Jakie są zasady gotowości iPhone'a dotyczące Wi-Fi i 3G?


10

Mam iPhone'a 4s z najnowszym iOS.

Wygląda na to, że kiedy wybudzam go z trybu gotowości, przełącza się z 3G (lub EDGE) na WiFi. Sądząc po tym, podejrzewam, że wyłącza WiFi w trybie gotowości i używa go tylko po aktywacji.

Nie wiem jednak, czy to przypadek, ponieważ kilku moich przyjaciół nie mogło tego potwierdzić.

Jeśli przejście na dane 3G w trybie gotowości ma na celu zmniejszenie zużycia energii, tak naprawdę nie zgadzam się, ponieważ często stabilne połączenie Wi-Fi zużywa mniej danych / mocy niż 3G / EDGE ze złym sygnałem (co ma miejsce w moim mieszkaniu). Co więcej, nie chcę używać abonamentu mojego operatora komórkowego do synchronizowania / pchania w tle, co robi mój telefon w 90% przypadków, gdy tylko siedzi na biurku.

Krótko mówiąc:

  • Kiedy iPhone powraca do 3G, nawet jeśli ma sygnał WiFi?
  • Czy mogę gdzieś zmodyfikować to zachowanie?

Z mojego (iOS) doświadczenia wynika, że ​​Wi-Fi jest dużym obciążeniem dla baterii i mam lepszą żywotność baterii dzięki 3G.

Gdybym miał tylko nieograniczoną ilość danych w swoim abonamencie mobilnym;)
slhck

Mam czapkę 6 GB i używam Wi-Fi do wielu rzeczy, ale jest to bardzo łatwe do zarządzania.

Odpowiedzi:


8

Jak zauważyłeś, iPhone wyłącza WiFi, gdy śpi i korzysta z 3G . To jest z założenia. Radio 3G zużywa mniej energii baterii.

Kiedy iPhone powraca do 3G, nawet jeśli ma sygnał WiFi?

Gdy tylko obudzisz telefon, przywróci on usługi dla osób niepełnosprawnych, takie jak radio Wi-Fi. Jeśli wcześniej byłeś przyłączony do sieci bezprzewodowej, która wciąż znajduje się w zasięgu, telefon powinien ponownie dołączyć do tej sieci kilka sekund po przebudzeniu. Tutaj mogą pojawić się problemy - beknięcie routera lub chwilowe zakłócenia mogą uniemożliwić ponowne połączenie Wi-Fi, a jeśli zasięg danych jest wystarczająco szybki, możesz nie zauważyć, że korzystasz z płatnych danych 3G. Zwłaszcza jeśli przesyłasz strumieniowo wideo lub grasz, a pasek menu jest ukryty.

Jeśli przełączy się z powrotem na 3G, jeśli powiesz mu, aby zapomniał o bieżącej sieci Wi-Fi, do której jest przyłączony, i nie będzie ustawiać automatycznego dołączania do żadnej innej znanej sieci w zasięgu. Lub krótko po tym, jak ponownie go uśpisz.

Czy mogę gdzieś zmodyfikować to zachowanie?

Wszystkie zachowania Wi-Fi można ustawić za pomocą aplikacji Ustawienia w menu Wi-Fi.

Tutaj możesz całkowicie wyłączyć radio Wi-Fi. Spowoduje to, że telefon całkowicie nie będzie wyszukiwał sieci bezprzewodowych, a Ty będziesz działał całkowicie na komórkowych usługach danych. (Zobacz # 1 na zrzucie ekranu)

Możesz ustawić, co telefon będzie robił, jeśli radio Wi-Fi jest włączone, sieci są wykrywane, ale obecnie nie jest do żadnego z nich przyłączony. W tej sytuacji telefon może poprosić Cię o dołączenie do sieci lub nic nie robić i pozwolić ci ręcznie dołączyć do sieci, jeśli chcesz. (Zobacz # 2 na zrzucie ekranu).

Ustawienia Wi-Fi iPhone'a

Tutaj możesz również ręcznie wybrać sieć. A jeśli jesteś obecnie przyłączony do sieci, możesz kliknąć strzałkę> obok jej nazwy, aby uzyskać szczegółowe informacje i, jeśli chcesz, „zapomnieć” o sieci i odłączyć się od niej.

