Czy mogę ponownie załadować stare rozmowy iMessage na nowym urządzeniu (iOS i OS X)?


13

Podczas konfigurowania nowego urządzenia z systemem iOS lub instalowania Wiadomości Beta w systemie OS X możesz zalogować się na swoje konto iMessage, aby rozpocząć odbieranie i wysyłanie wiadomości za pomocą iMessage.

Jedną z zalet iMessage jest to, że te wiadomości są odbierane na wszystkich twoich urządzeniach - co oznacza, że ​​dopóki masz skonfigurowany iMessage na urządzeniu, możesz przeglądać historię konwersacji.

Ale o ile mi wiadomo, możesz zobaczyć tylko wiadomości dostarczone po skonfigurowaniu konta iMessage na urządzeniu. Czy istnieje sposób ładowania starych wiadomości, które zostały wysłane / odebrane przed skonfigurowaniem iMessage? (Chciałbym załadować zarówno stare wiadomości w bieżącym wątku / wątku, jak i stare wątki, które nie otrzymały ostatnio wiadomości).


Czy byłbyś otwarty na zalecenie użycia czegoś takiego jak PhoneView, aby zachować wiadomości i je przeszukać? Preferencje są bardzo miłe przy eksportowaniu historii wiadomości. cl.ly/Gyek
bmike

Odpowiedzi:


4

Właśnie przeniosłem całą historię czatów, kopiując ~/Library/Messagesz istniejącej maszyny (OSX 10.8) na nową (OSX 10.10).

Kilka rzeczy do zapamiętania:

  1. Zanim to zrobisz, zamknij Wiadomości na obu komputerach
  2. Po skopiowaniu skończy, usuwać chat.db-shmi chat.db-walze ~/Library/Messagesna nowym komputerze
  3. Opróżnij kosz . Odkryłem, że istnieje proces o nazwie „IMDPersistenceAgent”, który wstrzymywał pliki, które usunąłem. Zabiłem ten proces ( sudo kill -9 pidw terminalu). Aby dowiedzieć się, który proces (i pid) trzyma się tych plików, skorzystałem z doskonałego programu Keep Keep Me . Znalazłem proces winowajcy, ale nie byłem w stanie go zabić z jego wnętrza (i dlatego musiałem uciekać się do zabijania z terminala).
  4. Uruchom wiadomości. Teraz może się wydawać, że nie odzyskałeś historii, ale tak się stało! Spróbuj przewinąć w górę dla wszelkich istniejących rozmów, a przekonasz się, że historia została przywrócona. Jeśli chcesz rozpocząć nową rozmowę z kontaktem, który nie jest jeszcze widoczny, zobaczysz, że stara historia konwersacji jest teraz widoczna.

Cieszę się z powyższego i nie martwię się zbytnio o to, że lista otwartych rozmów nie zostanie przywrócona, dopóki sama historia będzie dostępna. † w


2

Aplikacja Wiadomości na urządzeniach iDevices i Mac przechowuje wiadomości w pamięci lokalnej. Krótko mówiąc, nie ma opcji, aby zobaczyć stare wiadomości, które wysłano / odebrano przed konfiguracją iMessage, ponieważ nie są one przechowywane w innym miejscu, jak iCloud itp.

Możesz zobaczyć wysłane / odebrane rozmowy po skonfigurowaniu aplikacji Wiadomości w ~/Documents/iChatsfolderze (domyślnie) na komputerze Mac i zmienić to za pomocą Messages app > Preferences > Messages.

Istnieje jednak wyjątek: jeśli tworzysz kopie zapasowe plików, które przechowują twoje rozmowy i ładujesz je z powrotem, możesz zobaczyć starsze wiadomości.


0

Jako mały punkt wyjaśniający, jeśli masz kopię zapasową iOS iCloud ze starego telefonu, a następnie przełączasz się na nowy telefon, tak długo, jak nowy telefon otrzyma ten sam układ operatora komórkowego, co stary, zsynchronizujesz stare wiadomości iMessage także.

Próbowałem kilka razy przywrócić kopię zapasową starego telefonu iPhone 6s iOS na zapasowym iPadzie i nie pojawiła się historia wiadomości. Ale w przypadku nowego iPhone'a 6s ze starym układem nośnym komórki mieliśmy automatycznie synchronizację czegoś, co wyglądało na pełną lub bliską pełnej historii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.