Klient podobny do Dropbox dla komputerów Mac, aby uzyskać dostęp do istniejącej pamięci FTP / WebDAV / CMIS


23

Mamy wielu użytkowników komputerów Mac, którzy uzyskują dostęp do swoich plików na jednym dużym serwerze innym niż Mac, który obsługuje FTP / WebDAV / CMIS.

PROBLEM: Nie mogą używać swoich plików, gdy nie są podłączone do Internetu.

PYTANIE: Czy istnieje oprogramowanie podobne do Dropbox dla FTP? lub WebDAV? lub CMIS?

 • Po połączeniu wypycha lokalne zmiany na serwer
 • Po połączeniu odpytuje serwer co n minut, aby pobrać zmiany
 • Najlepiej open source
 • Interfejs podobny do Dropbox: ikona zasobnika, minimalne okno konfiguracji, może zielony zaznacz w Finderze, aby pokazać, które pliki są synchronizowane.
 • Uruchamia się automatycznie podczas rozruchu lub logowania

Żeby było jasne: nie szukam usługi hostingu online. Mam istniejący serwer i nie planuję przenosić żadnych danych do żadnej chmury. Szukam oprogramowania po stronie klienta, które może synchronizować lokalne pliki z serwerem po podłączeniu do sieci.

Poproszono mnie o dodanie krótkiej sekcji opisującej, dlaczego DropBox nie jest rozwiązaniem: 1) Dokumenty są poufne, osoby trzecie nie są opcją 2) Dropbox nie jest wystarczająco niezawodny (potrzebny jest lepszy czas pracy / SLA) 3) Dropbox staje się szalenie drogi na dużą skalę 4) Interfejs FTP / WebDAV / CMIS jest faktycznie dostarczany przez „Alfresco”, system zarządzania dokumentami przedsiębiorstwa, który ma wiele innych funkcji (nie tylko transfer plików) i jest zintegrowany z innymi krytycznymi systemami korporacyjnymi. Moje pytanie dotyczy więc wyłącznie klienta.


3
Nie po to, by odwieść kogoś od odpowiedzi, ale czy możesz dodać krótką sekcję, dlaczego Dropbox nie jest dla ciebie? Widziałem poświęcenie dobrego oprogramowania, jeśli musisz go hostować wewnętrznie z powodu problemów z kontrolą lub zgodnością. Mogę zobaczyć różne odpowiedzi, jeśli koncentrujesz się przede wszystkim na minimalizacji kosztów kosztem czasu / niezawodności / jakości oprogramowania. A może chcesz ponownie wdrożyć śledzenie i synchronizację folderów domowych na serwerze Lion dla kont mobilnych?
bmike

@bike: Dodano sekcję, dziękuję za radę, jestem tu nowy :-)
Nicolas Raoul

To świetne pytanie! Zastanowię się nad kilkoma opcjami i dam mu wir. Dzięki za dodatkowe szczegóły
bmike

@NicolasRaoul Zastanawiałem się, co ostatecznie stało się twoim rozwiązaniem. Pracujemy z kawałkami ownCloud i po prostu nie wykorzystujemy ich miejsca do przechowywania.
E1Suave,

@ E1Suave: Nie mogliśmy znaleźć przyjaznego dla użytkownika narzędzia, którego oczekują nasi klienci, dlatego opracowujemy jedno z nich. Będzie darmowy i open source. Ogłosimy
Nicolas Raoul,

Odpowiedzi:


7

Możesz zajrzeć do następujących aplikacji typu open source:

 • FTPSync

  skrypt Perla do synchronizacji lokalnego drzewa katalogów i zdalnego drzewa katalogów FTP.

 • ownCloud

  Usługi sieciowe pod Twoją kontrolą.

  Obecne funkcje: zarządzanie plikami, dostęp do WebDAV, udostępnianie za pośrednictwem publicznego łącza, strumieniowanie muzyki, użytkownicy i grupy, OpenID, LDAP W fazie rozwoju: udostępnianie, szyfrowanie, kalendarz, kontakty itp., Klient synchronizacji pulpitu, aplikacje na Androida i webOS, serwer-serwer synchronizacja

  UWAGA: Nie musisz wykorzystywać ich pamięci.


+1 FTPSync.pl to prawidłowe rozwiązanie, dzięki! BBOX korzysta z protokołu SVN, prosiłem o FTP, WebDAV lub CMIS. Klient Androida owncloud wydaje się mieć funkcję synchronizacji WebDAV: gitorious.org/owncloud/android/blobs/master/src/eu/alefzero/... ale nie mogłem znaleźć żadnego klienta Mac z synchronizacją WebDAV w kodzie źródłowym ... czy ja coś przeoczyć?
Nicolas Raoul,

Muszę przyznać, że nie mam dużego doświadczenia z ownCloud, oprócz dyskusji na temat korzystania z tego produktu w naszym ostatnim komitecie IT. Poniższe linki mogą być jednak pomocne. blog.karlitschek.de/2011/06/… owncloud.org/support/webdav
E1Suave

Przepraszam, że najpierw zamierzałem podać drugi link. Proszę sprawdzić mój zaktualizowany komentarz. :)
E1Suave

Łącze karlitschek nie zawiera informacje o każdym Mac synchronizacji klienta ...
Nicolas Raoul

Czy odnalazłeś sukces w FTPSync.pl?
E1Suave

4

CmisSync jest podobny do Dropbox i synchronizuje się z dowolnym serwerem kompatybilnym z CMIS :
SharePoint, Documentum, FileNet, Alfresco, Nuxeo, DocuShare, Oracle, Lotus, SAP, Windchill itp.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Synchronizuje zarówno w górę, jak i w dół
 • Plik pozostaje dostępny w trybie offline
 • Konflikty są obsługiwane jak w Dropbox

Open Source .
Uwaga: Napisałem CmisSync jako rozwidlenie SparkleShare, narzędzia wspomnianego w odpowiedzi Patricka, które niestety obsługuje tylko protokół Git.


