Czy można umieścić Airport Extreme na komputerze Mac mini?


9

Czy można umieścić stację bazową AirPort Extreme na komputerze Mac mini, czy może to powodować problemy (takie jak przegrzanie lub zakłócenia) z którymkolwiek urządzeniem?

Mac mini i AirPort Extreme, ułożone w stos.

Jak pokazano, pasują do siebie całkiem dobrze ...

Odpowiedzi:


10

Układanie w stosy nie jest zalecane. Zgodnie z instrukcją obsługi komputera Mac Mini nie zaleca się umieszczania czegokolwiek na komputerze Mac Mini , ponieważ może on zakłócać działanie anten Mac Mini w przypadku WiFi, Bluetooth i napędu optycznego. Dodatkowo, ponieważ ten obszar robi się gorący na moim Macu Mini pod koniec 2009 roku, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem na pokrycie go, ponieważ Mini będzie również dodawać ciepło bezpośrednio do dolnej części stacji bazowej na lotnisku, i nie ma fani, aby zachować spokój.

Jak wspomniano w podręczniku użytkownika Maca Mini z końca 2009 r

Ważne: nie umieszczaj niczego na komputerze Mac mini. Przedmioty umieszczone na górze mogą zakłócać działanie napędu optycznego lub sygnału bezprzewodowego AirPort lub Bluetooth®.

W twoim przypadku rozwiązanie do układania w stosy (na zdjęciu poniżej) może być najbezpieczniejszym sposobem na zaoszczędzenie miejsca i utrzymanie sprzętu po bezpiecznej stronie w stosunku do napisanej litery w książce. Ale jeśli jesteś ostrożny i rzeczy nie przeszkadzają, a rzeczy się nie nagrzewają, układanie w stosy może być w porządku, skontaktuj się z Apple, aby się upewnić.

Weź również pod uwagę przeniesienie Airport Extreme w inne miejsce, może to pomóc w uniknięciu źródeł zakłóceń bezprzewodowych na biurku, np. Monitora, komputera, głośników, telefonów komórkowych itp. Możesz zainstalować Airport Extreme za biurkiem lub w pobliżu ściany za biurkiem, aby usunąć go z drogi i zmniejszyć potrzebę układania rzeczy w stos.

Nowsza technologia NuStand mini


Umieść lotnisko pod mini, zwłaszcza jeśli mini lotnisko i bluetooth są wyłączone i nie potrzebujesz dobrego zasięgu Wi-Fi nad lotniskiem.
bmike

3
Jeśli router jest na górze Mini, nie sądzę, że siła sygnału Mini na lotnisku jest zbyt dużym problemem.
Symfonia Synestetyczna

3

Gdybym musiał to zrobić, ułożyłbym je w stos z elementami dystansowymi, aby umożliwić pewną cyrkulację powietrza między nimi.


1
Tak, właśnie to zrobiłem. Zastanawiam się nad wypróbowaniem tego ustawienia przez jakiś czas, aby sprawdzić, czy Mini działa w ten sposób cieplej itp.
Jonik

0

Radzę unikać stawiania stacji bazowej Extreme AirPort na MacMini, ponieważ górna część komputera Mac mini jest odbłyśnikiem bezprzewodowym (obudowy dysku twardego i napędu optycznego są płaskimi metalowymi powierzchniami).

W dziedzinie sieci bezprzewodowej każdą kartę bezprzewodową należy sobie wyobrazić jako żarówkę. Aby mieć sprawnie działającą sieć bezprzewodową, wszystkie te żarówki powinny być umieszczone obok siebie. Należy unikać umieszczania ich na powierzchni odbijającej (płaski kawałek metalu, okno, betonowa ściana, na szklanym stole…) lub za nieprzezroczystym przedmiotem (metal, szkło, beton, nas, tj. Ludzie…), który stworzy cienie .

Gdy umieścisz antenę bezprzewodową bezpośrednio na powierzchni odbijającej, będzie ona podlegać zakłóceniom odbijanym przez tę powierzchnię (pole bezpośrednie i odbita wykorzystują tę samą falę nośną i całkowicie przeszkadzają sobie nawzajem).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego problemu z zakłóceniami, radzę zainstalować iStumbler na przenośnym komputerze Mac i porównać kolumny sygnału i szumu (na iStumbler), gdy:

  1. Stacja bazowa Extreme AirPort znajduje się na MacMini,
  2. Twoja stacja bazowa Extreme AirPort znajduje się na drugim końcu pokoju,
  3. Oba używają tego samego kanału 802.11g (na przykład słynnego 1),
  4. Stacja bazowa Extreme AirPort znajduje się na kanale 9 802.11g, a MacMini na kanale 64.11.11n.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.