Jak selektywnie włączyć autokorekty na podstawie języka?


9

Moja (dwujęzyczna) mama niedawno kupiła iPada. Podczas pisania w języku koreańskim, który jest jej językiem ojczystym, poirytowała ją funkcja autokorekty - często sugeruje to nieprawidłowe korekty pisowni, zmuszając ją do wstrzymania pisania i naciśnięcia przycisku „x”, aby go anulować. Ponieważ jednak nie jest biegła w języku angielskim, funkcja autokorekty była bardzo przydatna podczas pisania po angielsku.

Znaleźliśmy sposób na całkowite wyłączenie autokorekty, ale nie mogliśmy znaleźć sposobu na selektywne włączenie jej w oparciu o język klawiatury. Czy jest na to sposób lub coś podobnego? Alternatywnie, czy istnieje sposób na skonfigurowanie ustawień, aby sugestie autokorekty nie działały automatycznie po naciśnięciu spacji?

(Jeśli to ważne, ma iPada 3 (myślę. Jestem też całkiem nowy w Apple))


Zaakceptuj odpowiedź, która rozwiązała problem. Jeśli zrobiłeś coś, czego jeszcze nie ma w odpowiedziach, opublikuj i zaakceptuj własną odpowiedź.
vrwim

Odpowiedzi:


2

Nie ma możliwości włączenia autokorekty dla jednego języka na klawiaturze, ale nie dla innego. Istnieje ustawienie „Sprawdź pisownię, które podkreśla tylko„ niepoprawne ”słowa, ale ich nie zmienia. Lubię tę funkcję, ponieważ jestem również dwujęzyczny. Gdy ta funkcja jest włączona, możesz najpierw wpisać tekst, a następnie stuknąć w podkreśla jeden po drugim, a następnie wybierz żądaną sugestię.

Jeśli chcesz jailbreakować iPada, możesz zainstalować poprawkę o nazwie „ManualCorrect”, która zmienia słowo w sugestię tylko po jej dotknięciu.

Źródło: własne doświadczenie i http://iphonemonsta.com/manualcorrect-autocorrect-fix-iphone-ios-cydia


1

Właśnie znalazłem świetne rozwiązanie tego problemu: zainstaluj Gboard, który jest Google boardem i jest w języku angielskim. Ma autokorekty, a także Swype, co jest świetne.

Edytuj słowa kluczowe w ustawieniach / ogólnych / klawiaturach Usuń klawiaturę angielską Dodaj tabelę Wyłącz auto korekcję Wynik: automatyczna korekta tylko dla języka angielskiego i angielskiego.

Gboard ma również wyszukiwanie imoji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.