Jak zrobić zrzut ekranu z iPada 3?


11

Muszę nagrać za pomocą iPada podczas rysowania na nim (za pomocą Penultimate). Zwykle używam ScreenFlow do rejestrowania działań na ekranie na komputerze stacjonarnym, więc potrzebuję sposobu, aby wyświetlić iPada na komputerze Mac. Czy istnieje sposób na udostępnianie ekranu? Albo, jak sądzę, mógłbym zrobić zrzut ekranu bezpośrednio z mojego iPada. Jakieś sugestie? Dzięki,

AKTUALIZACJA: Jedno rozwiązanie dla 10.7.3 i iPada 3 to Reflection + ScreenFlow, bez kabli:

http://dl.dropbox.com/u/22358199/testRef2/index.html

Odpowiedzi:


8

Podstępne, ale możesz wypracować rozwiązanie - nie jestem jednak pewien ostatecznej jakości.

Po pierwsze, musisz zezwolić iPadowi na korzystanie z AirPlay Mirroring z iMacem jako urządzeniem docelowym.

Aby to zrobić, musisz użyć programu takiego jak AirServer (15 USD za licencję dla jednego użytkownika) lub Reflector (ponownie 15 USD, ale przynajmniej wersja próbna) lub AirMac (bezpłatny, ale nie w pełni funkcjonalny) lub AirPlayer (podobnie beta) . Mountain Lion będzie miał potencjalnie wbudowaną tę funkcję.

Po zainstalowaniu sprawdź, czy możesz go uruchomić - więc upewnij się, że iPad i iMac są w tej samej sieci bezprzewodowej, i włącz Airplay Mirroring, wskazując właściwy host:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Powinno zostać wyświetlone okno z zawartością na komputerze Mac. Pamiętaj, że nawet jeśli używasz górnej linii iMaca, rozdzielczość iPada nadal będzie zbyt duża, aby można go było wyświetlić bez skalowania, więc spodziewaj się zmniejszenia przeskoku, zarówno przez protokół airplay, jak i aplikację odbierającą, po prostu, aby to zapewnić. mieści się na ekranie. Przy wyborze wystarczy staranne zmniejszenie o połowę, aby uzyskać oryginalną rozdzielczość 1024 x 768. Metoda ta będzie się różnić w zależności od aplikacji, z której ostatecznie skorzystasz.

Po otwarciu okna bez ekranu iPada możesz uchwycić je za pomocą Quicktime. Zauważam, że już używasz ScreenFlow (którego początkowo brakowało), więc możesz to zrobić po swojemu, ale dla wszystkich innych możesz to zrobić za pomocą wbudowanych narzędzi, takich jak Quicktime. Zakładam, że jesteś na Lwie. Otwórz Quicktime Player i idź File > New Screen Recording Naciśnij duży czerwony przycisk nagrywania, a Click to record the full screen. Drag to record part of the screen pojawi się komunikat Przeciągnij czysty kwadrat nad oknem odbioru Airplay, dostosowując odpowiednio, aby dopasować, a następnie naciśnij przycisk nagrywania na środku i wykonaj rzeczy.

CAVEAT: Wiele metod może wpływać na jakość przy użyciu tej metody. Twoja sieć bezprzewodowa może być wolna, co powoduje utratę klatek lub opóźnienie podczas nagrywania. Komputer może być powolny lub zajęty, powodując upuszczanie klatek itp. Itp. Quicktime (jeśli go używasz) już z definicji nagrywa skompresowane wideo, a nie surowe, i korzysta ze źródła obrazu na ekranie, które już wyświetla wideo, które zostało skompresowane z rozdzielczości Retina do czegoś zdrowszego do użytku na komputerze. Ta metoda działa, ale uzyskany jakość obrazu może się wahać dzikow zależności od konfiguracji. Można to złagodzić do pewnego stopnia dzięki przemyślanej konfiguracji sieci i tak dalej, lub przy użyciu droższych rozwiązań do przechwytywania ekranu, które rejestrują dane surowe itp., Ale to Ty decydujesz, ile jakości potrzebujesz. W tej chwili testowe wideo, które wystawiłem, było więcej niż wystarczające, aby być całkowicie przyjemnym na YouTube.

Teraz czas na wyzbycie się, nie mogę zmusić go do pracy z oferowanymi darmowymi wersjami, ale mam to w przeszłości, więc i tak rzucam rozwiązanie, na wypadek, gdybym tylko był głupi.

