Jak przenieść okno do mojego dodatkowego monitora powyżej paska menu?


23

Właśnie kupiłem drugi monitor, który umieściłem na stojaku nad moim Macbookiem. Wygląda na to, że działa świetnie, ale nie mogę przenieść do niego żadnych okien aplikacji, ponieważ znajduje się również nad paskiem menu. Czy istnieje sposób na przeniesienie okien powyżej paska menu na monitor dodatkowy bez konieczności umieszczania na nim paska menu?


Z jakiej wersji OS X korzystasz?
MrDaniel

Odpowiedzi:


26

ROZWIĄZANIE: Poruszaj myszką, przeciągając okno, szybciej przez pasek menu.


  1. Przejdź do Preferencji systemowych -> Wyświetlanie.
  2. Wybierz kartę Układ i ustaw monitor dodatkowy tak, aby znajdował się na monitorze MacBooka.

Powinieneś być teraz w stanie przenieść okno aplikacji na dodatkowy monitor.

Jak wspomniano w komentarzach, jeśli pasek menu blokuje przenoszenie okien do drugiego monitora: przejdź do karty Układ i przeciągnij małą reprezentację paska menu z jednego ekranu na drugi. (Rozwiązanie mówi, że przeciągnij okno PRZEZ pasek menu SZYBCIEJ, tzn. Szybko. To działa !!)


Dzięki rewolwerowi, ale już to zrobiłem. Problem polega na tym, że teraz nie mogę przeciągać tam żadnych okien - są one blokowane przez pasek menu.
Trindaz

2
Dziwne. Działa jednak dla mnie, mogę przeciągnąć okno do drugiego monitora, chociaż pasek menu znajduje się między 2 monitorami. Jestem na lwie.
rewolwer

1
Który ekran ma pasek menu? Wewnętrzny wyświetlacz laptopa czy zewnętrzny? Aby to zadziałało, konieczne może być posiadanie paska zewnętrznego. Jak to zrobić: na karcie Układ po prostu przeciągnij małą reprezentację paska menu z jednego ekranu na drugi. Nie martw się, gdy odłączysz pasek menu, powróci on do wewnętrznego.
Adam Rice,

1
Pamiętaj, że przeciągnięcie paska menu zmienia również główny monitor. Wpływa to na to, gdzie aplikacje są otwierane po raz pierwszy, jaki monitor jest używany w trybie pełnoekranowym itp.
Cristian Vrabie

1
Pamiętaj, że jeśli aplikacja działa na pełnym ekranie na monitorze dodatkowym, zablokuje ruch. W takim przypadku wystarczy wyjść z trybu pełnoekranowego.
JP Petersen

4

Miałem ten sam problem z dodatkowym wyświetlaczem o niższej rozdzielczości niż mój wyświetlacz MBP. OS X nie pozwala mi przeciągać okna nad paskiem menu, JEŚLI nie zmieniłem jego rozmiaru, aby był wystarczająco mały, aby mógł być całkowicie zawarty w mniejszej rozdzielczości mojego dodatkowego wyświetlacza. Kiedy to zrobiłem, działało to za każdym razem.


Mój dodatkowy ekran jest większy, ale zmniejszenie okna wciąż umożliwia jego przesunięcie.
Stiggler
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.