Jak mogę wyczyścić port zasilania MagSafe w moim MacBooku Air


22

Wygląda na to, że kilka małych metalowych fragmentów przylega do magnesu wokół portu, w którym złącze zasilania MagSafe mocuje się do mojego MacBooka Air. Nadal mogę doprowadzić przewód do (głównie) siedzenia, co wystarczy do naładowania komputera, ale nie jest tak dobrze dopasowane, jak kiedyś. Jak mogę wyczyścić mój port MagSafe?


To błaga ładne zdjęcie ilustrujące zgon, w którym się znalazłeś ;-)
bmike

Niestety, jedynym aparatem, który mam ze sobą, jest mój aparat FaceTime na wspomnianym MacBooku Air i nie mogę go zmusić do sfotografowania portu MagSafe.
Daniel

7
Może z kilkoma dobrze ustawionymi lustrami ...
Daniel

Odpowiedzi:


14

Zacznij od gumki do ołówka lub małego drewnianego kołka / narzędzia, aby delikatnie usunąć zanieczyszczenia. Ponieważ magnesy są bardzo silne, może być konieczne użycie taśmy z mocnym klejem, aby chwycić obcy materiał. Przezroczysta taśma pakowa zapewnia równowagę między nie pozostawianiem resztek a wydostawaniem się surowca. Taśma klejąca jest również ładna, ale nieco lepka i może chwycić plastikową osłonę, jeśli się zużyje lub klej będzie ciepły od wewnętrznego ciepła.

Więc:

  1. Wyłącz komputer Mac
  2. Niech złącze ostygnie
  3. Bądź delikatny - nie zrywaj osłony magsafe
  4. wiedz, że możesz go naprawić za pomocą nowego złącza, jeśli zajdzie potrzeba około 40 USD za robociznę, a część może kosztować od 10 do 40 USD w zależności od modelu.

Wiem, że Apple zaleca szczoteczkę do zębów i wacik . Pierwszy zrzuci ogromne, łatwo usuwalne zanieczyszczenia, ale nie zszywki i bardzo magnetyczne przedmioty, które są małe. Ta ostatnia jest w wielu przypadkach całkiem fajna, ponieważ chwyta przedmioty o ostrej krawędzi. Zwykle, gdy rzeczy są wystarczająco zbite, aby wyprzeć adapter - zgromadzisz wiele drobnych kawałków i będziesz potrzebować taśmy lub mocniejszych narzędzi niż ćp.


4
Dzięki za wskazówkę. Skończyło się na tym, że użyłem samoprzylepnej części karteczki samoprzylepnej, a metaliczne resztki wyszły dobrze. Minusem jest to, że nigdy nie mam zdjęcia problemu.
Daniel

4
Użyłem również części karteczki post-it, która zadziwiająco dobrze działała. Po prostu złożyłem go na lepkiej części i zaczął wycierać wszystkie resztki magnetyczne.
methodMan

Chciałbym mieć plastikową osłonę, którą mógłbym założyć na port, aby uniknąć przedostania się do niej śmieci, kiedy wkładam macbooka do plecaka. Wiem, że prawdopodobnie powinienem umieścić cały MacBook w jakiejś ochronnej okładce, ale jestem leniwy.
Ovesh

Cześć, przypadkowo zerwałem bezpieczną osłonę mag ... Co mogę teraz zrobić?
Ruchir Baronia

@RuchirBaronia Możesz mieć usługi lub opublikować nowy wątek ze zdjęciem swojego wyglądu. Utrata plastikowej tulei na końcu komputera nie jest często dużym problemem.
bmike

7

Oto rozwiązanie, którego użyłem do czyszczenia metalowych fragmentów w gnieździe złącza: użyj Blu-Tack lub Sticky Tack ! Spowoduje to natychmiastowe wyczyszczenie gniazda złącza i zajęło mniej niż pół monety! Po prostu zwiń go w złączu i będzie działał dobrze :)


6

Ze strony wsparcia Apple:

http://support.apple.com/kb/TS1713

Jeśli złącza MagSafe wymagają czyszczenia:

Aby wyczyścić wtyczkę prądu stałego na komputerze lub zasilaczu, odłącz adapter od gniazdka ściennego i / lub wyjmij akumulator z komputera. Delikatnie usuwaj zanieczyszczenia bawełnianym wacikiem lub miękką szczoteczką do zębów, które zapewniają wytrzymałość, elastyczność i precyzję do tego zadania. Uważaj, aby włókna bawełny nie utknęły w gnieździe. Możesz również użyć alkoholu izopropylowego, aby pomóc w czyszczeniu złączy. Upewnij się, że złącza są suche przed użyciem komputera lub adaptera po czyszczeniu.

