AirPort Express: wyjątkowo duże opóźnienia


3

Właśnie dziś zainstalowałem nowy AirPort Express i podłączyłem do niego MacBook Air i HP EliteBook.

Podczas przeglądania sieci czuję, że używając nienaukowego terminu, powolny, mogłem zweryfikować poważne opóźnienia podczas pingowania komputera między sobą.

Chociaż czasami opóźnienie jest tak niskie, jak 2 ms, w większości przypadków jest to około 300 ms, zwiększając losowo jeszcze więcej i od czasu do czasu przekraczając limit czasu.

W tym artykule sugerowano przejście 802.11nwyłącznie na i ustawienie szybkości transmisji grupowej na 2 Mbps.

Podczas gdy próbowałem zmienić tryb radia bez powodzenia, nie mam opcji na stawkę Multicast na moim urządzeniu (Firmware 7.6.1).

Kiedy ta opcja zniknęła (lub nigdy nie była uwzględniona w modelach europejskich) i jakie inne ustawienia mogą pomóc zmniejszyć opóźnienie?

Aktualizacja: Korzystając ze sztuczki z tego pytania , skróciłem czasy odpowiedzi i teraz przetestuję, w jaki sposób pomaga w rzeczywistym użyciu:

sudo ping -i .2 192.168.1.1

Aktualizacja 2: Nawet przy użyciu sztuczki ping czasami otrzymuję limity czasu z komputera z systemem Windows i jednocyfrowe straty pakietów. Niestety występ jest nadal bardzo niespójny i nie mogłem jeszcze ustalić przyczyny.


Z czym porównujesz wydajność? Kolejny AirPort, który ten zastąpił? Inny router?
Nathan Greenstein,

Odpowiedzi:


1

Problemem może być ogromna ilość zakłóceń powodowanych przez inne sieci Wi-Fi w tym samym paśmie, pasmo 2,4 Ghz jest współdzielone przez wiele technologii (od telefonów DECT po Bluetooth i Wi-Fi) oraz w zależności od obszaru, sąsiadów i sposobu, w jaki budynek został zbudowany, możesz dostać wiele takich problemów.

W takich sytuacjach polecam przejście na kabel, zawsze zapewni Ci maksymalną wydajność, jeśli jesteś przez większość czasu w tym samym miejscu.

Inną opcją będzie zmiana pasma na 5GHz, które jest o wiele mniej zatłoczone i dużo solidniejsze pod względem zakłóceń, więc jeśli twoje urządzenia obsługują ten zespół, spróbuj! Twoje wifi również osiągnie większy dystans


0

Bezprzewodowe narzędzie diagnostyczne dostarczane z systemem OSX jest doskonałym źródłem informacji o przyczynie problemu, a nawet sugeruje najlepsze kanały do ​​wykorzystania na podstawie scenariusza (na przykład zakłócenia innych sieci Wi-Fi). Na temat korzystania z TUAW znajduje się wskazówka wideo . Powodzenia! :-)


1
Radzę określić sposób uzyskania dostępu do tego narzędzia w danej wersji systemu MacOS X, aby poprawić swoją odpowiedź.
dan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.