Gdzie mogę znaleźć listę preferencji Apple / plików plist i do czego są one używane?


13

Czy ktoś wie o zasobie, który wyświetla listę plików preferencji / list (dotyczących aplikacji OS X i Apple, a nie aplikacji innych firm) znalezionych w ~/Library/Preferences(i innych lokalizacjach, ale to byłby początek) i jakie są używane dla?

Rozglądałem się i nic nie mogę znaleźć. Najbliżej znalazłem ten wykres opracowany przez appleexaminer.com - ale obejmuje on tylko kilka elementów, i to oczywiste.


zrób kopię zapasową i spróbuj tam coś zmienić, wkrótce się dowiesz ...
vrwim

Nie, to mi wcale nie pomaga. Chciałbym zasób, który wyświetla każdy plik w ~ / Preferencje i co robi. Twoja sugestia tego nie zapewnia.
Scott Granneman

4
Naprawdę wątpię, byś znalazł pełną listę. Zasadniczo każda uruchomiona aplikacja zapisuje swoje ustawienia w pliku w ~ / Preferencje - a ponieważ istnieje ogromna liczba aplikacji ( AppShopper obecnie wymienia 10 764 w Mac App Store), nikt nie będzie się starał skompilować pełnej listy.
Gordon Davisson

1
Ach - powinienem być jaśniejszy. Po prostu interesują mnie Preferencje Apple. Dzięki za zmuszenie mnie do wyjaśnienia!
Scott Granneman,

Odpowiedzi:


2

Dość łatwo jest ustalić, które pliki ~/Library/Preferencessą używane przez aplikacje Apple i które aplikacje.

Wszystkie te Apple zaczynają się, com.applea następnie prawie wszystkie kontynuują nazwę aplikacji lub części systemu, dla której są preferowane - niektóre przykłady com.apple.ScreenSharing.plistlubcom.apple.TextEdit.plist

Z mniej „specyficznymi”, gdy dowiesz się więcej o tym, jak tylny koniec Systemu i Findera łączą się, zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, czym one są, na przykład com.apple.LaunchServices.plistten, który definiuje twój osobisty URL i procedury obsługi typów plików, tak jak to robi Uruchom usługi.

Administratorzy komputerów Mac mają tendencję do powolnego uzyskiwania listy najważniejszych, ponieważ używamy ich do wypychania preferencji na nasze zarządzane komputery Mac. Jeśli wszystko inne zawiedzie, korzystam z InstallEase , darmowego narzędzia Absolute, aby wykonać migawkę na komputerze Mac, a następnie zmienić preferencje i wykonać kolejną migawkę, aby zobaczyć, co się zmieniło.


0

Pref Setter wydaje się robić dokładnie to.


2
OK, jak to jest? Na stronie internetowej opisano to w następujący sposób: „Pref Setter to aplikacja służąca do edycji plików plist (LISTA właściwości), ukierunkowana na przeglądanie / edytowanie plików preferencji Mac OS X. Bardzo przydatne do ustawiania tych„ ukrytych ”ustawień preferencji, które nie są dostępne bezpośrednio w aplikacji ”. Jak to mi mówi, co robi każdy plik preferencji / listy? Nie widzę, że Pref Setter w ogóle to robi.
Scott Granneman,

Najpierw otwórz. Następnie kliknij małe niebieskie okno z napisem I, pobierz informacje. Nie widziałem nic innego, co by to zrobiło i jest bardzo fajne.
Zo219

0

Zwykle możesz to sprawdzić samemu

/usr/libexec/PlistBuddy -c "Print :CFBundleIdentifier" \
    /Users/kevit/Library/Address\ Book\ Plug-Ins/SkypeABSMS.bundle/Contents/Info.plist

Lista kluczy jest opisana w dokumentacji Apple dla deweloperów na temat plików list nieruchomości , część Cocoa Apps.

Niestety wielu programistów ignoruje rekomendacje

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.