Rozwiązywanie problemów z wysoką aktywnością procesora w procesie WindowServer


18

O ile wiem proces WindowServer jest używany przez wszystkie aplikacje do rysowania okien, które widzimy. I wiele osób zgłasza problem, gdy ich WindowServer zużywa dużo procesora. Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, jaki proces wchodzi w interakcję z WindowServer, oprócz patrzenia na precesje na ActivityMonitor , wyłączania ich i patrzenia na wynik?

Odpowiedzi:


11

Sprawdź stronę podręcznika dla perfdiagnose. To narzędzie jest przeznaczone do diagnozowania dokładnie tego rodzaju problemu, w którym prostsze narzędzie, takie jak Monitor aktywności, może pokazywać tylko objawy.

Dane wyjściowe z perfdiagnose nie są przeznaczone dla użytkowników końcowych, ale dla programistów i zespołów w Apple. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć logów, które produkuje, najlepiej jest dołączyć je do raportu o błędzie przesłanego do Apple .


2
Świetnie, myślę, że właśnie tego szukam. Sam jestem trochę programistą. Dziękuję
Uko

perfdiagnosenie pojawia się na mojej ścieżce i nie ma na niej żadnych stron podręcznika (Mojave 10.14.6 (18G87)). Czy to zmieniło nazwę? Czy to gdzieś NIE na ścieżce?
drevicko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.