Uwaga: Port zasilacza zawiera magnes, który może usunąć dane z karty kredytowej lub innego urządzenia magnetycznego, jeśli zbliży się zbyt blisko. Aby zachować i chronić dane, Apple zaleca trzymanie nośników magnetycznych z dala od portu zasilacza.


4

Kiedyś utknąłem w porcie małe kawałki żelaza - żaden z magnesów, które mieliśmy, nie był silniejszy niż ten w porcie. Nie mogliśmy ich wytrzeć czystym pędzlem, a dziura była zbyt mała, aby włożyć paznokcie. Skończyło się na tym, że wyszliśmy z niebieskim klejem!


4

Użyłem gumy do żucia do wydobycia kawałków metalu. To był jedyny zasób, jaki miałem wtedy pod ręką, i działał jak magia!


2

Wypróbowałem wszystkie powyższe i w końcu wyjąłem odłamek z odrobiną miodu. Tak, cukierek.


1
... huh. W porządku. Masz jakieś zalecenia dotyczące techniki?
JMY1000,

1

Użyłem drewnianej wykałaczki, ale nie tak, jak można się spodziewać. Złamałem go na pół, upewniając się, że z połamanych końców rozrzucono wiele włókien. Cząstka metaliczna została następnie uwięziona w nich i została bardzo łatwo usunięta.

Poklepać


0

Próbowałem używać szpilki, spinacza do papieru, małych kawałków papieru, mojego paznokcia przez około 20-30 minut, w tym momencie byłem bardzo sfrustrowany ... w końcu pomyślałem o pincetach! Wypróbowałem to za pierwszym razem


Witryna Mac odradza używanie jakiegokolwiek metalu jako narzędzia do czyszczenia.
Mowzer

0

Właśnie to przeszedłem - kilka kawałków metalu dostało się do mojego portu - szczoteczka do zębów i końcówka pióra były bezwartościowe, a jedyne lepkie rzeczy, które miałem w pobliżu, to niektóre paski z odpowiednim oddechem, które nie działały = Co zadziałało, to cięcie pod kątem 45 stopni poza końcówką Q - zdarza mi się, że mam typ z pustym niebieskim plastikiem w środku - to pozwoliło mi użyć dolnej krawędzi do zgarnięcia odłamków, a pusty plastik powstrzymał ją przed przyleganiem, więc mogłem ją zgarnąć.


0

Właśnie wyciągnąłem kawałki namagnesowanych resztek, nakładając kawałek taśmy na port i wciskając lepką stronę taśmy w resztki piórem. To wyszło, kiedy ściągnąłem taśmę.


0

Mikroskopijne metalowe kawałki przyczepiły się magnetycznie do portu MagSafe na moim laptopie. Naprawiłem to, wykonując kilka spiczastych krawędzi taśmy, lepką stroną na zewnątrz. Przeszedłem całkowicie po 4 stronach portu. Zrobiłem to kilka razy, aż złącze MagSafe działało niezawodnie.


0

MacBook Pro wpada w piasek na plaży ... Magsafe natychmiast stworzył rakotwórczy wzrost cząstek żelaza w porcie ładowania magsafe ... Kabel tak naprawdę się nie łączył, a kiedy mógł, nie ładowałby się po prostu przyjmując moc. Usuwanie danych było powolne, jeśli nie skuteczne, ale adapter nie był świetny. Na szczęście ktoś ma trochę sprężonego powietrza, a ja wysadziłem to gówno!


0

Jednym ze sposobów, w jaki wydobywałem trochę żelaza z mojego portu MagSafe, było głębokie oddychanie i wydmuchiwanie naprawdę ciężkiego powietrza kierującego do portu. Jeśli uderzysz wystarczająco mocno, kawałki powinny po prostu odlecieć prosto. Jedna wskazówka działa tylko przez co najmniej minutę, początkowo wydawało się, że nie działa, ale przy dużym wysiłku wykonała pracę stosunkowo szybko.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.