Jak pobrać podcasty bezpośrednio na iPhone'a i iPada, aby pasowały do ​​tych na komputerze Mac?


14

tło

Mam subskrypcję podcastu na komputerze Mac. Na przykład Marketplace . To codzienny podcast, który często otrzymuję, pobierając je na komputer Mac (Snow Leopard 10.6.8) z iTunes (obecnie 10.6.1, ale zdarzało się to od dłuższego czasu) i synchronizując z moim iPhonem. Czasami jednak zapominam, więc pobieram je bezpośrednio na iPhone'a, klikając link „Uzyskaj więcej odcinków ...” na liście podcastów na moim iPhonie 4 (iOS 5.1).

Problem

Problem polega na tym, że metadane odcinka odcinka pobranego na komputer Mac nie są tym samym co metadane odcinka pobranego bezpośrednio na iPhone'a. Powoduje to problemy z synchronizacją i gorzej, problemy z sortowaniem, aby umożliwić im odtwarzanie w kolejności chronologicznej. Oto zrzut ekranu (dwie pierwsze pobrane bezpośrednio na iPhone'a, dwie dolne pobrane na Maca i zsynchronizowane z iPhone'em):

zrzut ekranu pokazujący problem

Jak dotąd rozwiązywanie problemów

Próbowałem już:

 • skontaktowanie się z Applecare w sprawie problemu z iPhonem (powiedzieli, że to iTunes)
 • skontaktowanie się z Applecare w sprawie problemu z iTunes (powiedzieli, że to iPhone)
 • skontaktowanie się z Applecare w sprawie problemu z mediami iTunes QuickTime (powiedzieli, że powinni wyczyścić iPhone'a i skonfigurować go jako nowy telefon)
 • usuwanie i ponowne zapisywanie wszystkiego. (Używam tylko iTunes i linku w sklepie iTunes do pobierania na Maca i używam tylko linku „Pobierz więcej odcinków ...” do pobierania na iPhone'a.)
 • wyłączanie synchronizacji i ręczne kopiowanie podcastów z komputera Mac na iPhone'a (przeciągnij i upuść w iTunes)
 • synchronizowanie wszystkich odcinków lub synchronizowanie tylko najnowszych
 • usuwanie iTunes.xml z biblioteki i ponowne importowanie folderu podcastu
 • ponowne utworzenie mojej biblioteki iTunes

Być może zauważyłeś, że tak naprawdę nie wyczyściłem iPhone'a i nie skonfigurowałem go jako nowego urządzenia. To ogromny ból, ponieważ ponieważ nie przywracałbym kopii zapasowej, straciłbym wiele rzeczy. Zamiast tego właśnie przebudowałem bibliotekę iTunes, dzięki czemu wyglądała jak inna biblioteka, co spowodowało, że iTunes wyczyściła i ponownie utworzyła bibliotekę iTunes na moim iPhonie. I na moim iPadzie. I okazuje się, że mam ten sam problem na iPadzie 3 . Który wydaje się wskazywać palcem na wydawcę podcastów lub iTunes na Snow Leopard. Ale prawdopodobnie nie wydawca, ponieważ jsd powiedział, że nie może odtworzyć mojego problemu .

Więcej szczegółów na temat problemu

Odcinek pobrany bezpośrednio na iPhone'a przez App Store na iPhone'a:

 • Ma tytuł jak 04-11-12 Marketplace
 • Ma okładki albumów
 • Nie ma daty wydania
 • Ma czas działania

Odcinek pobrany na komputer Mac przez iTunes, a następnie zsynchronizowany z iPhonem na iPhone'a:

 • Ma tytuł „Marketplace”
 • Nie ma okładek albumów
 • Ma datę wydania (pokazaną w prawym dolnym rogu)
 • Ma czas działania

Na iPhonie mogę pobrać odcinek podcastu, który już mam na iPhonie, ponieważ dostałem go przez synchronizację z komputerem Mac.

Mac odbierze odcinki, które pobrałem do telefonu podczas synchronizacji, ale nadal występują problemy.

