Zainstaluj system Windows 7 na dysku zewnętrznym i uruchom go z komputera Mac


26

Chcę zainstalować system Windows 7 na zewnętrznym dysku twardym i uruchomić go z niego w razie potrzeby.

Czy to możliwe na komputerze Mac? Słyszałem z niektórych źródeł, że nie można uruchomić systemu Windows z zewnętrznych dysków, przynajmniej na nowych komputerach Mac. Zaskoczyło mnie to.

Masz pomysł, czy to prawda?najwyraźniej REFI To nie działa ...
Newton

Nie działa na co? Użyłem go do potrójnego rozruchu przed ...
jtbandes

z zewnętrznego? z jakiego komputera Mac korzystałeś i jaki system operacyjny został zainstalowany?
Newton,

Ach nie, tylko wewnętrzne, przepraszam ...
jtbandes

Odpowiedzi:


26

Jest to możliwe, ale nie jest to proste. Ten szczegółowy przewodnik krok po kroku (który zrobiłem) zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, aby zainstalować i uruchomić system Windows 7 lub 8 z dysku zewnętrznego (USB3 lub piorun): http://bleeptobleep.blogspot.fr/2013/02/mac -install-windows-7-or-8-on-external.html

Podsumowując, ten przewodnik pomoże ci:

 • Pobierz pakiet instalacyjny systemu Windows z pliku DVD lub ISO
 • Podziel dysk zewnętrzny na partycje i sformatuj go, aby można go było uruchomić
 • Wdróż system Windows na dysku zewnętrznym
 • Uruchom na dysku zewnętrznym
 • Zainstaluj system Windows
 • Pobierz i zainstaluj sterowniki bootcamp (nawet bez korzystania z asystenta bootcamp)

2
Czy mógłbyś streścić informacje tutaj, a nie tylko podać link? Zobacz te meta pytania i tutaj
user151019

Przepraszam, dodałem teraz podsumowanie. Czy to wystarczy?
BleepToBleep

Hej, czy ktoś mógłby potwierdzić, czy to działa? PS: moja konfiguracja: MBA 2013 + 2 TB WD USB3 Zewnętrzna (posiadająca 4 partycje 1. NTFS i reszta 3 exFAT)
jeet.chanchawat

Wypróbowałem tę metodę i dysk uruchamia się dobrze, jednak instalacja zawiesza się na pierwszym ekranie „Cześć tam” w systemie Windows (gdzie wybierasz język). Próbuję z Windows 10 i MacBook Pro 15 "2016. Być może z powodu braku sterowników klawiatury i touchpada, co mogę zrobić?
Michał Miszczyszyn

3

Bootcamp po prostu nie jest przeznaczony do instalowania systemu Windows na dysku zewnętrznym.

 1. Jeśli mam więcej niż jeden dysk twardy, czy mogę zainstalować system Microsoft Windows na dowolnym dysku?

  Za pomocą Boot Camp można zainstalować system Windows na dowolnym wewnętrznym dysku twardym, ale nie na zewnętrznym dysku twardym.


1

Zawsze istnieje możliwość uruchomienia systemu Windows 7 jako obrazu wirtualnego (np. VMWare, VirtualBox). Działa dobrze z dysku zewnętrznego i ma tę zaletę, że można uruchomić obraz z dowolnego komputera, na którym jest zainstalowane oprogramowanie.


1

Głupi jak ja chciałem zrobić to samo kilka tygodni temu. Ale instalator systemu Windows 7 powiedział mi, że nie można go zainstalować na zewnętrznym dysku (USB lub Firewire).

Prawdopodobnie mógłbyś zainstalować wersję Windows PE . Ale ponieważ nie jest to prawdziwy interes, nie było dla mnie opcją.

Aktualizacja Istnieje instrukcja instalacji systemu Windows 7 na dysku zewnętrznym, którą wypróbuję w ciągu najbliższych kilku dni. Nie jestem pewien, czy to zadziała na komputerze Mac.

Aktualizacja 2 Próbowałem zainstalować system Windows 7 na zewnętrznym dysku USB, postępując zgodnie z instrukcjami w pierwszej aktualizacji. Niestety nie udało mi się go uruchomić. Kopiowanie go na dysk zewnętrzny działało dobrze, ale po ponownym uruchomieniu systemu wystąpił błąd związany z nieudaną instalacją systemu Windows.


