moim Macu i nie znalazłem też dobrego sposobu na zintegrowanie przeglądarki dla zdalnego serwera za pośrednictwem ssh.

Tworzę tę wiki społeczności, ponieważ naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak wszyscy konfigurują swoje środowisko. Jestem pewien, że można znaleźć kilka klejnotów.

Na moim Macu zajmuję się głównie programowaniem PHP, mySQL, javaScript.


1
Jeśli naprawdę podoba Ci się środowisko Win i nie używasz języków specyficznych dla komputerów Mac, dlaczego nie użyć Win na komputerze Mac? Możesz uruchomić maszynę wirtualną, przejść do widoku zintegrowanego (część systemu Windows dla systemu Windows). Folder roboczy może być rodzimym folderem OS X (zamontowanym w Win VM).

Ponieważ lubię Mac OS na moim Macbooku. To dla mnie ładny system operacyjny laptopa. Windows to raczej system stacjonarny (głównie dlatego, że jestem tak uwarunkowany, aby wierzyć tak po wielu latach pracy z kilkoma ekranami i wysokowydajnymi procesorami).
Phil

Aha, i chciałbym robić więcej programowania w locie i nie podoba mi się koncepcja używania dwóch systemów operacyjnych na moim laptopie. Oczywiście, jeśli nie znajdę wystarczająco dobrego rozwiązania, prawdopodobnie będzie to moje najgorsze rozwiązanie.
Phil,

1
moim zdaniem jest to jedno z najlepszych subiektywnych pytań, jakie mieliśmy na stronie.
Robert S Ciaccio,

Cieszę się, że Ci się podobało! Ogrzewa moje serce, widząc tak wiele wspaniałych odpowiedzi.
Phil

Odpowiedzi:


6

Mam około 7 lat doświadczenia w programowaniu w środowisku Windows, zanim na początku tego roku dostałem swój pierwszy komputer Mac. Więc wiem dokładnie o czym mówisz. Byłem bardzo przyzwyczajony do połączenia Visual Studio dla c ++ i .net, Notepad ++ dla .bat i innych skryptów i lekkich zadań oraz sporadycznego Eclipse dla java.

Kiedy zacząłem używać komputera Mac, byłem sfrustrowany brakiem równoważnego oprogramowania dla systemu OS X. Próbowałem różnych IDE i rozwiązań do edycji tekstu ( Eclipse , Aptana , Textmate , Smultron , Fraise itp.), Ale powiedziałeś, że tak naprawdę nic nie „kliknęło”.

Jednak w pewnym momencie przestałem szukać zamienników i zacząłem używać narzędzi, które były powszechnie używane na komputerach * nix. Szczególnie vim. Przekonałem się, że kiedy moje nadzieje na znalezienie ekwiwalentów oprogramowania do wszystkiego, czego użyłem w systemie Windows, zniknęły, moje horyzonty się poszerzyły. Wydaje mi się, że moje zainteresowanie kodowaniem zostało odnowione, ponieważ uczę się zupełnie innego sposobu pracy i myślenia o tym procesie. Korzystam z wiersza poleceń o wiele bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, co przełożyło się na nowe techniki nawet w moim rozwoju Windows (np. Używanie wersji PowerShell i wiersza poleceń zamiast GUI).

Zanim zacząłem używać komputera Mac, byłem w ogromnej rutynie programowania, ale okazało się, że zmuszenie mnie do spojrzenia na mój proces i narzędzia w inny sposób naprawdę ujawnia talenty i zainteresowania, których wcześniej nie znałem. Piszę w języku Python i c ++, a nie w javascript i c #, w jednym z najstarszych istniejących edytorów, i uwielbiam to.


