Jak rozwiązać problem z połączeniem Wi-Fi, gdy pojawi się wykrzyknik?


23

Czasami, gdy jestem w publicznej sieci Wi-Fi, wykrzyknik pojawia się w wyszarzonej ikonie Wi-Fi .

Mogę połączyć się z Wi-Fi (przydzielono mi adres IP), ale nie mogę nawiązać połączenia z Internetem - podczas gdy inni użytkownicy komputerów Mac mogą. Do każdej sieci, w której to się zdarzyło, byłem wcześniej podłączony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem wypróbować następujące bezskutecznie:

 • uruchom asystenta rozwiązywania problemów
 • odłącz i ponownie połącz z Wi-Fi
 • wyłącz i włącz ponownie Wi-Fi
 • usuń sieć z listy znanych sieci
 • Zrestartuj komputer

Ponieważ żadna z moich prób rozwiązania tego problemu nie przyniosła żadnych pozytywnych rezultatów, zawsze w ogóle nie korzystam z Internetu.

Teraz moja siostra dzwoniła do mnie już dwa razy, mówiąc mi, że ten sam problem przyszedł jej do głowy. Ponieważ nie mogłem dostarczyć poprawki, potrzebuję twojej pomocy :)

Moja siostra działa na MacBooku 4.1 w wersji 10.7.3. Używam 10.7.3 na MBP 8.2.


2
Przypuszczam, że może istnieć wiele przyczyn, ale zwykle dzieje się tak, gdy nie można uzyskać adresu IP z serwera DHCP. Nie sądzę, że poprawka musi leżeć (zwykle nie) po stronie klienta.
Gerry,

W jakim systemie operacyjnym działa Twoja (i Twoja siostra)? I czy wpisujesz hasło?
Michiel

@Michiel Obaj korzystamy z wersji 10.7.3. Ponadto: nie pamiętam, że spotkałem się z tym w Snow Leopard.
gentmatt,

@Michiel Sieci publiczne, z których korzystam, nie wymagają hasła.
gentmatt,

Odpowiedzi:


8

Potrzebujesz więcej informacji, więc rozwiąż problemy i zgłoś się.

Kroki rozwiązywania problemów:

 • Przytrzymaj klawisz Opcja, klikając ikonę Wi-Fi na pasku menu i daj nam znać, co widzisz. Lion: Nowe narzędzie do diagnostyki Wi-Fi
 • Kiedy zobaczysz po raz pierwszy wykrzyknik, otwórz System Preferences > Network. Jeśli pojawi się takie okno

Awaria serwera DHCP

ze Self-Assigned IPobok żółtego przycisku, wtedy nie byli w stanie uzyskać lokalny adres z serwera DHCP routera Wi-Fi jest. Może się to zdarzyć, ponieważ stacja bazowa używa ograniczeń adresu MAC, a nie prawdziwych haseł. Może się to również zdarzyć, ponieważ stacja bazowa wyczerpała dostępny zestaw dzierżaw lokalnych adresów IP.

Kiedy łączysz się z siecią za pomocą DHCP, router sieciowy (np. Punkt dostępu Wi-Fi) podaje adres IP do użycia i obiecuje, że będziesz mógł go używać przez pewien okres czasu, co jest nazywane „dzierżawą”. (Jest tak, że nie ma wątpliwości co do tego, kiedy ktoś może zacząć korzystać z używanego adresu IP. Albo odnawiasz umowę najmu, albo wiesz, że musisz przestać używać tego adresu i uzyskać nowy.) Gdy serwer wydzierżawi ci Adres IP, nie może go podać nikomu innemu, dopóki nie wygaśnie umowa dzierżawy. Typowy router domowy może być skonfigurowany z jedynie 250 adresami do wydania i 24-godzinnym okresem dzierżawy. W domu jest to w porządku, ale w kawiarni o dużym natężeniu ruchu mogą uzyskać ponad 250 Wi-Fi za pomocą klientów w ciągu jednego dnia, w którym to czasie nie będą mieli adresów. Gorzej, czasy najmu mogą być znacznie dłuższe (ja 'mała liczba adresów do rozdania. Tak się naprawdę czasem zdarza i prawdopodobnie tak się dzieje.

W każdym razie prawdopodobnie jest to błąd konfiguracji routera, który musi naprawić właściciel routera.


Naprawdę chciałbym podać więcej informacji, ale już mnie to nie dotyczy. Mam nadzieję, że ktoś inny zgłosi, gdy doświadczy tego samego.
gentmatt

Całkiem normalny. Jeśli jesteś klientem serwera DHCP, którym nie możesz zarządzać, trudno jest eksperymentować z jego dostrajaniem, zwłaszcza gdy masz już problemy z uzyskaniem dostępu do sieci :).
dan

→ Old Pro: doskonałe wyjaśnienie i analiza problemu. Jest to typowe dla wyczerpania puli serwerów DHCP. Nie trzeba strzelać losowo w dowolne listy ☹. Twoja odpowiedź zasługuje na więcej +!
dan

5

Udało mi się to rozwiązać już dwukrotnie przy użyciu następującej metody:

W typie Terminal.app( /Applications/Utilites/Terminal.app) ...

sudo ifconfig en1 down
sudo ifconfig en1 up

Co jest zaskakujące, ponieważ myślałem, że jest to tak samo jak wyłączenie i ponowne włączenie lotniska - co próbowałem wcześniej, ale się nie udało.

