Podłącz do sieci mówi „Połączenie nie powiodło się”, ale tak naprawdę nie jest


3

W większości przypadków, gdy próbuję połączyć się z nową siecią Wi-Fi, po wprowadzeniu hasła i kliknięciu „Połącz” w oknie połączenia pojawia się komunikat „Połączenie nie powiodło się” po krótkiej przerwie, ale w rzeczywistości połączenie jest ustanowione, pasek menu widget wyświetla sieć i wszystko działa normalnie.

Z wyjątkiem tego, że sieć nigdy nie jest zapisywana na liście znanych sieci, więc za każdym razem muszę ponownie wprowadzić hasło.

Co może być tutaj problemem?

OS X 10.7.3, Macbook Air 13 ”pod koniec 2011 roku

Odpowiedzi:


2

Miałem ten sam problem. Mogłem się połączyć, chociaż powiedział „połączenie nie powiodło się”. Zauważyłem, że moja sieć również nie znajduje się na liście preferowanych sieci. Rozwiązałem problem w dwóch krokach. Ręcznie wprowadziłem nazwę mojej sieci i listę haseł do sieci do pęku kluczy. Następnie w zaawansowanym oknie preferencji systemowych ręcznie dodałem moją sieć do listy preferowanych sieci, klikając przycisk Dodaj (+) i przeciągając ją do pierwszej linii listy. Mam nadzieję, że to pomoże.


0

Jeśli ten problem występuje, gdy urządzenie wychodzi z trybu uśpienia i / lub po ponownym uruchomieniu, możesz spróbować następujących kroków.

  1. Zastosuj wszystkie dostępne aktualizacje systemu i oprogramowania
  2. Zresetuj router WiFi
  3. Dodaj nową lokalizację sieci

    • Odnów dzierżawę DHCP

Poniższy link zawiera obszerny artykuł, który może być pomocny w rozwiązywaniu problemów. Został napisany, gdy 10.7.2 był nowy, ale próbowałem tego i odniosłem sukces z 10.7.3.

Nadal masz problemy z Wi-Fi Lion?


@LeonidShevtsov Czy znalazłeś rozwiązanie dla swojego dziwactwa bezprzewodowego?
E1Zachowaj

0

Aktualizacja: Nigdy nie naprawiłem tego w Lionie, niezależnie od tego, co zrobiłem, niektóre sieci wciąż zawodziły. Jednak aktualizacja do Mountain Lion naprawiła problem bez żadnego wysiłku po mojej stronie.

Tak więc moja sugestia / „odpowiedź” to uaktualnienie do Mountain Lion.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.