Jak mogę zachować cykle baterii w moim MacBooku Air?


9

Niedawno dostałem mojego MacBooka Air, a cykle baterii są już na poziomie 12. Czy to dobrze / średnio? Nie wiem, czy nie ładuję go prawidłowo, czy coś, ponieważ nie chcę zepsuć baterii w pierwszym roku jej posiadania.

Wcześniej dzisiaj, ja nawet nie uruchomić baterię całą drogę w dół do 0% (to zszedł do 6%), a potem pobierana go do 94%, a liczba cykl bateria wzrosła do 12, ale to nie jest pełny cykl, czy to jest? Jestem zdezorientowany co do tego całego cyklu baterii, ponieważ jestem przyzwyczajony do pulpitu i nie martwię się o baterie.

Jak więc zachować cykle baterii i nie używać tak wielu cykli w ciągu tygodnia? Może ładuję to za dużo czy coś?


Mój MacBook Pro ma 15 miesięcy i ma 175 cykli zegara. Moje zdrowie baterii spadło do 93%, więc naprawdę nie ma się czym martwić. Jedyne prawdziwe „nie” to pozostawienie go podłączonego przez cały czas. Po prostu użyj go jako laptopa i ładuj, gdy trzeba go naładować.
AlanJC

@AlanJC, gdzie mogę znaleźć fakty / powody, aby poprzeć roszczenie, aby nie pozostawić go podłączonego przez cały czas? Przeczytałem to wszystko, ale nigdy nie przekonały mnie oficjalne rekomendacje / fakty dotyczące baterii.
Alec Jacobson

Odpowiedzi:


7

Nie stresuj się tak bardzo.

Cykl baterii odnosi się mniej więcej do jednego pełnego rozładowania i doładowania. Zazwyczaj akumulator powinien być oceniany na około 1000 cykli. Ostatecznie akumulator nie wytrzyma ładowania tak długo, jak to było, gdy był nowy, ale dlatego baterie można łatwo i tanio wymienić . To część eksploatacyjna. Jeśli umrze przedwcześnie(co jest jedyną rzeczą, na którą powinieneś naprawdę zwrócić uwagę na cykle), to jest objęte gwarancją. Wskaźnik „Cykle baterii” znajduje się głównie po to, abyś mógł to zdiagnozować. Jeśli za jakiś czas bateria twojego laptopa wytrzyma tylko o połowę mniej niż wtedy, gdy była nowa, ale użyłeś tylko powiedzmy 400 cykli, cóż, to nie działa zgodnie ze specyfikacją i powinien być objęty Gwarancja. Jeśli wykorzystałeś 1500 cykli (robienie tego w ciągu roku byłoby dość ciężkim i imponującym zastosowaniem, muszę powiedzieć), to należy się spodziewać. Dużo zużyłeś baterię i zużyła się.

Używaj laptopa jak zwykle. Cykle baterii nie są rzadkim i cennym zasobem do gromadzenia. 12 cykli w około półtora tygodnia brzmi całkiem normalnie, jak na nowy laptop, który jest mocno używany. To o co chodzi? 6 godzin dziennie niepodłączony do źródła zasilania? Jeśli używasz go w ruchu, jest to całkowicie rozsądna ilość zużycia.


2
Zgadzam się z mniejszym popem. Miałem wiele zalet MacBooka i codziennie używam swoich komputerów bez baterii, ładując je w nocy, co oznacza, że ​​codziennie zmieniam baterię. Zasadniczo mam 3 lata na komputerach i musiałem wymieniać baterie tylko dwa razy przez cały czas, gdy miałem PowerBooks i MacBook Pro. Oba razy były objęte programem AppleCare (dobrze, jeśli masz komputer przenośny). Kiedyś myślałem, że ważne jest śledzenie tego, ale doświadczenie pokazało mi, że generalnie jest to strata wysiłku.
Richard

2
„Nie stresuj się” - doskonała rada.
Adam Eberbach

Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Teraz wszystko rozumiem :)
Nathan

Jeśli mam możliwość korzystania z prądu zmiennego lub baterii, co byś zaproponował?
Anonimowy

4

Według mojej najlepszej wiedzy, kompletne bzdury na nowym MacBooku Pro i powietrzu, że trzymanie go podłączonego do ściany uszkadza baterię.

