Czy kod PIN ekranu blokady jest wystarczająco bezpieczny podczas wysyłania do naprawy?


10

Przycisk na iPhonie 4 mojej żony przestał reagować i chciałbym go naprawić. Jak większość ludzi, telefon zawiera ważne e-maile, dokumenty i zdjęcia, których nie chciałaby wpaść w niepowołane ręce (kradzież tożsamości itp.). Ze względu na wygodę prawdopodobnie nie wyślę go do Apple i zamiast tego zabiorę do lokalnego warsztatu (nie dlatego, że bardziej zaufałbym Apple).

Nie jesteśmy celebrytami ani wielkimi menedżerami, więc nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś dołożyłby wszelkich starań, używając specjalnego sprzętu / oprogramowania. Czy kod PIN ekranu blokady telefonu jest wystarczająco bezpieczny, aby pozostawać w warsztacie przez kilka dni? A może ktoś zrzuci zawartość telefonu za pomocą standardowego kabla USB i z łatwością rozbije go w czasie wolnym.

Odpowiedzi:


17

Czy kod PIN ekranu blokady telefonu jest wystarczająco bezpieczny, aby pozostawać w warsztacie przez kilka dni?

Powiedziałbym nie. Istnieją aplikacje typu kryminalistycznego, które mogą wyodrębnić dane telefonu bez konieczności odblokowywania ekranu. Wykonanie kopii zapasowej, a następnie wyczyszczenie telefonu, a następnie przywrócenie go z kopii zapasowej jest dość łatwe. Równie dobrze może to zrobić i odpoczywać wygodnie, wiedząc, że żadne dane osobowe nie są w rękach kogoś innego.

Poza tym możesz nie odzyskać swojego dokładnego telefonu. Mogą być w stanie wymienić go na nowy telefon lub odnowiony telefon, jeśli są autoryzowanym punktem serwisowym Apple. W takim przypadku Twoje dane mogą zostać pozostawione na starym telefonie i wysłane do magazynu w celu regeneracji.

Kto by chciał tej niepewności?

Tworzenie kopii zapasowej telefonu

Zanim wyczyścisz telefon, aby go wysłać, upewnij się, że masz kopię zapasową!

Jeśli używasz kopii zapasowej w iCloud, przejdź do Ustawienia -> iCloud -> Pamięć masowa i kopia zapasowa i kliknij przycisk Utwórz kopię zapasową teraz , aby wykonać kopię zapasową.

Jeśli używasz iTunes do wykonania kopii zapasowej telefonu, połącz się z iTunes i wykonaj kopię zapasową.

Wycieranie telefonu

PODWÓJNE SPRAWDZIŁEŚ, ŻE OSTATNIAŁAŚ KOPIĘ !!!

Aby wyczyścić telefon, przejdź do: Ustawienia -> Ogólne -> Zresetuj i kliknij przycisk Wymaż całą zawartość i ustawienia . Spowoduje to przywrócenie ustawień fabrycznych.

Wyślij go do naprawy.

Przywracanie telefonu

Po odzyskaniu powinien zachowywać się tak, jakby to był nowy, nigdy nie używany iPhone. W takim przypadku po wybraniu języka pojawi się pytanie, czy chcesz skonfigurować go jako nowy telefon, przywrócić go z kopii zapasowej iCloud czy przywrócić z kopii zapasowej iTunes.

Wybierz Przywróć z kopii zapasowej iCloud i postępuj zgodnie z instrukcjami, jeśli użyłeś iCloud do wykonania kopii zapasowej telefonu.

W przeciwnym razie wybierz Przywróć z kopii zapasowej iTunes i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Przywróć z kopii zapasowej


3
Usuwanie mojej odpowiedzi Nie może z tym konkurować! +1 za szczegółowość / dokładność!
ruddfawcett

Dobrze, ale prawdziwym rozwiązaniem byłoby posiadanie dwóch lub więcej kopii zapasowych na wypadek, gdyby jedna z usług tworzenia kopii zapasowych przypadkowo zdecydowała się nie powieść dokładnie podczas pracy z kopią zapasową OP. Całkiem mało prawdopodobne, ale Murphy uwielbia wyzwania.
sharptooth

@sharptooth Pokazałem ci dwie metody tworzenia kopii zapasowych powyżej. Nie wykluczają się wzajemnie.
Ian C.

@Ian C .: Jasne, chcę tylko podkreślić, że posiadanie pojedynczej kopii zapasowej nie jest najlepszym pomysłem.
sharptooth

Wydaje mi się, że kolejnym pytaniem byłoby „Czy usunięcie całej zawartości i ustawień jest wystarczająco bezpieczne?”
wiersz 1
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.