Jak wpisać znak tyldy „~” za pomocą międzynarodowej klawiatury firmy Apple?


43

Jestem francuskim programistą, przyzwyczajonym do francuskiego układu klawiatury. Jako programista zainwestowałem ostatnio w międzynarodową klawiaturę Apple .

Posiadanie francuskiej klawiatury, wpisywanie znaku tyldy „~” było dość proste, ponieważ, o ile pamiętam, wydrukowano go na klawiszu, chociaż nie pamiętam gdzie.

Teraz z moją nową klawiaturą międzynarodową układ jest zupełnie inny, brakuje akcentów i innych znaków specjalnych (co jest w porządku, ponieważ używam tej klawiatury tylko do programowania na moim komputerze Mac), ale mam do czynienia z problemem, który muszę wpisać znak tyldy bardzo często i nie mam pojęcia, jak wpisać go w prosty sposób.

(PS: Aby wpisać znak „~”, faktycznie używam „okienka wyświetlania znaków” dostarczanego z Macosxem, co jest dość kłopotliwe, gdy często go potrzebujesz ...)


3
Zwróć uwagę, że dla programistów ~ jest sam w sobie symbolem i różni się od akcentu ˜
Mark

3
Najlepszą klawiaturą do pisania, a większość języków europejskich jest klawiatura Apple English lub Apple US English , a nie międzynarodowa lub międzynarodowa angielska . Na standardowej angielskiej klawiaturze klawisz [~] znajduje się w lewym górnym rogu poniżej klawisza [esc]. Wszystkie znaki akcentowane są uzyskiwane za pomocą klawisza [⌥] i znaku, na którym ten akcent jest najczęściej używany. Na przykład éjest wpisywany za pomocą [⌥] [e], [e], ñjest wpisywany za pomocą [⌥] [n], [n], üjest wpisywany za pomocą [⌥] [u], [u] ...
dan

2
Jeśli ktoś dostanie międzynarodową klawiaturę Apple podczas określania jej do programowania, poproś o jej wymianę, ponieważ tajne różnice między nimi to koszmar do pracy (tajna komenda rozruchowa., Często używane znaki: [ `], [ ~], [ \ ] , [ |]).
dan

@ Daniel Danielz - Nie jestem pewien, czy zgadzam się z twoją definicją / opinią „międzynarodowego angielskiego” - patrz support.apple.com/en-us/HT201794 dla wszystkich możliwych układów - Inne niż przesunięcie tyldy i przesunięcie do tyłu po lewej u dołu zamiast u góry po lewej wszystkie pozostałe „tajne klawisze” są dokładnie tam, gdzie ich oczekujesz ... i szczerze mówiąc, nie mogę znieść miejsca, w którym umieszczają ~ & `na klawiaturze amerykańskiej;)
Tetsujin

Odpowiedzi:


72

Klawisz „~” znajduje się między klawiszami „lewy Shift” i „Z” na międzynarodowej angielskiej klawiaturze.

Wielu użytkowników jest przyzwyczajonych do posiadania tego klucza pod klawiszem Escape (układ amerykański), a oni (w tym ja) używają oprogramowania KeyRemap4MacBook do zamiany tych kluczy.

Edycja: KeyRemap4MacBook nazywa się teraz Karabiner . Oto zrzut ekranu konfiguracji, której używam do zmiany przypisania klucza do sekcji Backquote.

Zrzut ekranu konfiguracji sekcji zbierania Karabinera do Backquote

Edycja: Karabiner nie działa na macOS Sierra, jednak opracowywany jest nowy projekt: Karabiner Elements . Na razie może wykonać sporną wymianę:

Zrzut ekranu konfiguracji elementów Karabiner pokazujący, jak zamienić sekcję na Backquote


Byłem z tym bardzo zaniedbany, nie widziałem go lub nie chciałem go widzieć ... W każdym razie dziękuję
yves Baumes

Zauważ, że karabiner na razie nie działa w systemie macOS Sierra (10.12). github.com/tekezo/Karabiner/issues/660#issuecomment-226942420
Paul Brewczyński