Ustawienia Wi-Fi iPhone'a dla określonej sieci


Powiedzmy, że chcę, aby zawsze pozostawał na Wi-Fi, nawet w trybie gotowości. Czy to jest możliwe? A może to zadziała tylko wtedy, gdy całkowicie wyłączę dane mobilne?
slhck

To nie jest możliwe. Najlepsze, co możesz zrobić, to zapobiec przejściu telefonu w tryb gotowości.
Ian C.

Hm, właśnie doszedłem do wniosku, że po naładowaniu nie przechodzi w tryb gotowości, więc jest to częściowe rozwiązanie.
slhck

3
Możesz dostosować ustawienia trybu gotowości / blokady na ekranie Ustawienia -> Automatyczna blokada. Ustaw na Nigdy i nigdy nie przejdzie w tryb gotowości. Możesz także uruchomić płatną aplikację, aby zapobiec stanom gotowości, takim jak budzik.
Ian C.

1
Wreszcie ktoś odpowiedział na pytanie DLACZEGO mój niepełnosprawny syn, który nigdy nie wychodzi z domu, używa swojego planu danych, a nie tylko całego Wi-Fi! Nawet przedstawiciele w sklepach z telefonami komórkowymi nie mogli mi tego powiedzieć.

3

W końcu udało mi się obejść ten problem, jailbreakując iPhone'a (używając Absyntu ) i instalując Insomnia :

Insomnia Pro to aplikacja w Cydii, która pozwala aplikacjom i WiFi pozostać przy życiu, nawet jeśli iDevice jest w trybie gotowości. Insomnia Pro działa jako demon w tle z ikoną paska stanu i przetrwa ponowne uruchomienie, a SpringBoard uruchomi się ponownie.

Tak to wygląda:

Prawda jest taka: w moim pokoju odbiór 3G jest strasznie zły, więc pozostawanie na Wi-Fi z pewnością zużywa mniej energii niż ciągłe korzystanie z 3G przez cały czas, a wiadomości push są teraz wysyłane natychmiast.


1

Apple zakłada, że ​​chcesz odbierać połączenia telefoniczne, co oznacza pozostawienie włączonego radia 3G, a także chcesz oszczędzać baterię po zablokowaniu / spaniu, co oznacza wyłączenie zasilania radia WIFI. Jeśli trzymasz telefon podłączony do ładowarki i nie zasypiasz, nie będzie on próbował oszczędzać baterii.


Jest to częściowo niepoprawne. Wykonywanie połączeń telefonicznych jest niezależne od połączenia danych (3G) i nie zależy od tego, czy jest ono włączone.
Andrew Ferrier

1
@Andrew Ferrier: Ten sam komórkowy wzmacniacz radiowy jest używany zarówno do połączeń danych komórkowych, jak i połączeń głosowych. Albo ten wzmacniacz radiowy jest włączony, albo wyłączony, niezależnie od tego, czy używasz go dla jednego, czy dla obu.
hotpaw2

1
Nawet jeśli używają tego samego wzmacniacza (który brzmi rozsądnie), nadal istnieje zauważalna różnica w żywotności baterii między wyłączeniem i włączeniem połączenia 3G. Jest to szczególnie widoczne na przykład w roamingu międzynarodowym, w którym połączenie 3G jest często / zazwyczaj wyłączone. Zakładam, że musi to wynikać z zużycia procesora lub z innego powodu. Chociaż widzę, o co ci chodziło, wyjaśniam tylko, że zarówno z perspektywy funkcjonalnej, jak i żywotności baterii istnieje różnica między włączaniem i wyłączaniem 3G.
Andrew Ferrier

1
EDGE jest używany zarówno dla głosu, jak i danych. Odległa wieża komórkowa spowoduje zwiększenie mocy radia.
hotpaw2

0

Z tym samym problemem miałem do czynienia, poza powyższymi odpowiedziami najlepszym sposobem jest wyłączenie danych komórkowych z panelu ustawień i ponowne włączenie go, gdy masz pewność, że jesteś poza strefą Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.