Może to jednak nie do końca prawda. Według strony podręcznika downpolecenie spróbuje zresetować interfejs (cokolwiek to szczegółowo oznacza ...).

Ze strony ifconfig:

 down  Mark an interface ``down''. When an interface is marked
     ``down'', the system will not attempt to transmit messages
     through that interface. If possible, the interface will be reset
     to disable reception as well.

Czy widzisz samodzielnie przypisany adres IP w którymkolwiek z przypadków? Zanim spróbujesz przełączyć stan sieci (wł. / Wył. Lub pozostawienie interfejsu w górze i wymuszenie zaznaczenia adresu IP i tablic routingu), możesz również wymusić to zwolnienie i odnowienie stanu DHCP, przechodząc do opcji Lotnisko -> TCP / IP i wybranie odnowienia DHCP.
bmike

@bike Tym razem nie próbowałem odnawiać DHCP, ale zrobiłem to wcześniej i wtedy to nie pomogło. Zdarza się to dość często na Starbucks w Kolonii - zakładam. Spróbuję więc powtórzyć to jutro i w razie potrzeby zaktualizować wszelkie informacje.
gentmatt

Jest to podobne do tych ipconfig release, renewpoleceń w systemie Windows? Od lat szukam tego rozwiązania. dzięki!
thomasingalls

1

W preferencjach systemowych upewnij się, że Preferencje sieciowe są ustawione na wartość domyślną Apple (powinna być „Automatyczna”) i dla urządzenia WiFi potwierdź w ustawieniach „Zaawansowane ...”, że w „TCP / IP” Twoja „Konfiguruj IPv4” to „ Korzystanie z DHCP


Dzięki, zastosowałem te ustawienia. To nie był problem.
gentmatt,

Chciałbym wiedzieć, czy kilkakrotne odświeżenie DHCP pomaga. Będziesz chciał uruchomić narzędzie sieciowe i spojrzeć na tabelę routingu przed i po odświeżeniu. Zwróć uwagę na adres IP i maskę sieci oraz domyślną trasę.
bmike

0

Chociaż wątpię, by to pomogło wielu, miałem takie objawy po nieprawidłowym wpisaniu hasła. Jakoś nie otrzymałem powiadomienia, że ​​hasło jest niepoprawne, więc mogłem połączyć się z routerem, ale nie wydałoby to adresu IP.


Cóż, w moim przypadku była to publiczna sieć Wi-Fi Starbucks, która nie wymagała hasła.
gentmatt

0

Naprawiłem go dzisiaj ze strony www.leshdigital.com. Chodzi o to, że czasami twój Mac to przydzielony samodzielnie adres IP, który jest inny niż lokalny adres IP (mój to 192.168.1.1, a przydzielony adres IP jest inny niż ten ) Zatem powinniśmy zrobić:

Przechodzimy do preferencji sieci i ZAAWANSOWANE -> TCP / IP -> konfiguruj IPv4 (ręcznie) Adres IPv4: 192.168.1.19 (Mój lokalny adres IP to 192.168.1.1, więc zmieniłem 1 na 19) Maska podsieci jest wartością domyślną: 255.255 .0.0 i to jest ważne: ROUTER-> twój lokalny adres IP, mój to: 192.168.1.1 Naciśnij OK i gotowe. Ciesz się swoim skonfigurowanym Wi-Fi.


0

W moim przypadku problem został rozwiązany przez zmianę adresu mac. Jako Zmień adres MAC w OS X Yosemite wystarczy uruchomić trzy polecenia

sudo /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Resources/airport --disassociate
sudo ifconfig en0 ether $(openssl rand -hex 6 | sed 's/\(..\)/\1:/g; s/./0/2; s/.$//')
networksetup -detectnewhardware

-1

Myślę, że to zepsuty plist. Nie mogę odtworzyć błędu, więc nie jestem pewien, czy to ci pomoże.

Spróbuj usunąć /Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plisti ponownie uruchom komputer. Usunięcie tego pliku i ponowne uruchomienie powinno umożliwić systemowi „ponowną instalację” odpowiednich sterowników dla twojego sprzętu.

Mogę również zalecić ponowne zainstalowanie aktualizacji kombi .


1
Spróbuję tego następnym razem, gdy wystąpi ten problem. Tak więc, nie mogę dać ci informacje zwrotne na odpowiedź teraz . Może to chwilę potrwać, zanim ten problem dotknie mnie ponownie. Ale każdy, kogo to dotyczy, powinien zgłosić, jeśli Twoja odpowiedź również pomoże.
gentmatt,

@gentmatt, Ok, świetnie! Zainteresowałeś mnie :)
Michiel,

To chyba tylko przypuszczenie. Nie radziłbym dotykać żadnej listy systemowej przed analizą prawdziwego problemu. Aby odtworzyć ten podstawowy problem, po prostu uruchom router Fi-Fi ze zmniejszonym zestawem 2 adresów IP dystrybuowanych przez DHCP. Zgadnij, co się stanie, gdy spróbujesz połączyć trzeci.
dan

Gdyby sterowniki były uszkodzone, czy nie utraciłby połączenia ze stacją bazową i nie byłby podłączony. The! wskazuje, że ma adres IP, tyle że domyślna trasa do Internetu nie rozwiązuje kilku adresów testowych. Jest to podstawowy problem z routingiem sieciowym.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.