Jak przenieść film (.avi) z komputera na iPada bez iTunes?


10

Próbuję skopiować plik filmu .avi, który zgrałem z dysku DVD, który posiadam, z komputera na iPada. Próbowałem to zrobić z iTunes, ale bezskutecznie i szczerze mówiąc mam dość iTunes, więc szukam alternatywnych metod. Jak dotąd nie znalazłem żadnego.

Czy ktoś zna prosty sposób na przesłanie pliku (w szczególności pliku .avi) z laptopa na komputer (z systemem Windows Vista) na iPada bez iTunes? (Najlepiej przez połączenie USB?)

ps .: Nie martw się o format .avi, zainstalowałem aplikację flexplayer na iPadzie, która powinna być w stanie poradzić sobie z formatami filmowymi innymi niż .mp4, takimi jak .avi, który tutaj wybrałem.


Flexplayer powinien obsługiwać synchronizację plików iTunes, ale na podstawie recenzji w sklepie tak naprawdę nie działa. Być może lepiej jest przekonwertować .avi na .mp4 przed synchronizacją.
nohillside

Na jakim systemie operacyjnym działa Twój komputer? Potrzebujesz programu takiego jak PhoneView, aby skopiować pliki z komputera do folderu dokumentów aplikacji flex: player.
bmike

Nie mogę opublikować nowej odpowiedzi, więc zostawiam ją jako komentarz. Sprawdź i-FunBox . Będziesz musiał zainstalować sterowniki dla iPada dostarczane z iTunes, chociaż np. CopyTrans Drivers Installer .
dma_k

Odpowiedzi:


6

Istnieje wiele alternatyw dla iTunes, które pozwolą Ci zarządzać iDevice. Floola , Songbird i Yamipod to trzy popularne alternatywy dla iTunes.

Wtedy nie ma oprogramowania, które pozwoli traktować iDevice jak zewnętrzny dysk twardy, jak iTransfer lub SyncPod (nie dla Lion lub iOS5). Ale moim ogólnym faworytem jest Bigasoft iPad 2 Transfer . Zużyłem go dość długo i nie mam na to żadnych skarg.

Jeśli jest to opcja, możesz spróbować przesłać ją strumieniowo. Utwórz serwer z komputera Mac i przesyłaj go strumieniowo za pomocą Air Video na iPada.

I istnieje nawet alternatywa przy użyciu chmury. Dropbox jest tego doskonałym przykładem. Wszystko jest wymienione w tym artykule MacWorld , co sprawiło, że zastanawiałem się, czy w ogóle szukałeś wystarczająco daleko i szeroko :)


Transfer Bigasoft na iPada 2 działa tylko z iPadem 2, prawda? Niestety mam iPada 1. I iTransfer i Syncpod działają tylko na komputerach Mac (mam komputer). O ile widzę, songbird, yamipod i floola mogą zarządzać tylko plikami audio, a artykuł dotyczy (ponownie) głównie udostępniania plików z mac na iDevice. Pozostaje mi więc Dropbox, co jest dobrą sugestią (choć nadal bardzo uciążliwe i wciąż nie jest to bezpośrednie rozwiązanie). Szczerze mówiąc, nie mogę uwierzyć, że jabłko to sprawia, że ​​jest to trudne .. Ale dzięki za pomoc!

Łącze Bigasoft jest wyraźnie określone, It also applies to the new iPad 3 or the 1st generation iPadistnieje także wersja iTransfer i SyncPod dla systemu Windows. Po prostu kliknij linki.
Michiel

Nie bardzo wyraźnie, ale teraz to widzę. I kliknąłem na linki, nie jestem opóźniony. Ale dziękuję za protekcjonalne podejście!

Nie nie nie, to nie miało być protekcjonalne! Naprawdę nie. Ale zmieniłem linki do linków Windows po przeczytaniu w twoim pytaniu, że masz Windows. Więc może kliknąłeś wcześniej i skończyłeś z wersjami Mac. Chodziło mi o to, kliknij ponownie. Przepraszam za nieporozumienie!
Michiel

Przepraszam, mój zły. Myślę, że wtedy kliknąłem zbyt wcześnie. Przepraszam za reakcję i jeszcze raz dziękuję za sugestie, jest to mile widziane!

3

Nie spełnia kryteriów „połączenia USB”, ale aplikacja Buzz Player na iPada może odtwarzać pliki wideo z dowolnego komputera w sieci lokalnej (pod warunkiem, że można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem SMB lub FTP) i oferuje opcję skopiowania ich na iPad pierwszy.


1

Często używam do tego DropBox i albo ponownie używam istniejącego konta, albo po prostu tworzę nowe konto tylko do tego celu. Prawdopodobnie masz WiFi, gdy jesteś w iTunes na USB do iPada i możesz po prostu zrzucić wszystkie pliki AVI do Dropbox. Mam nadzieję, że aplikacja Dropbox na iPadzie zobaczy, że flex: player zarejestrował się, aby odtwarzać pliki AVI i zaoferuje wysłanie pliku do aplikacji z poziomu iOS, a nie sposób, w jaki flex: player chce, abyś używał iTunes do kopiowania dokumentów do aplikacji.

Alternatywnie możesz użyć programu podobnego do PhoneView, aby zreplikować funkcję iTunes, instalując iPada, aby móc kopiować pliki bezpośrednio do folderu dokumentów Flex: odtwarzacza na iPadzie. To by całkowicie pomijało iTunes i nadal korzystało z kabla USB, o co prosiłeś.


1

GoodReader obsługuje przesyłanie plików z komputera Mac lub PC za pomocą:

  • USB, korzystając z własnej aplikacji GoodReaderUSB
  • USB, za pomocą przesyłania plików iTunes
  • Wi-Fi za pomocą serwera GoodReader w aplikacji na iPhonie lub iPadzie

Gdy wideo znajdzie się w GoodReaderze, możesz użyć opcji „otwórz w ...”, aby otworzyć go w dowolnej aplikacji obsługującej typ pliku. GoodReader to jedna z tych „szwajcarskich aplikacji wojskowych”, która robi wiele rzeczy. Jest uważany za bezcenne narzędzie.

Obsługuje zarówno iPhone, jak i iPad i kosztuje 5 USD .


0

To jest coś, co znalazłem, głośno zastanawiając się, co by się stało, jeśli podłączę mojego iPada bezpośrednio do Ubuntu, ponieważ oba są oparte na Uniksie.

Jeśli podłączysz iPada za pomocą USB do notebooka lub pulpitu Ubuntu, pokażą dwa dyski w menedżerze plików ubuntu - / dokumenty, / ipad. W / Documents możesz znaleźć folder dla swoich aplikacji (dropbox, vlc, acrobat itp.). Możesz po prostu przeciągać i upuszczać swoje duże pliki bezpośrednio, a to będzie tak szybkie, jak twój USB. Napęd / ipad jest przeznaczony do folderów iTunes i wydaje się, że nie działa dodawanie tam plików. Możesz jednak otworzyć folder dcim i pobrać zdjęcia i filmy z iPada.

PS: Oto zastrzeżenie. Zaktualizowałem iPada do iOS6 i teraz nie mogę przeciągać plików na dysk / dokumenty.


1
Istnieje wiele programów, które montują urządzenia z systemem iOS 6, dzięki czemu można kopiować pliki do folderu dokumentów każdej aplikacji. Ta odpowiedź byłaby świetna, gdybyś mógł wymienić coś, co faktycznie działa na Ubuntu ...
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.