1

Możesz spróbować IQ Uploader.com . Do ujawnienia jestem głównym programistą pracującym nad tym projektem.
Robi dokładnie to, co opisujesz i zapewnia synchronizację FTP dla MacO i Windows. Domyślnie korzysta także z FTP-SSL / TLS. Synchronizuje lokalne zmiany w czasie rzeczywistym.
Właśnie wypuściliśmy bardzo przydatną Mac alfa, którą można pobrać. Oficjalna wersja beta Maca zostanie wydana do końca 2014 roku.


+1 Wygląda na dobre rozwiązanie dla FTP! Szkoda, że ​​indeksowanie serwerów FTP jest z natury nieefektywne (ponieważ w protokole FTP nie ma koncepcji „ostatnich zmian”). Wspaniale jest zobaczyć, że jest to oprogramowanie open source!
Nicolas Raoul

1

Miałem podobne wymagania podczas próby pracy z plikami na zdalnym serwerze FTP od kilku klientów. Dla mnie najlepszym działającym rozwiązaniem w systemie OS 10.11.4 jest Fuse dla OS X wraz z MacFusion.

Pierwszy można znaleźć na sourceforge:

https://sourceforge.net/projects/osxfuse/files/

Fuse to „pakiet w tle”, który zasadniczo rozszerza możliwości systemu plików X systemu operacyjnego. (Niektóre starsze samouczki wskazują na MacFuse, który, moim zdaniem, jest starszą wersją, która nie jest już obsługiwana.)

MacFusion jest swego rodzaju interfejsem użytkownika dla Fuse. Zasadniczo nie musisz wiedzieć więcej niż swoje dane uwierzytelniające, aby uzyskać dostęp do serwera FTP. Tutaj znalazłem (dość stary) samouczek ze zrzutami ekranu ze starszej wersji MacFusion, która i tak nadal działa:

http://www.simplehelp.net/2008/07/25/how-to-mount-a-remote-file-system-as-a-local-drive-in-os-x/

hth


0

Interarchia wydaje się, że może robić, co chcesz. Zwróciłem na to uwagę w kontekście wymiany iDisku, która może przechowywać kopie zapasowe plików na serwerze, synchronizować foldery, udostępniać pliki itp. Nie korzystałem z niej osobiście - zgłaszam to, co przeczytałem - ale to brzmi jak prawdopodobny kandydat.


Czy mówisz o ich funkcji „NET DISK”? Albo coś innego?
Nicolas Raoul,

Mirroring. Netdisk nie zaspokoiłby twojej potrzeby dostępu do plików w trybie offline. Mówią, że pliki mogą być dostępne lokalnie: „Kopia lustrzana synchronizuje folder lokalny i katalog zdalny w taki sposób, że są one identyczne (chociaż można mieć kilka wyjątków). Odbywa się to poprzez przesyłanie, pobieranie lub usuwanie plików”. ( help.nolobe.com/interarchy/#mirroring )
JRobert

Czy synchronizacja odbywa się automatycznie przez cały czas, czy też muszę za każdym razem klikać przycisk (jak w przypadku Cyberduck trac.cyberduck.ch/wiki/help/en/howto/sync )
Nicolas Raoul

Ich łącze do pomocy prowadzi do zestawu stron pomocy i formularza kontaktowego pomocy technicznej.
JRobert

0

Goodsync można skonfigurować do automatycznej synchronizacji. Właśnie zacząłem go używać tydzień temu. Mam kilka folderów skonfigurowanych do automatycznej synchronizacji przy zmianie plików, takich jak DropBox, a niektóre do okresowej synchronizacji jak Time Machine, co x godzin. Synchronizuje także mój ereader po podłączeniu go do komputera Mac. Niektóre zadania synchronizacji są dwukierunkowe, niektóre tylko jednokierunkowe, bez dogłębnej analizy, po prostu automatycznie przenoszą wszystko.

Wybrałem go, ponieważ jego szybkość przesyłania WebDav była wielokrotnie większa niż cokolwiek innego, co do tej pory próbowałem (Finder i Transmit).


-1

Asystent git-annex jest blisko tego, o co prosisz:

 • jest jak dropbox;
 • jest to darmowe (= libre) oprogramowanie, tzn. musisz mieć możliwość samodzielnego hostowania go i dostosowywania.

Czego brakuje (przynajmniej teraz):


załącznik git brzmi świetnie, ale nie widziałem, jak to jest jak dropbox. wydaje się wcale nie patrzeć na zmiany folderów.
cregox

@Cawas To robi. git-annex.branchable.com : „Asystent git- Annex zmienia git-annex w łatwy w użyciu synchronizator folderów”. git-annex.branchable.com/assistant/quickstart : „Wszelkie zmiany wprowadzone w jego folderze zostaną automatycznie zatwierdzone w git i zsynchronizowane z repozytoriami na innych komputerach”.
imz - Ivan Zachharyaschev

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.