0

dla prostej metody można zainstalować i uruchomić bootcamp Windows na piorunochronie

Bootcamp Windows nie obsługuje zewnętrznego napędu USB i FireWire, ale obsługuje napęd Thunderbolt


2
Czy możesz wyjaśnić, jak Bootcamp działa na dysku zewnętrznym. Oficjalne instrukcje wyjaśniają, że nie jest to nie tylko obsługiwane, ale nie można go osiągnąć bez modyfikacji kodu lub kroków instalacji.
bmike

0

Postępowałem zgodnie z instrukcjami BleepToBleep, ale nie mogłem uruchomić systemu Windows 7 z zewnętrznego dysku twardego. Dysk twardy, który miał być rozruchowy, nie uruchomił instalacji systemu Windows po wyświetleniu logo systemu Windows.

Wypróbowałem więc inną metodę i udało mi się.

Oto link: Jak zainstalować system Windows na zewnętrznym dysku twardym

Podsumowując:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację WinToUSB na PC lub wirtualnym komputerze.

 2. Podziel zewnętrzny dysk twardy na partycje, aby mieć 2 partycje: (podobnie jak BleepToBleep)

  Pierwsza partycja: 350 MB FAT32

  Druga partycja: reszta dysku twardego w systemie plików NTFS

 3. Uruchom WinToUSB z plikiem ISO systemu Windows 7 lub dowolnego systemu Windows

 4. Uruchom ponownie komputer Mac i przytrzymaj przycisk Alt, uruchom system Windows i zakończ instalację. Za każdym razem, gdy uruchamia się ponownie, przytrzymaj przycisk Alt i ponownie uruchom system Windows, aż instalacja się zakończy.

 5. Pobierz sterownik na komputer Mac.

  Jeśli można to łatwo znaleźć w tym linku sterowniki Apple Bootcamp

  Jeśli nie można go znaleźć, postępuj zgodnie z instrukcją, aby znaleźć. (To zajmie trochę czasu)


Wypróbowałem tę metodę i utknąłem podczas pierwszego uruchomienia za pomocą przycisku Alt, a następnie wybrania systemu Windows: po minucie pokazania intensywnej aktywności uzyskiwania dostępu do mojego dysku SSD podłączonego za pomocą adaptera USB3 logo rozruchu systemu Windows pojawiło się na około minutę, a następnie zostałem przywitany z BSOD (0x7B).
Henno,

@Henno jaka jest specyfikacja Twojego komputera Mac? Mój to MacBookPro Retina 15-calowy środek 2014 r., Rdzeń i7 2,5 GHz, 16 GB pamięci DDR3 1600 MHz. Jaką wersję systemu Windows próbujesz zainstalować? Zauważam, że Windows 7 może mieć pewne problemy z USB 3, więc wypróbowałem Windows 8
LN

-3

Kluczem do uruchomienia całej rzeczy jest uruchomienie części bootcampa - tej, która tworzy partycję Windows - ale (i tutaj jest klucz), aby ta partycja na wewnętrznym dysku twardym była BARDZO mała (<1 GB).

Następnie możesz uruchomić instalację systemu Windows z zewnętrznego USB. PRZED uruchomieniem instalacji należy wprowadzić CMD w narzędziu instalacyjnym, aby „oflagować” zewnętrzny dysk twardy jako aktywny i rozruchowy.

Stworzyłem szczegółowy przewodnik tutaj: http://kevtg-compuproductive.tumblr.com

Będzie działać na każdym komputerze Mac, ale szczególnie w przypadku użytkowników siatkówki i powietrza, którzy mają problemy z uzyskaniem innych metod działania. Powyższy link jest ładniej sformatowany, ale wkleiłem poniższy tekst. Będzie działać, jeśli wykonasz iteracyjnie każdy krok.