Skorzystałem jednak z wersji próbnej (ograniczona do 10 minut) programu Reflector i utworzyłem następujący film jako przykład, potwierdzający, że można to zrobić, ale może być konieczne kaszel za płatnym oprogramowaniem, aby to zrobić:

http://www.youtube.com/watch?v=v1fyp8QzWeg


EDYCJA: Ponieważ odpowiedź została zaakceptowana, wiele spośród wymienionych rozwiązań oprogramowania zawierało nagrywanie ekranu bezpośrednio w oprogramowaniu airdisplay, co eliminuje potrzebę organizowania osobnego szybkiego nagrywania ekranu i potencjalnie poprawia jakość.


dzięki, zobaczmy, co mogę zrobić z Air (s) ... Czy możesz to zrobić za pomocą adaptera VGA2USB?
janeh

Ładne rozwiązanie @stuffe. janeh, tak konwerter VGA> USB powinien działać. Zobacz moją poprawioną odpowiedź.
jaberg


Zmieniłem także odpowiedź, uruchomiłem ją i opublikowałem wideo na YouTube.
farsz

^ czy masz link do filmu? : p
janeh

5

Na iPadzie 2 lub iPadzie (3. generacji) prawie każdy sygnał wideo może być dublowany przez port dokowania i odpowiedni kabel / adapter - VGA lub HDMI . Ten sygnał wideo może być wprowadzany do urządzenia przechwytującego, zarówno komputera, jak i dedykowanego urządzenia.

Połączyłem wersje Apple z adapterami wyjścia wideo, ale dostępne są również wersje innych firm, często po niższych kosztach.

Apple sprzedaje kompozytowy kabel wyjściowy wideo, który pasuje do stacji dokującej do iPada, ale niestety dublowanie wideo nie obsługuje wyjścia kompozytowego. Jeśli chcesz użyć kompozytowego urządzenia przechwytującego dla komputera Mac, na przykład Elgato Video Capture , musisz użyć adaptera cyfrowego wideo (HDMI) i zewnętrznego urządzenia do konwersji tego sygnału na kompozytowe wideo. Możesz również zrobić to samo z wyjściem VGA, używając innego konwertera . Ponownie, te produkty są powiązane wyłącznie w celach informacyjnych, nie popieram sprzętu ani źródła.

Jeśli możesz żyć z niższą rozdzielczością, Steven Sande przedstawił budżetowe rozwiązanie umożliwiające przeniesienie analogowego wideo na komputer Mac w lustrzanym odbiciu wideo TUAW na iPada 2 na komputer Mac, tani i brudny sposób

Osobiście korzystałbym z rozwiązania sprzętowego lub przepływu pracy AirServer i unikałbym zagrożeń bezpieczeństwa i funkcjonalności związanych z jailbreakiem, ale to osobiste preferencje. Jeśli zdecydujesz się pójść drogą jailbreak, pamiętaj o tym, aby dowiedzieć się o ryzyku i korzyściach i odpowiednio wybrać.


1

Jeśli jailbreakujesz iPada (co będziesz mógł zrobić w ciągu kilku tygodni), istnieje Display Recorder (1,99 USD).

Innym sposobem na to jest wyjaśnione w tym podcastu MacMost . Ale wymaga to ogromnej konfiguracji (w tym kabla HDMI i dodatkowego oprogramowania na komputerze Mac), więc czekałem na jailbreak :)


Nie złamałem jail jail, jeszcze go nie spróbuję - nie jestem osobą ze sprzętem i boję się, że całkowicie to popsuje!
janeh

0

Późna odpowiedź, ale trafna. Począwszy od iOS8, wystarczy podłączyć urządzenie iOS do komputera Mac za pomocą kabla Lightning (nie jestem pewien, czy to działa z urządzeniami obsługującymi iOS8, ale nadal korzystasz z 30-stykowego złącza dokującego, np. IPhone 4S, iPad 3), pozwala na używanie wyświetlacza jako wejście kamery w Quicktime. Po prostu połącz, przejdź do New Movie Recording, a następnie wybierz urządzenie z rozwijanej listy źródeł. Może również dołączyć ścieżkę głosową w tym samym czasie.

Ta metoda ma przewagę nad innymi pod względem jakości i ceny. To wyższa rozdzielczość, lepsza przepływność i darmowa. Ponadto całkowicie zastępuje pasek stanu, ukrywając w ten sposób jasnoniebieskie podświetlenia „Korzystam z AirPlay Mirroring”, usuwając szczegóły przewoźnika komórkowego i pokazując czas jako 9:41 ze stałą 100% baterią - podobnie jak dema Apple.

Przykład:

http://cl.ly/1j33302L0a1n/testmax720.mov

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.