Jak duża, rozproszona firma powinna współpracować z programem dla programistów iOS?


10

Pracuję dla firmy, która ma kilka biur w różnych częściach kraju (USA).

Dział, którego jestem częścią, chce uzyskać licencję na programistę Apple iOS.

Inny oddział (w innym biurze / stanie) ma już licencję.

Kiedy przechodzimy do tego działu, powiedzieli, że lepiej / łatwiej będzie po prostu złożyć wniosek o naszą własną licencję, co ma sens.

Kiedy ubiegamy się o licencję, musimy użyć naszej legalnej nazwy firmy.

Apple zastrzelił nas - ponieważ drugi oddział ma już licencję pod legalną nazwą firmy. Co również ma sens.

Apple to Apple, ponieważ w zasadzie nie można zmusić kogoś do rozmowy na temat tego, co mamy tutaj zrobić. Domyślam się więc, że będziemy musieli wycofać się z licencji, z której korzysta inny oddział.

Oprócz tego, że brzmi to jak wielki problem (koordynacja ze współpracownikami w innym biurze / stanie, z którym nigdy się nie spotkałeś), nie jestem do końca pewien, na czym polega logistyka. Czy powinniśmy być w stanie korzystać z tej jednej licencji na każdym komputerze Mac, który posiadamy w całej firmie? (na szczęście nie ma ich tak dużo) Czy jest limit miejsc? Ostatecznym celem jest App Store, ale czy powinniśmy uzyskać licencję Enterprise? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na „uaktualnienie” do tego, jeśli druga dywizja właśnie dostała standardową? Czy ktoś z innej dywizji ma być „administratorem” licencji? Czy wszyscy możemy zostać dodani jako użytkownicy do ich licencji?

W przypadku dużej, rozproszonej firmy z oddziałami w wielu różnych biurach i stanach, jak powinieneś współpracować z programem dla programistów iOS?

(Poprosiłem o to również na SO , a ktoś polecił, że też o to poproszę. Daj mi znać, jeśli jest to niedopuszczalne)


2
To dobre pytanie, ale nie mam pojęcia!
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


4

Członkostwo programisty w wysokości 99 USD pozwala administratorowi konta założyć wiele kont „programistów”. Powinieneś poprosić administratora tego konta (najprawdopodobniej o to, kto go założył) o utworzenie kont dla każdego z programistów.

Może być konieczne udostępnienie konta administratora w celu obsługi administracyjnej i przesyłania aplikacji, ale przez większość codziennej pracy możesz mieć własny login, który dzieli członkostwo programisty.


1
Nie wiem tego na pewno, ale „superadministrator” (czyli pierwszy zarejestrowany) powinien mieć możliwość zdefiniowania członków zespołu i uczynienia innych osób „agentem”, który umożliwia tej osobie dostęp do iTunes Connect, przesłanie aplikacje, konfiguruj nowe profile obsługi administracyjnej i, jak sądzę, również dodawaj nowe konta itp.
Jason Salaz

W zespole może być wielu administratorów, ale tylko jeden agent zespołu. I niestety tylko agent zespołu może tworzyć nowe identyfikatory aplikacji. Zobacz developer.apple.com/membercenter/help.action?programType=iphone
Brian

1

Ponieważ Apple powiedział, że każda „firma” otrzymuje tylko jeden program dla programistów, będziesz zmuszony udostępnić lub utworzyć nową firmę.

Początkowe obciążenie związane z utworzeniem spółki zależnej w całości w celu ustanowienia osobowości prawnej jest czymś, co robią niezależni programiści za mniej niż 500 USD i otrzymują profesjonalną, ale konserwowaną pomoc.

Będziesz musiał przeprowadzić to przez zespoły finansowe i prawne, aby wiedzieć, jak bolesne będzie to dla konkretnej sytuacji Twojej firmy. Dość łatwo jest objąć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością LLC lub S podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a załatwianie dokumentacji rządowej jest bardziej obciążeniem administracyjnym. Założenie firmy-dziecka może być bardziej kosztowne i skomplikowane dla prawdziwej korporacji - ale to bezpośredni sposób na założenie własnego konta programisty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.