AppleId, język zawsze się zmienia


3

Na https://appleid.apple.com/ co najmniej 10 razy zmieniłem preferowany język na francuski, ale zawsze wraca na niemiecki. Nie od razu więc widzę, że mogę zapisać preferencje dotyczące języka francuskiego, ale potem otrzymuję następną pocztę w języku niemieckim, sprawdzam swoje konto i język jest ustawiony na niemiecki. Mieszkam w Szwajcarii, dlatego naszymi językami są francuski niemiecki i włoski ...

Odpowiedzi:


2

Czasem doświadczałem niespójności w języku używanym w komunikacji otrzymywanej od Apple. Nie jestem pewien, czy istnieje jasna odpowiedź. Chociaż pojedynczy identyfikator Apple może być wykorzystywany do uwierzytelniania oddzielnych systemów (np. Programista, iTunes, MobileMe) może obsługiwać języki w różny sposób.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​następujące czynniki wpływają na język używany w komunikacji z Apple.

  • Język urządzenia, które zainicjowało interakcję przy użyciu identyfikatora Apple
  • Język kraju, w którym jesteś zarejestrowany
  • Język w preferowanym ustawieniu języka

Na przykład przy zakupie z iTunes na moim iPhonie (hiszpańskim) otrzymałem rachunek w języku hiszpańskim. Ale przy zamawianiu z mojego komputera Mac (angielski) otrzymałem rachunek w języku angielskim.

Aby wyodrębnić problem, warto sprawdzić, których systemów używasz z Apple i w jakich językach, aby zobaczyć, co może powodować zmianę. Jeśli znajdujesz się w pobliżu sklepu Apple Store, dzięki tym informacjom mogą oni pomóc ci ustalić, co powoduje zmianę. A może zgłosić to jako błąd w tym systemie.


0

Z forum wsparcia Apple:
https://discussions.apple.com/message/26685508#26685508

Przejdź do appleid.apple.com, kliknij „Zarządzaj swoim Apple ID” i zaloguj się.

Po lewej stronie wybierz „Preferencje języka i kontaktów” (lub cokolwiek to jest w języku niemieckim, jest to ostatni wybór) i spróbuj wybrać język, który preferujesz.

Jeśli wyświetla już preferowany język, zmień go na inny, a następnie zmień z powrotem.


Czy możesz podać link źródłowy, jeśli uzyskałeś informacje z innego miejsca?
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.