Dlaczego niektóre aplikacje wymagają hasła, gdy przenoszę je do kosza?


1

Niektóre aplikacje znajdują się w /Applications wymagać hasła, aby przenieść je do kosza, inne nie. Są też aplikacje, których nie można usunąć, ponieważ są wymagane przez OS X (pojawia się ostrzeżenie).

Po dalszej kontroli doszedłem do wniosku, że Aplikacje zainstalowane za pośrednictwem Mac App Store wymagać hasła, aby zostać przeniesionym do kosza. Czemu?

Odpowiedzi:


2

To jest efekt uprawnień. Większość aplikacji zainstalowanych domyślnie w Lionie za pośrednictwem App Store, a niektórzy instalatorzy są instalowani jako system Domyślnie tylko root i root mają dostęp do odczytu i zapisu do aplikacji zainstalowanych jako root, podczas gdy wszyscy inni, łącznie z użytkownikiem, są tylko do odczytu lub niestandardowi dla każdej aplikacji. Aplikacje, które przeciągasz i upuszczasz, należą do ciebie i możesz je usuwać, zazwyczaj bez hasła.

Sprawdź w Finderze lub Terminalu, jakie uprawnienia mają aplikacje, które wymagają hasła, aby przejść do kosza, i prawdopodobnie są to aplikacje ustawione na tylko czytać dostęp do bieżącego użytkownika to pytanie o hasło i tymczasowe przywilej, aby usunąć coś należącego do systemu.

W terminalu spróbuj:

ls -la /Applications

1
@gentmatt Na podstawie szybkiego wykonania ls -la na /Applications wygląda na to, że aplikacje sklepu z aplikacjami (lub potencjalnie te dodane z dedykowanego instalatora lub pakietu) są dodawane jako root użytkownik i potrzebuję uwierzytelnienia, aby usunąć, podczas gdy aplikacje nie ze sklepu z aplikacjami są dodawane jako mój zalogowany użytkownik.
binarybob

@binarybob Jak to widzisz? Nie widzę tu wyraźnego wzoru. Nie rozumiem też, dlaczego aplikacje App Store są dodawane jako użytkownik root. Nie muszę wprowadzać hasła administratora przed instalacją. Jedyne hasło, które wprowadzam, to hasło dla Apple ID.
gentmatt

@binarybob Ok, myślę, że mam to teraz. Proszę wybacz mi moją ignorancję :). Masz rację! Wszystkie aplikacje, których dotyczy problem, należą do roota. Jak to jest możliwe? Czy to nie powinno wymagać mojego hasła administratora?
gentmatt

@MrDaniel Czy możesz edytować swoje pytanie i dodać tę małą, ale ważną wskazówkę od binaryboba?
gentmatt

@gentmatt Że , detektyw, to właściwe pytanie ;-) Dobre pytanie, zarówno aplikacja App Store, jak i sklep wydają się działać jako mój użytkownik. Może warto zadać to jako osobne pytanie!
binarybob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.