Przewodnik: utwórz zewnętrzny dysk rozruchowy systemu Windows 7 dla obrazu Macbooka Być może chcesz lub musisz zainstalować system Windows na swoim komputerze Retina Macbook Pro. Nie jest to trudne, jeśli nie przeszkadza ci partycja Windows zajmująca miejsce na dysku twardym - lub - jeśli chcesz poradzić sobie z obniżeniem wydajności przy użyciu maszyn wirtualnych: Parallels lub VMware.
Zamiast instalować system Windows na osobnej partycji na wewnętrznym dysku pamięci, możesz zdecydować się na zakup zewnętrznego dysku półprzewodnikowego Thunderbolt, na którym ma zostać umieszczony system operacyjny Windows. Równie łatwo można użyć zewnętrznego dysku twardego (zamiast dysku SSD), jeśli wolisz niższy koszt / GB. Po prostu nie będzie tak szybko. Jak to wygląda: obraz To uwalnia wewnętrzny dysk na wszystkie potrzeby związane z komputerami Macintosh, jednocześnie umożliwiając duży dysk zewnętrzny, na którym można zainstalować solidną instalację systemu Windows. Ten przewodnik jest dość szczegółowy i wymaga jedynie wykonania szeregu konkretnych kroków. Jeśli umiesz zawiązać buty i umiesz czytać, prawdopodobnie możesz uruchomić system Windows z zewnętrznego napędu Thunderbolt. PODSUMOWANIE KROKÓW (abyś wiedział, w co się pakujesz). Powinno być oczywiste: ale przed kontynuowaniem upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową całego systemu. 1) Zmień rozmiar wewnętrznej partycji dysku, aby zrobić miejsce na pliki rozruchowe systemu Windows BEZ korzystania z Bootcamp. Bootcamp wykorzystuje minimum 20 GB i nie chcemy tracić tyle miejsca. 2) Zainstaluj system Windows na zewnętrznym napędzie Thunderbolt. 3) Zainstaluj sterowniki Bootcamp PRZEWODNIK

1) Utwórz partycję sformatowaną w systemie FAT na wewnętrznym dysku MBP. Nazywam to „kawałkiem”, ponieważ jest taki mały. możesz użyć Narzędzia dyskowego lub Terminala, aby zmienić rozmiar dysku wewnętrznego MBP A. Aby użyć Narzędzia dyskowego Otwórz go w Aplikacje »Narzędzia wybierz Dysk z góry hierarchii kliknij kartę„ Partycja ”Pod oknem„ Układ partycji ”wybierz Macintosh HD (lub cokolwiek, co oznaczyłeś jako dysk systemowy). Teraz mentalnie odejmij 1,0 GB od bieżącego rozmiaru dysku wewnętrznego. Na przykład twój dysk może odczytać 250.14. W polu „rozmiar” wpisz 249,0. Możesz go zmniejszyć nawet o 400 MB, ale zostawmy trochę bufora. Umożliwi to utworzenie nowej partycji FAT, na której system Windows automatycznie umieści pliki rozruchowe, kliknij „Zastosuj” teraz, kliknij nowy pusty obszar poniżej głównej partycji.

Potrzebne są 2 informacje z tabeli wynikowej: 1) rozmiar głównej partycji i 2) identyfikator wewnętrznej partycji (np. Disk0s2) Sprawdź dwukrotnie. Ale jeśli wpisujesz terminal, wiesz już, że i tak powinieneś być precyzyjny, wykonaj polecenie resize volume: diskutil resizeVolume disk0s2 249G MS-DOS FAT 1.1G Zamiast „disk0s2”, wstaw identyfikator wewnętrznego dysku systemowego przegroda. teraz masz wewnętrzny „pasek” FAT32. Potwierdź to za pomocą listy diskutil

Teraz jest Drugi krok, którego NIE można pominąć: oznaczenie tej małej partycji wewnętrznej jako „Aktywnej” w przypadku instalacji systemu Windows. Na szczęście system Windows / USB instalowany w systemie Windows jest dostarczany z narzędziem. Jest to szczegółowo opisane w kroku 4 poniżej.

2) Utwórz (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) dysk instalacyjny USB dla systemu Windows. Śmiało i użyj do tego narzędzia Bootcamp. Upewnij się tylko, że w pierwszym oknie odznaczasz ostatnią opcję „utwórz partycję Bootcamp i zainstaluj system Windows”. Już to zrobiliśmy. Wybierz „Utwórz system Windows 7 lub nowszy…” i „pobierz najnowszą obsługę systemu Windows…” Odznacz ostatnią opcję. To chwilę potrwa. Czasami narzędzie ma problemy z uzyskaniem oprogramowania pomocniczego od Apple (awaria). To jest w porządku. Zanim osiągnie ten punkt, utworzył już dysk rozruchowy. ALE oznacza to, że musisz ręcznie pobrać sterowniki Bootcamp. Możesz je pobrać tutaj. Następnie skopiuj folder Bootcamp_version-cokolwiek na pamięć USB z instalacją systemu Windows. Został oznaczony WININSTALL przez Bootcamp. 3) Uruchom instalację systemu Windows. Zrestartuj swój komputer, trzymając klawisz Opt w idealnym momencie! Właściwe ustalenie czasu może być trudne. Wybierz, aby uruchomić komputer z napędu „Windows” USB. Jest pomarańczowy obraz

