Dlaczego panel preferencji Network Link Conditioner ulega awarii natychmiast po włączeniu?


13

Próbuję użyć panelu preferencji Network Link Conditioner dołączonego do narzędzi IO sprzętu w narzędziach programistycznych, aby ograniczyć prędkość Internetu. Mogę otworzyć i załadować panel preferencji, ale gdy tylko spróbuję go włączyć, Preferencje systemowe ulegają awarii.
Dlaczego tak się dzieje i jak mogę to naprawić? Mam 13-calowego MacBooka Pro z procesorem Intel Core i5 2,3 GHz i systemem operacyjnym 10.7.3.
Oto wpis dziennika awarii NLC:

5/10/12 9:31:39.150 AM [0x0-0x1c51c5].com.apple.systempreferences: NLCd : Bootstrap failure

Mam dokładnie takie same objawy jak ty :(
Andy,

Może być wiele powodów. Czy Consolesprawdzałeś dzienniki? Tymczasem, ponieważ Network Link Conditioner to tylko interfejs ipfw, możesz bezpośrednio korzystać z ipfw .
Old Pro

@OldPro Zaktualizowałem moje pytanie, aby zawierało informacje z dziennika konsoli.
daviesgeek

Pobrałeś najnowszy Xcode z MAS?
da4

@ da4 Tak, mam.
daviesgeek

Odpowiedzi:


7

Wystarczy krótka notatka powiedzieć, że w końcu zatrzymał zawieszanie ręcznie kopiując te dwa pliki z innego komputera OS X, a następnie ręcznie uruchomieniem demona nlcd (jeśli nie masz innego komputera Mac, wysłałem moje kopie tych plików tutaj )

Skopiowano te pliki:
/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.NetworkLinkConditioner.plist
/usr/libexec/nlcd
Uruchom następujące trzy polecenia:

sudo chown root /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.NetworkLinkConditioner.plist      
sudo chmod 644 /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.NetworkLinkConditioner.plist   
sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.NetworkLinkConditioner.plist

Po tym okienko wstępne nie było nieoczekiwanie zamykane po przesunięciu przełącznika na „on”.

Zaczerpnięte z https://devforums.apple.com/message/645980#645980


Przepraszam, że tego nie widziałem !! Próbowałem tego i wydaje się, że działa. Muszę jednak wypróbować to w szybszej sieci. Daj mi kilka dni na przetestowanie. Dzięki!
daviesgeek

Wydaje się, że działa, a przepustowość jest ograniczona, więc zaakceptowałem twoją odpowiedź. Dzięki wielkie! Teraz chciałbym, żeby Apple zebrał ich akt i to naprawił. Off, aby przesłać opinie Apple!
daviesgeek

Czy można udostępnić te pliki na innym serwerze? Wygląda na to, że musimy się zarejestrować, a języka nie można ustawić na angielski ...
Resh32,

Czy możesz przesłać go w innym miejscu? Nie mogę go już pobrać ...
SimonSimCity,

Rzeczywiście ... to złośliwe oprogramowanie tej witryny jest rajem.
Michael,

2

Złożyłem w tym celu raport o błędzie (# 11891721). I związany z odpowiedzią odyth jest w raporcie, a to jest ich reakcja.

Zmiana pliku nlcd na starszą wersję powoduje, że jest on zgodny z panelem preferencji (tak jak w tym przypadku). Obecna wersja okienka wstępnego działa z najnowszym nlcd. Nie możemy nic zrobić w stosunku do starszych instalacji nlcd ani posiadanego przez ciebie przedpola.

Zamykamy ten błąd, ponieważ jesteśmy świadomi problemu.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać informacje źródłowe i informacje o wersji pod kątem wszelkich aktualizacji, które mogą mieć wpływ na ten problem. Jeszcze raz dziękuję za poświęcenie czasu na zgłaszanie błędów. Dziękujemy za wkład.

Więc jest oficjalna odpowiedź.


1
Innymi słowy, miałem ten sam problem na OS X Lion przy użyciu narzędzi sprzętowych we / wy od lutego 2012 r. Po przeczytaniu tej odpowiedzi wypróbowałem sprzętowe narzędzia we / wy od końca lipca 2012 r. (Która jest zapowiedziana dla OS X Mountain Lion) i zadziałało w porządku.
Alejandro García Iglesias

1

Miałem ten sam problem w Yosemite.

Próbowałem z wymienionymi tutaj plikami, ale nadal występował awaria.

Wydaje się, że przyznanie uprawnień administratora mojemu użytkownikowi systemu OS X „rozwiązało” problem. Innymi słowy, uruchomienie aplikacji jako użytkownika „Standardowego” wydaje mi się przyczyną awarii .

Nadal nie jest to miłe rozwiązanie, ale może pomaga niektórym ludziom lub daje wgląd w lepsze rozwiązanie. :)


nadal dotyczy to macOS Sierra 10.12.3
schmidiii
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.