Odcinek pobrany bezpośrednio na iPhone'a przez App Store, w widoku Mac iPhone'a:

 • Ma tytuł jak 04-11-12 Marketplace
 • Nie ma okładek albumów
 • Nie ma daty wydania
 • Nie ma czasu działania
 • Nie ma opisu (podsumowanie odcinka)

Odcinek pobrany bezpośrednio na iPhone'a przez App Store, zsynchronizowany z komputerem Mac, w widoku podcastów bibliotecznych

 • Ma tytuł jak 04-11-12 Marketplace
 • Ma okładki albumów
 • Nie ma daty wydania
 • Ma czas działania
 • Nie ma opisu (podsumowanie odcinka)
 • Pojawia się na dole listy dostępnych podcastów, nawet jeśli są one nowsze

Odcinek pobrany na Maca przez iTunes w widoku biblioteki podcastów na Macu:

 • Ma tytuł jak 04-11-12 Marketplace
 • Ma okładki albumów
 • Ma datę wydania
 • Ma czas działania
 • Ma opis (podsumowanie odcinka)
 • Ma tytuł „Marketplace”
 • Jest sortowany w odwrotnej kolejności chronologicznej wraz z innymi dostępnymi odcinkami.

To doprowadza mnie do szału. Przeszedłem przez kilka rund wsparcia technicznego Apple, głównie ludzie iPhone twierdzili, że to problem z iTunes, a ludzie iTunes twierdzili, że to problem z iPhone'em. Najlepszym rozwiązaniem, jakie mogli wymyślić, było zaprzestanie pobierania odcinków bezpośrednio na mój telefon.

Mam nadzieję, że ktoś ma lepsze rozwiązanie.

EDYCJA: Aby dowiedzieć się, czy ten problem jest specyficzny dla mojego iPhone'a lub Marketplace:

 • Czy ktoś NIE ma tego problemu z Marketplace?
 • Czy ktoś NIE ma tego problemu z jakimś innym podcastem? Jeśli tak, to który podcast?

Czy kiedykolwiek słuchasz na komputerze Mac lub tylko na iPhonie? Zacząłem używać pod aster.app na telefonie i teraz już nie muszę już synchronizować. Wszystko to działa dobrze przez telefon. Nie dodaje ich do sekcji podcastów na telefonie, ale ma dobrego gracza z 30-sekundowym przeskakiwaniem i przewijaniem itd.
dstarh

2
Mam ten problem również z innymi podcastami. Mam nadzieję, że ktoś da na to dobrą odpowiedź.
Enrico Susatyo

Jedyną rzeczą, którą chcę zamknąć, jest znalezienie osoby w APM, która kontroluje metadane dla tego podcastu. Widziałem czasy, gdy przenoszą serwery lub zmieniają metadane po stronie serwera i robią podobny bałagan. Chciałbym to wykluczyć, ponieważ wydaje się, że zawęziłeś to do działań użytkownika w odtwarzalnym przypadku testowym.
bmike

@bike, tak, to wciąż problem. Otworzyłem skrzynkę i przekazałem ją do inżynierii Apple, ale wygląda na to, że tam jest martwa. Nie miałem szczęścia złapać nikogo w APM.
Old Pro

O ile wiem, miałem ten problem z prawie każdym kanałem / odcinkiem podcastu, który pobrałem. Czasami zdarza się jeszcze gorzej, gdy stary podcast może, ale nie musi, otrzymać nowy odcinek, ale nagle decyduje, że nie ma ŻADNYCH odcinków w kanale, więc pobiera je od nowa… zabawne jest to, że kontrolująca meta data to sam adres kanału, który nadal pasuje, więc nagle mam kompletny duplikat pod tym samym nagłówkiem „albumu” (kanału) (trójkąt ujawnienia itp.). Zwykle z identycznymi metadanymi na górze
adresu

Odpowiedzi:


3

Mówisz, że czasami „zapominasz” o synchronizacji. Czy korzystasz z synchronizacji Wi-Fi? Synchronizacja jest aktywowana za każdym razem, gdy jesteś w tej samej sieci, a urządzenie jest podłączone. Może to zmniejszyć liczbę instancji potrzebnych do pobrania kopii z iPhone'a.

Zdaję sobie sprawę, że to przerwa. Czuję twój ból. Podobnie jak ty, włożyłem wiele wysiłku w zrozumienie, dlaczego wiodący program przechwytujący podcasty nie wydaje się sprawiać, by podcasty na iOS „działały”. W końcu potrzebowałem odrobiny samozadowolenia i po prostu przyznałem, że to jedno z tego, że Apple się nie udawało i że nie zamierzają zaradzić w najbliższym czasie. Wkładają swoje zasoby tam, gdzie są strumienie dochodów.