Tak było w przypadku starszych laptopów na PC i prawdopodobnie również starszych komputerów Mac, ale nowsze komputery Mac są wystarczająco inteligentne, aby nie pompować energii do akumulatora po naładowaniu.

Po pełnym naładowaniu baterii rozumiem, że komputer przestaje zasilać baterię i używa zasilacza wyłącznie do zasilania komputera.

Uważam, że właśnie to oznacza zielone lub czerwone światło na magnetycznym złączu ładującym.

Kiedy świeci na zielono, energia omija baterię, więc nie uszkadza baterii.

Kiedy świeci na czerwono, energia jest zasilana z akumulatora.

Podobne do elektronicznych ładowarek do papierosów, które migają na czerwono podczas ładowania i na zielono po ich naładowaniu.

Być może pamiętasz w wiadomościach, że niektóre elektroniczne baterie papierosowe eksplodowały, gdy pozostawiono je podłączone, zanim producenci zaczęli używać innego rodzaju ładowarki, która odcina ładunek, gdy bateria była już naładowana.

Mój przyjaciel (który jest „ekspertem Mac” w moim kręgu znajomych, a także programista) powiedział, że sposobem na sprawdzenie tego jest poczekanie, aż komputer Mac zostanie naładowany w 100%, a następnie przejdź do prawego górnego rogu ekranu i kliknij na ikonie baterii, gdy adapter jest nadal podłączony.

W menu, które zostanie otwarte, powiesz „bateria jest naładowana”, a pod nią - „Źródło zasilania: zasilacz”, co oznacza, że ​​nie używa baterii do zasilania komputera Mac.

Następnie odłącz ładowarkę i spójrz na nią, a powiesz „Źródło zasilania: bateria”

Twoje cykle baterii nie będą się sumować, jeśli będziesz ją podłączać do gniazdka. I nie zepsuje baterii, jak starsze laptopy.

Cykle zaczną się sumować tylko wtedy, gdy używasz komputera Mac bez zasilania, a następnie ładujesz.

Jeśli będziesz używać komputera Mac WYŁĄCZNIE z zasilaczem podłączonym przez następny tydzień, zauważysz, że twoje cykle pozostaną dokładnie tam, gdzie są, ponieważ bateria nie jest w ogóle używana. Po prostu siedzi tam i czeka na użycie, jeśli go odłączysz.

Tak samo martwiłem się, kiedy pierwszy raz dostałem mojego Maca.

Myślałem, że muszę go odłączyć od sieci, gdy był naładowany, i martwiłem się, że wypalę mój szybki styl baterii, ponieważ pracuję nad nim około 8-12 godzin dziennie.

Pochodziłem z Sony Vaio 2010, w którym trzymanie go pod napięciem uszkodziło baterię. (Pozostawało włączone tylko przez około 4 minuty odłączone od sieci!)

Ale z ulgą usłyszałem, że MacBooki są mądrzejsze.

Sprawdź, co mówię dla siebie i wypróbuj.

Krótko mówiąc, uważam, że trzymanie go podłączonego nie uszkodzi baterii w MacBooku Pro i Air (mam model Pro Retina 15 2014), ponieważ Mac nie próbuje naładować pełnej baterii i nie zasila laptop w ogóle z baterią, gdy zasilacz jest podłączony.

Oszczędzaj cykle baterii, aby korzystać z nich w czasie, gdy nie możesz jej podłączyć, aby zmaksymalizować żywotność baterii.

Nowe systemy są bardzo sprytne i nie tak jak starsze systemy.

Twoje zdrowie

Alan

PS. tutaj skopiowałem i wkleiłem informacje o mojej baterii:

Informacje o ładowaniu: Pozostały poziom naładowania (mAh): 8221 Całkowicie naładowany: Tak Ładowanie: Nie Pełna pojemność ładowania (mAh): 8221 Informacje na temat zdrowia: Liczba cykli: 20 Stan: Zainstalowana normalna bateria: Tak

To pokazuje, że moja bateria jest w 100% naładowana i nadal działa z pełną pojemnością. (8221 mAh)

Wyraźnie stwierdza również, że akumulator się nie ładuje i jest teraz podłączony, kiedy to piszę.

Mam więc nadzieję, że przyniesie to ulgę każdemu, kto jest tym zaniepokojony. I możesz oczekiwać, że bateria będzie działać znacznie dłużej, niż początkowo się obawiałeś.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.