Jak wymusić wyświetlanie menu Menedżera uruchamiania przy każdym uruchomieniu?


25

Czy jest jakiś sposób, aby wymusić wyświetlanie menu Startup Manager przy każdym uruchomieniu? Zamiast tego muszę pamiętać, aby przytrzymać klawisz Alt, jeśli chcę mieć inny system operacyjny.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


wymyśliłeś to? widziałem to już zrobione i obecnie tego szukam
Alvano Calvillo

istnieje system, aby to zrobić, ponieważ komputery w moim uniwersyteckim laboratorium komputerowym to robią. po ponownym uruchomieniu komputera automatycznie otwiera nieco inną wersję Startup Managera i monituje o wybranie operacji za każdym razem, gdy uruchomisz ponownie, lub po 60 sekundach


@MK Pozostawmy oba otwarte. Starsze pytanie dotyczy boot campu i może to być cały system Mac OS lub inny system operacyjny. Również ten ma ładny obraz i bardziej szczegółowe odpowiedzi.
bmike

1
@AlvanoCalvillo - rEFit / rEFind działało dobrze dla mnie
snowcrash09

Odpowiedzi:


9

Nie jestem pewien, czy jest to domyślnie możliwe bez przytrzymywania klawisza podczas uruchamiania. Możesz ustawić, aby partycja Boot Camp zawsze uruchamiała się, wybierając ją w Preferencjach systemowych → Dysk startowy, ale wygląda na to, że nie jest to, czego chcesz.

Jeśli jednak nie masz negatywnego wpływu na instalowanie dodatkowego oprogramowania, myślę, że rEFIt może zrobić to, czego potrzebujesz. Sekcja „Wejście do menu rEFIt” mówi:

Jeśli zainstalowałeś rEFIt na woluminie Mac OS X, zostanie on załadowany automatycznie podczas uruchamiania komputera Mac.

Następnie powinieneś być w stanie wybrać system operacyjny, który chcesz uruchomić z tego miejsca.


2
Czy zamiast tego możesz zaktualizować swoją odpowiedź, aby utworzyć link do rEFind, rEFit nie jest już obsługiwany.
snowcrash09

4

Nie obywa się bez modyfikacji rzeczy na niskim poziomie lub dodania niestandardowego oprogramowania, takiego jak niesamowity Boot Runner . Gdy komputer Mac nie może znaleźć pierwszego możliwego do uruchomienia obrazu, jest zaprogramowany tak, aby wyświetlał ikonę zakazu - nie selektora rozruchu.

Komputery Mac z procesorami Intel mają następujące podstawowe zachowanie podczas uruchamiania, gdy sygnał dźwiękowy wskazuje pomyślny test POST. Jest to zachowanie sprzętowe i chyba że przepisujesz kod / wymieniasz sprzęt, jesteś związany tą funkcją.

  1. odczytać wartość dysku startowego z NVRAM
  2. spróbuj znaleźć ten wolumin
  3. uruchom mach_kernel (lub EFI po stronie Windows / Linux) i zakończ
  4. jeśli ten wolumin nie jest obecny (lub NVRAM jest zresetowany do wartości domyślnych), znajdź pierwszy możliwy wolumin rozruchowy w drzewie urządzeń lokalnych i przekaż rzeczy do mach_kernel (i in.), aby proces rozruchu mógł zakończyć

Jedyne odstępstwa od tego występują po naciśnięciu jednej z kombinacji klawiszy uruchamiania w celu zmiany tej listy.

Więc możesz:

  • naciśnij klawisz za każdym razem
  • wprowadź tylko wolumin, który chcesz uruchomić (który omija ekran, który chciałeś zobaczyć - ale może uzyskać wynik końcowy)
  • ustaw alternatywny obraz rozruchowy, taki jak rEFIt w NVRAM
  • włącz hakowanie sprzętu / oprogramowania, aby ustawić to jako domyślne

Nie znam dobrego przewodnika po ostatnim punkcie kuli, ale sława internetowa czeka na kogoś (być może na Ciebie!), Który stanowi dobry sposób na zhakowanie komputera Mac, aby wyświetlić ekran startowy, gdy o to poprosisz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.