Jak mogę uniknąć błędów w zawiasie MacBooka Pro?


20

Zauważyłem, że niektóre robaki latające mają irytujący zwyczaj czołgania się do otworu zawiasu w moim MacBooku Pro (15 cali, połowa 2009 r.).

Nie wiem, co ich tam wpuszcza, może to wygląda jak zapraszająca kryjówka, ale najwyraźniej umierają z powodu upału. Jestem paranoikiem, że w końcu coś zatkają. Pobłogosław projektanta za ładny design, ale nie da się stamtąd wyłowić martwych błędów! Jak na ironię, ze względu na cichą konstrukcję, nie ma również wielkiego podmuchu gorącego powietrza, aby przekonać ich, aby nie próbowali się tam wspinać.

Problem pogłębia się, gdy światło nad stołem przyciąga je, ale nawet bez niego ekran jest wystarczająco jasny. Widziałem, jak zderzają się z ekranem (lub spadają z górnego światła), a następnie szaleńczo pędzą prosto do otworu wentylacyjnego. To wkurzające!

Czy ktoś jeszcze doświadczył tego problemu z błędami i zaworem wentylacyjnym? Jak usunąłeś błąd ? Moim jedynym obejściem było do tej pory otoczenie się mnóstwem innych świateł, aby były jak najbardziej rozproszone ...

Edycja: Patrząc wstecz na to pytanie, jestem rozczarowany, że zapomniałem podać informacje regionalne. W tym czasie byłem w domu na wsi w Queensland w Australii. Błędy w domu są raczej normą niż wyjątkiem. Być może będę musiał poczekać do lata ponownie (w grudniu), zanim będę mógł faktycznie przetestować, czy jest to sezonowa sprawa dla błędów, ponieważ od tego czasu nie przeszkadzały mi one.


2
Kocham to ! :-P
Pierre Watelet,

4
To pytanie jest WYGRANE, zwłaszcza tagi…
Martin Marconcini,

rzeczywiście ... EPIC WIN
Robert S Ciaccio,

1
Grace Hooper miała ten sam problem w 1947 roku.
Greg

1
+1 Ponieważ właśnie widziałem wczoraj jakiegoś małego komara czołgającego się do mojego nowego MBP 2011. Na szczęście udało mi się odwrócić go do góry nogami i wypadł. To sprawiło, że zacząłem myśleć ...
Adam Lewis,

Odpowiedzi:


3

Hmmm .... Mam komputer i jest wolny od błędów.


[odpowiedź inna niż troll]

Ok, ok .... możesz spróbować przepłukać otwory wentylacyjne w puszkach, gdy komputer jest wyłączony. Odwróć puszkę do góry nogami, abyś mógł rzeczywiście dostać tam super zimny niebezpieczny płyn. Może przyciąga ich jakiś zapach (czy to ten sam gatunek?).


4
Ten sam zapach? Jak piżmo !?
glenstorey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.