Scal wiele plików m4a


10

Czy jest na to łatwy sposób?

Mam kilka folderów z plikami muzycznymi, do których chcę dołączyć. Byłoby dobrze, gdyby było rozwiązanie partii tego problemu.

Odpowiedzi:


5

brew install ffmpeg sox

#!/bin/bash

for f in *.m4a; do ffmpeg -i "$f" "${f%m4a}wav"; done
sox *.wav combined.wav
ffmpeg -i combined.wav -acodec libfaac -ac 2 -ab 192k combined.m4a
rm *.wav

Dekompresowanie do wav, a następnie ponowne kompresowanie może wygenerować znaczące artefakty kompresji ...
Adam Davis

@AdamDavis Tak, istnieją narzędzia do łączenia plików MP3 bez ponownego kodowania (np. Mp3cat), ale nie znalazłem niczego dla AAC.
Lri

Rozszczepienie może łączyć pliki MP3 i AAC bez ponownego kodowania. To jedna z jego największych zalet.

Używam hombrew wersji ffmpeg na macOS i nie ma libfaac. Ale „-acodec aac” działa z ich wersją. Dziękuję Ci!
chrislarson

3

Używam do tego doskonałego Rozszczepienia Rogue Ameoba .

Dołączyć pliki. Przeciągnij i upuść jeden plik do drugiego, aby natychmiast połączyć je razem.

Nie jest to proces wsadowy, jeśli masz dużo plików do dołączenia, ale przeciąganie i upuszczanie plików audio w celu konkatenacji do okna jest proste. Fission ma darmowy okres próbny, ale nie pozwoli ci nic zapisać bez pogorszenia dźwięku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy te pliki, które chcesz dołączyć, są częścią tego samego strumienia audio, który został podzielony? Pamiętaj, że jeśli dołączasz do skompresowanego dźwięku, przejścia między jedną ścieżką a drugą w punkcie łączenia mogą nie być płynne, ponieważ proces kompresji usuwa część dźwięku, która może być słyszalna po ponownym połączeniu (jeśli „ ponownie bez strat, wtedy nie powinno być problemu).

Ewentualnie, jeśli chcesz coś za darmo, wierzę, że Audacity również zrobi to za ciebie.


Popieram to zalecenie. Audacity jest darmowy i potężny, z ogromną listą funkcji, ale niewygodny w użyciu dla wielu z nich. Rozszczepienie jest usprawnione i bardzo zdolne do wykonywania niektórych funkcji oraz łatwe w użyciu. Sprawdź listę funkcji

Niestety Fission wymaga tylko jednego pliku, który można usunąć jednocześnie i nie można wybrać wielu plików i upuścić, aby dodać je wszystkie do istniejącej ścieżki.
Sanjiv JivanKorzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.