Moja sytuacja zmusiła mnie do zmiany przepływu pracy. Czekałem na obietnicę nieskrępowanego świata i wskoczyłem w pełni na iCloud. Używam iTunes Match do mojej muzyki, iCloud do tworzenia kopii zapasowych i nie synchronizuję się już z iTunes na moim komputerze. Oczywiście oznacza to, że nie można subskrybować podcastów na moim iPhonie bez korzystania z aplikacji innej firmy.

Po wypróbowaniu kilku aplikacji podcastów polubiłem zarówno Downcaster, jak i Instacast. Zaimportowałem moje kanały z mojego komputera Mac, mogę subskrybować nowe na iPhonie i mogę synchronizować z innymi urządzeniami za pośrednictwem iCloud. Nie mogę zsynchronizować się z komputerem Mac. Ale teraz mi to odpowiada. Używając w pełni funkcjonalnej aplikacji na iPhonie, polubiłem to doświadczenie. Biorąc pod uwagę dzisiejszy wybór, nadal będę miał nowy nawyk słuchania podcastów na telefonie nawet podczas pracy na komputerze Mac. Nigdy nie potrzebuję otwartego iTunes, a ogólne wrażenia słuchowe są znacznie lepsze.


Dziękujemy za polecenie niektórych alternatyw; Być może będę musiał pójść tą drogą. Synchronizacja WiFi nie porusza piłki zbytnio do przodu; Nadal będę musiał włączyć komputer Mac i iTunes, aby iTunes automatycznie pobierał podcast i synchronizował go z telefonem. Żaden z nich nie jest dany.
Old Pro

1

Podejrzewam, że w jakiś sposób dodałeś dwa nieco inne źródła danych - jedno na komputerze Mac i jedno na telefonie. Usuń wszystkie odcinki podcastu z obu miejsc i zacznij od nowa z jedną subskrypcją zainicjowaną w iTunes na Macu.

Oto jak zacząłem testować mój pomysł na temat źródeł danych będących problemem:

Właśnie „zasubskrybowałem” Marketplace, ręcznie pobierając ten sam odcinek na mój telefon i komputer Mac, bez żadnej wcześniejszej subskrypcji.

Kiedy zsynchronizowałem (Wi-Fi?), Nie skończyło się duplikatem odcinka.

Następnie, aby spróbować coś zepsuć, próbowałem również pobrać odcinek na telefon i zsynchronizować go z komputerem Mac po zakończeniu pobierania. Nie jestem w stanie odtworzyć opisanego problemu z niedopasowaniem grafiki / tytułu.


W obu przypadkach pobrałem bezpośrednio ze sklepu iTunes. Na iPhonie podążam za linkiem „Uzyskaj więcej odcinków ...” u dołu listy odcinków podcastu. Próbowałem już usunąć wszystkie odcinki wszystkich podcastów z iPhone'a oraz usunąć i ponownie subskrybować na komputerze Mac i wypróbować różne strategie synchronizacji w iTunes. Opisz bardziej szczegółowo, co zrobiłeś (Mac OS, model iPhone'a, ustawienia synchronizacji podcastów itp.). Zauważ, że mam ten problem z jedynymi 3 podcastami, których używam w ten sposób, tj. Ze wszystkimi podcastami, które wypróbowałem.
Old Pro

1
Mac OS Lion 10.7.3, iOS 5.1, iTunes 10.6.1 (7), Automatycznie dołącz 3 najnowsze nieodtwarzane odcinki wszystkich podcastów.
jsd

Czy na pewno nie miałeś żadnych problemów? Nie opublikowałem zrzutu ekranu, ale przeczytałem na dole mojego postu, gdzie wyjaśniam, jak źle wyglądały na moim komputerze Mac. Ponieważ mam ten sam problem na moim nowym iPadzie 3. Grrrr.
Old Pro

Powinienem również zapytać, w jaki sposób subskrybujesz i pobierasz podcasty? Czy zrobiłeś tak jak ja i subskrybowałeś bezpośrednio w sklepie iTunes i pobierałeś przez link „Uzyskaj więcej odcinków ...”?
Old Pro

1
Tak, nie wyglądają źle na moim Macu. Dodałem subskrypcję w iTunes na komputerze Mac, a następnie „dostałem więcej odcinków” na telefonie. Nawet gdy ręcznie złapałem ten sam ep na komputerze Mac i telefonie, synchronizacja nie spowodowała tworzenia duplikatów. Jest to prawdopodobnie duży problem w dupie, ale możesz spróbować utworzyć nową bibliotekę iTunes i zsynchronizować z nią nowego iPada, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.
jsd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.