1
Musiałem zamienić kolejność, w jakiej postępowałem zgodnie z twoimi instrukcjami. W sekcji „od klucza” wybrałem poważny akcent i tyldę, aw sekcji „do klucza” wybrałem backslask spoza USA. Poza tym wszystko działało dobrze. Dziękuję za tę odpowiedź.
Lucio Mollinedo

zauważ, że karbine może zepsuć klawisze „f” wiążące dla intellij np. shift + f6 (zmiana nazwy) nie działa
ozma

5

Opcja N -> spacja Właściwie wpisujesz ã lub ñ, ale na spacji. Mam nadzieję, że to pomoże.


Nie o to prosił PO; taki sam jak drugi post, który dał tę samą odpowiedź.
Tetsujin

To faktycznie działa, jeśli naciśniesz klawisz spacji, okazuje się tyldą
Sergio Flores

@SergioFlores Wydaje się, że nie rozumiesz różnicy między ˜ i ~. Potrzebny jest tylko ten ostatni.
Tom Gewecke,

1
Prawdopodobnie zależy to od klawiatury, ale od mojej produkuje ~ z opcją + n, a następnie spacją
rac2030,

@TomGewecke: Nie, to naprawdę działa: (opcja-n, spacja) daje ~, nie ˜, na układzie klawiatury Apple French (i wielu innych układach Apple). Zachowanie z ^ (opcja-i) i `(opcja-backtick) jest podobne: po spacji tworzą nie samodzielny znak diakrytyczny, ale znak ASCII do niego podobny.
PLL

-1

Ściągawka z francuskiej klawiatury Apple

Ogólne zasady sekwencji:

Shift Alt-R, a następnie E daje É itd. `Następnie A daje À itd. Alt-R N, a następnie A daje à itd.

Ogólne zasady sekwencji dla „´ i ~: Francuska klawiatura dla ściągawki Apple dla specjalnych sekwencji i akordów

Opcja N, a następnie spacja daje ~ then space gives Przesunięcie, a następnie spacja daje ´

Opcja ç daje Ç

Opcja z daje Shift Opcja z daje Å

Opcja y daje Ú Opcja ù daje Ù

Opcja s daje Ò Opcja przesunięcia m daje Ó Opcja przesunięcia ^ daje Ô

Opcja k daje È Opcja przesunięcia k daje Ë Opcja przesunięcia e daje Ê

Opcja i daje î Opcja h daje Ì Opcja j daje Ï Opcja przesunięcia i daje ï Opcja przesunięcia h daje Î Opcja przesunięcia j daje Í

Opcja é daje ë Opcja ^ daje ô Opcja a daje æ Opcja o daje œ Zmiana opcji a daje Æ Opcja przesunięcia o daje Œ

Opcja (daje {Opcja) daje}

Opcja w daje ‹Przesunięcie Opcja w daje›

Opcja è daje «Przesunięcie Opcja è daje»

Opcja gives @ Shift Optiondaje # Shift $ daje * Shift Opcja l daje |


Ups, opcja `daje @
Paolo

Ups, Alt-R w powyższej wersji miał być „Opcją”.
Paolo

1
Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż jest to przydatna informacja, w rzeczywistości nie odpowiada na pytanie. Nie należy również używać komentarzy edytować swoją odpowiedź - używać edycji przycisk i edytować odpowiedź bezpośrednio.
grg

-2

W Yosemite przytrzymanie wielu liter przez kilka sekund daje wyskakujące okienko, które pozwala wybrać jedną z różnych opcji akcentowania. Na przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To całkiem niesamowite. Dziękuję za tę wskazówkę w Yosemite. Ale tak naprawdę nie pasuje do pierwotnego pytania, prawda?
yves Baumes

-3

Wybierz klawiaturę amerykańską, użyj dwa razy: Alt + Command + N


Polecenie Alt n nic nie robi na moim komputerze. O czym mówisz? W jakiej aplikacji to dla Ciebie daje ~?
Tom Gewecke


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.