Jak „symulować” klawisze HOME, END i PageUp, PageDown za pomocą „małej” klawiatury Mac?


14

Moje biurko jest zbyt wąski dla dłuższej typu klawiatury Apple - ten, który ma klawiaturę i Home ↖, End ↘, Page Up ⇞, Page Down ⇟klucze ... (to zajmie przestrzeń dla myszy).

Więc jeśli używana jest mała (bezprzewodowy), klawiatura, czy istnieje sposób, aby symulować tych klawiszy: Home ↖, End ↘, Page Up ⇞, Page Down ⇟? ( Home ↖zabiera użytkownika na początek strony, End ↘zabiera użytkownika na koniec strony).

W niektórych aplikacjach, takich jak Chrome i Safari, Command ⌘+ Up ↑jest jak Home ↖, a Command ⌘+ ↓ Downjest jak End ↘. Fn+ Up ↑Jest jak Page Up ⇞, Fn+ ↓ Downjest podobny Page Down ⇟, ale to nie działa w niektórych aplikacjach, takich jak w Finderze (File Manager) oraz iTunes, gdzie oboje będziemy tylko zrobić PageUp i PageDown symulacji, ale nie Home ↖lub End ↘symulację.

Mam ten klawiatury:
Klawiatura Apple
Nie tym klawiaturę (która posiada dedykowane Home ↖, End ↘, Page Up ⇞i Page Down ⇟klawisze):
Rozszerzona klawiatura Apple


Warto zauważyć, że to samo dotyczy klawiatur MacBook.
andr

Odpowiedzi:


21

W Command+ Up/DownKeys wymienione dla Chrome i Safari są zbiegi okoliczności. W Fn+ Up/Downklawisze nie są. Te kombinacje klawiszy są w rzeczywistości odwzorowane na kody klawiszy Strona w górę / Strona w dół, więc aplikacja myśli, że faktycznie nacisnąłeś te klawisze. Istnieją podobne odwzorowania odpowiednio dla Home i End: Fn+ Lefti Fn+ Right. Te Fn+ Arrowmapowania będą działać dokładnie tak samo jak Page Up / Down i Home / End w dowolnej aplikacji, chyba że jakoś działa w systemie.


doskonały! dlaczego o tym nie pomyślałem!
nonpolarity

Jest to świetne, jeśli możesz użyć dwóch rąk. Ale czy można to zrobić tylko jedną ręką? Nie mogę rozłożyć palców na tyle daleko, aby jednocześnie obsługiwać zarówno „Fn”, jak i „strzałkę w górę” lub „strzałkę w dół”.

@ Mark Nie znam innej kombinacji. Możesz włączyć Przyklejone klawisze w Preferencjach systemowych> Dostępność> Klawiatura, co pozwoli ci osobno nacisnąć fn, a następnie strzałkę.
ughoavgfhw

W przypadku pulpitu zdalnego systemu Windows można użyć: fn + control + lewo / prawo do sterowania + Home i control + End. fn + control + góra / dół dla PageUp i PageDown.
user1491819,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.