2
Amen do nauki i korzystania z CLI.

2
Niezła historia. Czy krzywa uczenia się jest mniej stroma niż powszechnie postrzegana? Sfrustrowałem się tylko VIMem, więc korzystam z nano, ilekroć jestem na Linux-ie bez gnome / kde / cokolwiek. Podoba mi się twoje podejście, osobiście bardzo cenię sobie mój „rozwój” jako programisty, dlatego też chciałbym wypróbować twoje podejście.
Phil

@Phil: Nie powiedziałbym, że łatwo się uczyć. W zależności od twojej sytuacji, radzę zrobić coś takiego, co sugerował @mankoff w komentarzach, i połączyć to z nauką nowych narzędzi do zabawy. Nie tylko porzuciłem środowisko Windows i od razu zacząłem używać vima do wszystkiego. To coś w rodzaju dziecięcych kroków. Zacząłem od przeniesienia na komputer z systemem Windows w celu wykonania mojej pracy zawodowej, stopniowo ucząc się vima, pythona, basha itp. Na moim Macbooku dla moich osobistych projektów.
Robert S Ciaccio,

@Phil: Minęło około 6 miesięcy i dopiero niedawno (w zeszłym tygodniu) zmieniłem vim w moim środowisku Windows. O dziwo, w końcu osiągnąłem punkt, w którym używanie notatnika ++ i tym podobnych wydawało się „złe”, tak jak wcześniej vim czuł się dziwnie. Wtedy wiesz, że nadszedł czas na zmianę :) Myślę, że głównym celem jest spowolnienie i nie spiesz się. Będziesz bardziej skłonny do kontynuowania tego, jeśli nie spodziewasz się, że będziesz wiedział wszystko od razu, i nie stresujesz się, zmuszając się do korzystania z narzędzi, które nie są jeszcze wygodne w ważnych projektach
Robert S Ciaccio,

1
MacVim to przyjemna wersja gvim, podobna do vim na Windows lub gvim na Linux. Przy odrobinie kreatywnego miękkiego linkowania możesz użyć wersji MacVim z wiersza poleceń zastępując zapasowy vim lub wpisując mvim otwórz aplikację MacVim z plikami. Najlepszą rzeczą jest to, że twój edytor jest dostępny z wiersza poleceń lub z interfejsem okienkowym na wszystkich rodzajach systemów operacyjnych. Spędzam godziny ssh'ing na hostach w pracy, używając vima z wiersza poleceń. Czasami używam wtyczki netscp vim do otwierania plików z hostów na moim biurowym komputerze Mac. To wszystkie te same naciśnięcia klawiszy, wtyczki i schematy kolorów.
Greg,

4

Mój własny wariant IDE do kodowania:

Kiedy tworzyłem PHP, korzystam głównie z Zend Studio, które było oparte na zaćmieniach.

Poza tym korzystam z samego Eclipse (ale nie miałem problemu z jego szybkością) lub NetBeans (było naprawdę dobre).

I czasami używaj Vima lub MacVima .4

Jeśli Vim jest podawany jako rozwiązanie - myślę, że Aquamacs również powinien zostać wzięty pod uwagę. Jest to wersja Emacsa skonfigurowana tak, aby bardziej przypominała OS X. (Zwróć uwagę na zwykłe argumenty vi / Emacs)

Emacs zawiera kilka trybów wspierających programowanie.

Emacs nie ma podziału vi na wstawianie tekstu i manipulację tekstem, co może być zaletą Aquamacs, jeśli z tego powodu korzystasz z nano.


3

Jakieś szczegóły, które polecasz bardziej niż inne?
Phil,

Nie używam żadnego z nich. Używam aFloat i mam okna przezroczyste, gdy nie są używane.

@Fil: używam shiftit, ale pracuję tylko na ekranie laptopa, więc nie mam wielu wymagań w tego typu aplikacjach.
Robert S Ciaccio,

2
Właśnie znalazłem nową stronę z listą kilku innych ... alternativeto.net/software/shiftit


2

Używam kombinacji Eclipse i TextMate. TextMate wyrósł na mnie szybko, zwłaszcza, że ​​wyszedłem z założenia, że ​​znajduję darmowego edytora, było to po prostu bardzo miłe. Używam VI do szybkiej edycji wiersza poleceń.

