Czy są jakieś bezpłatne alternatywy dla wyszukiwarki? [Zamknięte]


20

Stosunkowo nowy w świecie komputerów Mac, wciąż uważam, że „Finder” nie jest tak przyjazny dla użytkownika.

Jakie są bezpłatne alternatywy dla Findera?

* Mam na myśli naprawdę przeglądarki plików, a nie programy uruchamiające aplikacje, takie jak Quicksilver, Launchy itp.


1
Lubię Path Finder, ale to nie jest darmowe :-(
Peter Štibraný

3
Nie jest też darmowy, ale polecam również Total Finder: totalfinder.binaryage.com . Jest to wtyczka Finder, a nie samodzielny program, taki jak PathFinder (i jest bardzo lekki w porównaniu z nim). Głównie dodaje zakładki, widok dwóch okien oraz wycina i wkleja.
Ricardo Sanchez-Saez,


4
Co nie jest „przyjazne” w Finderze? To będzie o wiele prostszy problem do naprawienia
Alexander - Przywróć Monikę

3
To nie jest intuicyjne. Nie mogę wejść do folderów, naciskając Enter, nie mogę ich usunąć, naciskając Usuń. Nie można łatwo zmienić nazwy plików. Nie można łatwo przenosić plików. Nie można łatwo połączyć się ze zdalnym serwerem. Nawet jeśli wybiorę określony typ struktury drzewa, zmienia się on po kliknięciu w innej aplikacji. Dla zabawy jest po prostu dobry, a nie do celów zawodowych.
Perlnika

Odpowiedzi:


7

muCommander to darmowa alternatywa dla Findera, jeśli ten typ aplikacji Ci odpowiada. (Podwójny panel Norton Commander jak).


2
Jest również oparty na Javie, więc wydajność jest ... przeciętna.
Fałszywe imię

Może być gorzej, ale nie jest tak szybki jak natywna aplikacja. Jeśli używasz wielu systemów operacyjnych, możesz „cieszyć się” „napisz raz, biegnij wszędzie ™” (przepraszam, śmieję się);) - Z drugiej strony, myślę, że Finder w lwie jest do zaakceptowania (ale nadal kiepski) i że Total Finder to dobry zamiennik. Nie za darmo, ale też przyzwoicie. Im mniej muszę używać menedżera plików, tym lepiej dla mnie.
Martin Marconcini

8

Nie znam dobrych darmowych alternatyw, ale PathFinder to najlepszy menedżer plików, jakiego kiedykolwiek używałem, i prawdopodobnie jedna z najlepszych aplikacji komputerowych, z jakich kiedykolwiek korzystałem. Funkcje, z których najczęściej korzystam

  • Zakładki i wiele kart
  • Wiele szyb
  • Panele boczne ze skrótami folderów
  • Upuść stos

Co najważniejsze, nie jest niezgrabny (względnie) i jest bardzo niezawodny. Było warte każdego centa, za który zapłaciłem.


1
Wyszukiwarka ścieżek jest świetna i korzystam z niej od wersji 4, ale kilka ostatnich głównych wersji miało problemy z PF zamrażaniem całej maszyny na kilka minut. Problem jest lepszy w wersji 7, ale robi to za każdym razem, gdy uruchamiam PF, a następnie próbuję otworzyć folder. To nie zdarza się na każdej maszynie. Zdarza się to na moim Mac Pro (2009), Mac Book Pro Retina (2013), ale nie na moim MacBooku Air 2012. Wszystkie trzy komputery mają ten sam najnowszy system operacyjny.
Ɱark Ƭ0

Menedżer plików Moroshka (bezpłatny) - jednak w wersji beta, ale może odpowiadać Twoim potrzebom:

Nie korzystałem jeszcze z niego, więc oferowałem w ramach doradztwa (choć nie zastanawiałem się nad produktem!)


0

Finder używa spacji i podprzestrzeni do organizowania naszych informacji. Alternatywą lub komplementarnością byłoby wykorzystanie CZASU do uporządkowania naszych informacji. Oto prezentacja wideo: hipSpace

Edycja: ok, jestem programistą hipSpace, ale moja aplikacja naprawdę odpowiada na to pytanie. Wystarczy „Zapisz jako…” swoje pliki w folderze „hipSpace”, to wszystko! Gdy w miejscu jest za dużo plików, zwolnij je. Łatwo będzie je odzyskać za pomocą nawigacji Czas (zamiast nawigacji kosmicznej Findera).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.