2 identyfikatory Apple ID na jednym urządzeniu?


14

Czy możesz mieć wiele Apple ID na tym samym urządzeniu iOS?

Moja dziewczyna i ja mamy iPada i iPoda Classic i w pewnym momencie możemy dostawać iPhone'y, każdy z nas ma swój własny identyfikator Apple i zastanawiałem się, czy mógłbym zalogować oba Apple ID na jednym z naszych iPadów, aby nas uniknąć konieczność dwukrotnego kupowania aplikacji.

Myślałem, że Apple na to nie pozwoli, ale chciałem to sprawdzić, ponieważ mogę to zrobić na moim obecnym telefonie z Androidem (oczywiście dwa konta Google zamiast identyfikatorów Apple ID).


Pomocne są również powiązane pytania: gotcha z 2 AppleID , zmień AppleID i centrum gier
bmike

Odpowiedzi:


11

Tak, możesz mieć aplikacje zainstalowane z różnych Apple ID. Po prostu zaloguj się na dowolne konto, którego oboje chcesz używać do zakupów. W każdej chwili możesz się wylogować i zalogować ponownie przy użyciu innego konta App Store.

Mam wiele kont i wiele aplikacji do udostępniania urządzeń.

Aby śledzić inne odpowiedzi, Twoje konto App Store może być oddzielone od kont iCloud, Wiadomości i FaceTime. Używam osobnego konta (Apple ID) do zakupów w iTunes niż moje konto iCloud.

Niektóre osoby nawet dzielą rzeczy na odwrót - udostępnianie poczty e-mail, FaceTime i wiadomości, ale posiadanie różnych kont w sklepie. To zależy od tego, co działa najlepiej dla Ciebie i Twoich urządzeń.


7

To może pomóc. To z umowy Apple iTunes wszyscy musimy „przeczytać” i podpisać ...

Stowarzyszenie powiązanych urządzeń podlega następującym warunkom:

(i) Użytkownik może automatycznie pobierać zawartość iTunes Auto-Delivery lub pobierać wcześniej zakupioną Treść iTunes spełniającą kryteria z konta na maksymalnie 10 urządzeniach powiązanych, pod warunkiem, że nie więcej niż 5 jest komputerami autoryzowanymi przez iTunes.

(ii) Powiązane urządzenie może być powiązane tylko z jednym kontem w danym momencie.

(iii) Użytkownik może zmienić Powiązane Urządzenie na inne Konto tylko raz na 90 dni.

(iv) Możesz pobrać wcześniej zakupioną bezpłatną zawartość na nieograniczoną liczbę urządzeń, gdy jest ona bezpłatna w usłudze iTunes, ale na nie więcej niż 5 komputerach autoryzowanych przez iTunes.

Apple TV nie jest „urządzeniem powiązanym”. Jednak program telewizyjny Produkty iTunes i zakupione (tj. Nie wypożyczone) filmy Produkty iTunes mogą być odtwarzane na kompatybilnych telewizorach Apple TV, pod warunkiem, że można odtwarzać dowolny taki program telewizyjny lub film na ograniczonej liczbie urządzeń Apple TV jednocześnie.

Mam nadzieję że to pomoże.


Zwróć uwagę na (ii), że nie możesz mieć 2 kont na tym samym urządzeniu W TYM SAMYM INSTANT. Będziesz musiał przełączać się między kontami, ale ograniczają to do jednego raz na 90 dni [patrz (iii)].
Nan911,

1
Limit 90 dni dotyczy tylko włączenia automatycznego pobierania zakupów App Store z innego konta. Możesz wybrać jedno konto, aby uzyskać automatyczne pobieranie i po prostu ręcznie zaktualizować / zainstalować rzeczy na drugim koncie.
bmike

5

Niedawno firma Apple wprowadziła udostępnianie rodzinne.