4) Oznacz wewnętrzny „pasek” jako aktywny. Po uruchomieniu komputera na dysku USB kliknij, aby wybrać język. ALE wtedy musimy wejść w „Narzędzie naprawy”, aby ustawić mały pasek FAT wewnątrz komputera na „aktywny”. Nie martw się: w rzeczywistości nie wykonujesz żadnych napraw. Po prostu używasz wbudowanego narzędzia wiersza polecenia Po naciśnięciu przycisku „Napraw”, przejdź dalej i pomiń wszystkie automatyczne opcje, aby móc korzystać z wiersza polecenia. Aby teraz… lista partycji dysku wybierz dysk nr — miejsce zamiast „#”, twoja lista partycji z listy dysku wewnętrznego partycja wybierz partycja nr — miejsce „#”, partycja FAT sliver, którą utworzyliśmy, aktywna litera przypisania = a (lub cokolwiek innego. Zaszalej, nazwij to „Z”) wyjście 5) Uruchom ponownie komputer, przytrzymaj opcję w idealnym momencie. Wybierz ponownie dysk USB systemu Windows (pomarańczowy). Wejdź do instalacji systemu Windows. Wiesz, uderzaj dalej „dalej,

6) Wybierz „Instalacja niestandardowa”, gdy pojawi się opcja, abyś mógł wybrać zewnętrzny dysk Thunderbolt do zainstalowania. Nie instaluj na wewnętrznym dysku Mac. Nie instaluj na wewnętrznej partycji taśmy. Śmiało i sformatuj cały dysk za pomocą przycisku Formatuj, po wybraniu zewnętrznej partycji Thunderbolt. Nie formatuj żadnych innych partycji Format zachowuje istniejące partycje, ALE jeśli chcesz utworzyć inne (być może w celu udostępnienia Ci po stronie Maca) później, możesz zmienić rozmiar podstawowej partycji NTFS w systemie Windows po jej zainstalowaniu.

7) Zakończ instalację systemu Windows. Za każdym razem, gdy uruchamia się ponownie, musisz przytrzymać klawisz opcji, aby wybrać rozruch z nowego woluminu systemu Windows utworzonego podczas instalacji. Nie uruchamiaj już pamięci USB. Instalacja systemu Thunderbolt Windows pojawia się na ekranie opcji rozruchu jako dysk wewnętrzny oznaczony „Windows”. Jeśli nie zdążysz zainicjować menu rozruchu, nie martw się. Komputer uruchomi się do OSX. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie. obraz

8) Zainstaluj sterowniki bootcamp. Po zakończeniu instalacji i zalogowaniu się po raz pierwszy otwórz folder Bootcamp_version-cokolwiek zapisany w napędzie USB WININSTALL utworzonym w kroku 2. Kliknij dwukrotnie aplikację instalacyjną lub autorun. Hit next-next-next Jeśli instalacja nie zadziałała, ponownie przejrzyj instrukcje. Chociaż proces ten nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, łatwo jest popsuć jeden krok. Nie panikuj. Masz już pełną kopię zapasową wszystkich swoich danych, prawda?! Uruchom system Mac OSX, otwórz Terminal i wpisz: diskutil list Jeśli twoja tabela nie wygląda jak moja, zadaj sobie pytanie: „Dlaczego ja?”

To nie będzie działać z bootlegową wersją systemu Windows. Kliknij tutaj, aby uzyskać wyjaśnienie.


Witamy w Zapytaj inaczej! Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

Kevin, możesz mi pomóc w swoim tutorialu. Nie wiem, do czego służy srebrna partycja. Mam zewnętrzny dysk twardy o pojemności 1 TB. Chcę mieć system Windows i klucz USB z systemem Windows. Więc nie mogę się dowiedzieć, do czego służy srebrna partycja ?.

„Sliver” jest tworzony, ponieważ Windows i Mac używają różnych tabel partycji rozruchowych. Kiedy tworzysz ten mały kawałek na swoim MacBooku, Bootcamp ponownie pakuje systemy operacyjne (w sposób, który jest dla mnie niezrozumiały). Musisz utworzyć ten pasek, aby wszystko działało. To jest krok 1
Kevin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.