Czy można wyświetlać wygaszacz ekranu na monitorze dodatkowym podczas korzystania z monitora głównego?


16

Mam iMaca z wyświetlaczem wielkoformatowym skonfigurowanym jako dodatkowy monitor, którego używamy jako telewizora do oglądania filmów. Gdy używam tylko komputera iMac, chciałbym, aby na dodatkowym wyświetlaczu wyświetlało się coś ciekawego, a nie tylko tapeta.

Czy można skonfigurować wygaszacz ekranu, który pojawia się na drugim monitorze (naprawdę podoba mi się pokaz slajdów iPhoto), a jednocześnie pozwala mi korzystać z głównego monitora iMac?

Byłbym nawet szczęśliwy, gdyby nie był to technicznie wygaszacz ekranu, ale po prostu pokaz slajdów, który mógłby być wyświetlany na jednym monitorze, podczas gdy pracuję na drugim. Obecnie, jeśli odtwarzam pokaz slajdów w iPhoto, drugi monitor gaśnie. :(

Odpowiedzi:


8

Możesz ustawić wygaszacz ekranu jako tło pulpitu ( link do źródła ).

Aby to zrobić, uruchom to w terminalu:

/System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Resources/ScreenSaverEngine.app/Contents/MacOS/ScreenSaverEngine -background

Działa to na obu monitorach (testowanych teraz w Lionie), więc dopóki nie umieścisz żadnych okien na drugim monitorze, po prostu pokaże wygaszacz ekranu. (Niestety wygaszacz ekranu będzie również znajdował się za wszystkimi oknami na ekranie, którego używasz. Mam nadzieję, że naprawdę podoba Ci się ten wygaszacz).


Jaki byłby odpowiednik w Mojave?
Denis Howe,

2

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest widget Wallify . Jest bezpłatny, z dostępną wersją „Pro”, ale darmowa wersja zasadniczo robi to samo, co sugerował CajunLuke, ale bez konieczności korzystania z terminalu.

Możesz wybrać większość wygaszaczy ekranu bezpośrednio z menu widżetu, ale określone wygaszacze ekranu w stylu pokazu slajdów nie pojawiają się jako opcja. Aby użyć tego rodzaju wygaszaczy ekranu, możesz wybrać je za pomocą Preferencji systemowych> Wygaszacz ekranu i pulpitu, a następnie w Wallify po prostu wybierz „Domyślne”, a użyje wszystkiego, co wybierzesz w Preferencjach systemowych.


Dzięki za opublikowanie odpowiedzi, Cory! Czy możesz dodać link do Wallify? Dziękuję Ci!
daviesgeek,

1

Możesz wypróbować RandomExtra.screensaver Ten wygaszacz ekranu pozwala wybrać określony wygaszacz ekranu dla wielu monitorów. Po bardzo prostych uwagach dotyczących instalacji możesz zainstalować ten wygaszacz ekranu w kilka sekund. Po zainstalowaniu otwórz Preferencje systemowe i przejdź do panelu „Desktop & Screen Saver”. Znajdź nowo zainstalowany wygaszacz ekranu „RandomExtra” i kliknij opcje. Gdy znajdziesz się w opcjach wygaszacza ekranu, wybierz zakładkę „Dodatkowe”, a znajdziesz opcje, które możesz chcieć zrobić.


To działało dla mnie na Mojave. Dostałem go z download.cnet.com/RandomExtra/3000-2257_4-32281.html
Denis Howe

0

Być może innym rozwiązaniem jest użycie oprogramowania zarządzającego wieloma monitorami, takimi jak UltraMon, Multimon, DisplayFusion.


Witaj w Ask Different, user20114! Dziękujemy za opublikowanie odpowiedzi! Czy możesz dodać więcej informacji i linki do wymienionych produktów? Wyjaśnij również, dlaczego Twoje rozwiązanie rozwiązuje pytanie PO. Dziękuję Ci!
daviesgeek,

0

Myślę, że znalazłem prostsze rozwiązanie. Przejdź do Pulpitu i wygaszacza ekranu w Ustawieniach i na dole okna dla drugiego ekranu wybierz folder i zaznacz „Zmień obraz”. Dla nas „co 5 sekund” działa wspaniale z doskonałym przenikaniem. To jest w 10.7. Mam nadzieję że to pomoże. Nacięcie


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.