Oznacza to, że możesz dzielić się wszystkimi zakupionymi aplikacjami, książkami, muzyką itp. Z maksymalnie 6 osobami, które określasz jako rodziny. Aplikacje lub inne zakupione media nie są automatycznie pobierane na ich urządzenia, ale mają do nich bezpłatny dostęp. Z boku możesz udostępniać albumy ze zdjęciami i kalendarze, ale to wykracza poza twoje pytanie. Wystarczy spojrzeć na siebie, co to wszystko może zrobić: https://www.apple.com/ios/whats-new/family-sharing/


1
Od tego czasu zacząłem z tego korzystać, to jedyna funkcja iOS 8, która mnie podekscytowała. Jedyny problem polega na tym, że cała rodzina korzysta z jednej karty płatniczej, co oznacza, że ​​teraz płacę za impulsowe zakupy mojego narzeczonego ...
Omar Kooheji

To nie jest pytanie.
zkilnbqi

2

Nie jestem do końca pewien, czy postępuję zgodnie z twoim rozumowaniem: „zalogowanie dwóch Apple ID jednocześnie” nie rozwiązuje problemu zakupów dokonywanych w kontekście Apple ID - nie ma możliwości zakupu aplikacji z dwoma różnymi ID bez obciążania obu kont. (Proszę opracować, jeśli nie rozumiem, o co pytacie :))

Jednak na wielu urządzeniach możesz użyć jednego identyfikatora Apple ID do zakupu i osobnych identyfikatorów Apple ID dla iCloud, jeśli chcesz mieć jedno źródło zakupów, ale osobne źródła danych / kopii zapasowych na każdym urządzeniu.

Ustawienia są różne: w systemie iOS wybierasz identyfikator Apple ID używany w sklepie iTunes Store poprzez Ustawienia> Sklep, a dla iCloud poprzez Ustawienia> iCloud.

Na przykład możesz zarówno korzystać z konta w Sklepie, jak i dokonywać zakupów na każdym ze swoich urządzeń.

To powiedziawszy, nie ma łatwego sposobu korzystania z oddzielnych kont w iCloud na jednym urządzeniu, ponieważ ustawienie urządzenia do korzystania z konta nr 2 spowoduje usunięcie danych konta nr 1, co utrudni prawdziwe udostępnienie jednego urządzenia z systemem iOS, chyba że dbaj o oddzielenie kontaktów, strumienia zdjęć itp.


2

Tak, możesz mieć 7 różnych identyfikatorów Apple ID na jednym urządzeniu iDevice. Zobacz pytanie, które wcześniej zadałem:

Czy mogę mieć różne Apple ID na moim iPhonie 4S?

I tak, używasz tego samego Apple ID na wielu urządzeniach iDevices. Umożliwiłoby to udostępnianie aplikacji.


Możesz mieć kilka identyfikatorów, ale tylko jedną na usługę? Bardziej szukałem 2 identyfikatorów sklepu z aplikacjami.
Omar Kooheji

Poprawny. Przepraszam, ale nie sądzę, że możesz to zrobić. Ty i twoja dziewczyna będzie musiała wybrać jedno konto lub drugie, aby udostępnić aplikacje.
james.garriss

2

Mój mąż i ja mamy 1 konto do udostępniania Verizon i 2 iPhone'y. Używamy 2 identyfikatorów Apple ID i oddzielnych kont iCloud w celu zachowania prywatności.

Większość aplikacji synchronizuje się za pośrednictwem iCloud, ale w przypadku zakupionych aplikacji wykonujemy następujące czynności:

  1. Udostępnij 1 zakup na jednym urządzeniu mojemu identyfikatorowi
  2. Zaloguj się za pomocą mojego konta na Facebooku
  3. Następnie pobierz aplikację na swoje urządzenie z jego identyfikatorem
  4. Następnie logujemy się za pomocą konta na Facebooku, aby udostępniać bez wykupu z powodu naszego planu udostępniania.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.