TextMate ma niezłą integrację SCM, uzupełnianie oparte na fragmentach, świetne podświetlanie i składanie. Ma również wiele skryptów pomocniczych i naprawdę dobry system do dostosowywania lub dodawania języków. Jednak brakuje, jeśli chcesz przeglądać bazę kodów - bez indeksowania. Dla tego rodzaju indeksowania i autouzupełniania wagi ciężkiej przełączam się na Eclipse. TextMate jest szybki i lekki, podobnie jak Np ++ w systemie Windows. Rozszerzanie partnera tekstowego można wykonać za pomocą prostych skryptów - ruby, shell i innych.

Zaćmienie, które już znasz - wystarczy pobrać i rozpakować. Ciężki, trochę wolny, ale świetny do przeglądania źródeł.

Z sugestią SSHFS od mankoff, spójrz na macfusion - poręczną konfigurację dla systemów plików bezpieczników.


2

Polecę:

  • MacVim - to świetny edytor, niezwykle potężny i używa tych samych wtyczek i plików konfiguracyjnych na MacOS, jak na PC lub Linux. To jest mój główny redaktor w pracy i robię z nim około 50% mojego kodowania w domu.
  • TextMate - tylko w systemie MacOS, choć teraz istnieją klony dla systemu Windows. Bardzo elastyczny i wydajny, ale nie najszybszy ani najmocniejszy podczas wyszukiwania / zamiany. Konfigurowanie fragmentów i uzupełniania tabulatorów jest bardzo łatwe. Polecam oglądać filmy, aby zobaczyć, co da się zrobić. Jest komercyjny i od jakiegoś czasu nie widział żadnych ulepszeń, ale jest solidny. Kiedy eksperymentuję lub odpowiadam na pytania dotyczące kodu Ruby na StackOverflow, korzystam z TextMate.
  • Komodo Edit - Bardzo przydatne. Nie używam go tak często, jak pozostałych dwóch, ale niektórzy przysięgają na to lub to starszy brat Komodo.
  • BBEdit - BB i ja wracamy do przeszłości, zanim jeszcze został wydany jako produkt komercyjny. Jest bardzo szybki podczas wyszukiwania / zamiany wielu plików - niezwykle szybki. Programiści naprawdę dobrze znają komputer Mac i, moim zdaniem, mają znacznie potężniejszy edytor niż TextMate lub Komodo Edit. Kiedy muszę munge lub przeszukać kilka plików, to mój pierwszy wybór. Mniejszym rodzeństwem BBEdita jest TextWrangler, który jest bezpłatny, dość szybki i ładnie wyposażony.
  • Coda - świetny edytor do tworzenia stron internetowych i mój pierwszy wybór, gdy będę dużo pisać w HTML ze względu na integrację podglądu strony i edycję CSS.

Ponadto, jeśli wykonujesz dużo CSS, sprawdź CSSEdit . To wszystko, co robi, ale robi to naprawdę dobrze.


Co to są „linki oprogramowania”?
Greg,

myślę, że ma na myśli linki do stron aplikacji, które wymieniasz.
Robert S Ciaccio,

O. Są to tak zwane adresy URL. Jestem pewien, że powiedział to samo wszystkim pozostałym respondentom, którzy ich również nie włączyli.
Greg,

1

W przypadku przeglądania SSH możesz użyć sshfsdo zamontowania dysku lokalnie, a następnie użyć Findera lub dowolnej lokalnej przeglądarki.


Widziałem to w kilku miejscach, ale z jakiegoś powodu zawsze to lekceważyłem, ponieważ wydaje się to dziwne. Zdaję sobie sprawę, że nadszedł czas, aby pomyśleć dwa razy nad tym, ponieważ byłoby bardzo miło go zamontować. Sprawdzę to.
Phil,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.