Jak wpisać znak + (plus) na szwedzkiej klawiaturze bezprzewodowej Apple przy użyciu amerykańskiego układu klawiatury?


0

Czuję się głupio, kiedy o to pytam, ale moje dokładne rozwiązywanie problemów i wyszukiwanie w Google nie dostarczyły wskazówek…

Staram się opanować Vima (MacVim) i skonfigurowałem Keyboard Maestro, aby automatycznie przełączał się, US Extendedgdy MacVim się aktywuje - i odwrotnie, przełączając się z powrotem Swedish Proprzy opuszczaniu MacVima.

(Działa bezbłędnie i jest bardzo fajny, ponieważ domyślne skróty Vima stanowią sporą dyskryminację w stosunku do użytkowników nieanglojęzycznych).

Niestety, korzystając z amerykańskiego układu, nie mogłem znaleźć sposobu na napisanie prostej +postaci… Ktoś (prawdopodobnie szwedzi, ale i inni), kto mógłby rzucić na to trochę światła?


+to Shift + =na klawiaturze amerykańskiej, jeśli to pomaga ...
jtbandes

1
prześladowany, proszę, nie czuj się głupio. Z przyjemnością pomożemy w Twoim pytaniu.

Odpowiedzi:


1

Powinien być Shift+ ´na szwedzkiej klawiaturze.


Dla mnie, naciskając Shift+ ´czyni ten char: . (To znaczy, jeśli naciśniesz klawisz po lewej stronie Del.)
Henrik

To po prostu bardzo dziwne ... Jeśli podczas US Extendedaktywacji otworzę przeglądarkę klawiatury (Tangentbordsvisning) , a następnie naciśniesz Shift, +znak pojawi się pod klawiszem po lewej stronie Del(do którego się odwoływałeś). Dziwne jest to, że nie zostanie wpisane, jeśli naciśniesz Shift+ ´, ani nie będzie nawet, jeśli +kliknę myszką.
Henrik

Ups Mój błąd. Wyizolowałem problem (spowodowany przez makro w Keyboard Maestro). Dziękuję, zamykając pytanie.
Henrik

1

Jako ogólną wskazówkę włącz Apple Keyboard & Character Viewer i możesz zobaczyć wszystkie znaki, które będą wytwarzane przez określony model klawiatury, którą posiadasz, przy użyciu określonego układu klawiatury oprogramowania, którego używasz. Przytrzymaj klawisze Shift i Option i oba jednocześnie, a zobaczysz, jakie będą wyniki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przeglądarka Apple Keyboard w akcji

Przeglądarka Apple Keyboard w akcji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.