Oprogramowanie OCR do odręcznych notatek


10

Szukam sposobu na rozpoznanie pisma ręcznego zeskanowanych notatek (w formacie PDF).

Nie musi być idealny i nie musi za darmo, ale przed zapłaceniem chciałbym go wypróbować (nawet z jedną stroną).

Nie musi to być natywna aplikacja Mac OS X. Byłbym w porządku z aplikacją online lub aplikacją Unix do zainstalowania lub skompilowania. Innymi słowy, wszystko, co działa nieco przyzwoicie, byłoby OK.

Niekoniecznie szukam idealnego rezultatu. Nawet przekształcając moje notatki do formatu PDF z możliwością przeszukiwania tylko niektóre tekstu uznanej byłoby lepsze niż nic.


1
Niestety mam wrażenie, że możesz mieć problem z rozpoznawaniem pisma ręcznego. Na przykład w artykule na temat rozpoznawania pisma ręcznego w Wikipedii stwierdza się, że „ Rozpoznawanie pisma odręcznego jest stosunkowo trudne, ponieważ różni ludzie mają różne style pisma ręcznego. Na dzień dzisiejszy silniki OCR koncentrują się głównie na tekście drukowanym maszynowo i ICR dla ręcznego„ drukowania ”( pisane wielkimi literami) tekst nie ma silnik OCR / ICR, który obsługuje rozpoznawanie pisma ręcznego, jak dzisiaj.. "
binarybob

Odpowiedzi:4

Evernote ma rozpoznawanie pisma ręcznego, ale niestety w tej chwili wymaga formatu JPG . Nie obsługuje plików PDF. W związku z tym obejście może wymagać rozważenia konwersji pliku PDF -> JPG za pomocą podglądu itp., A następnie zaimportowania do Evernote w celu rozpoznania. Do Twojej wiadomości, rozpoznawanie pisma ręcznego w Evernote dla JPG jest przyzwoite, ale z moich doświadczeń nie jest prawie na poziomie OCR.

Ponadto ten post opisuje dobry przepływ pracy, dzięki któremu Evernote rozpoznaje odręczne notatki.


4

Możesz użyć Evernote do tego (za darmo). Po prostu zaimportuj wszystkie pliki PDF jako notatki, a po pewnym czasie (możesz to przyspieszyć poprzez uaktualnienie do płatnego konta), automatycznie je przetworzy i rozpozna pismo ręczne. Nie będziesz mógł wyodrębnić tekstu OCR z notatek, ale możesz go wyszukać.


Próbowałem, ale jak dotąd nic się nie wydarzyło (po prawie dwóch dniach). Czy muszę w jakikolwiek sposób uruchamiać OCR?
Matteo,

1
Po miesiącu wciąż nic. Myślę, że upuszczę Evernote jako możliwość :-)
Matteo,

Hmm, czy twoje pliki PDF zawierają rozpoznany tekst? (tzn. czy możesz podświetlić wpisany tekst i skopiować go?) Jeśli tak, oznacza to, że dokument jest uważany za już przetworzony, a serwery Evernote nie będą próbowały na nim uruchamiać OCR. Gwarantowaną metodą rozpoznawania tekstu (przynajmniej do celów testowych) jest konwersja kilku stron na obrazy (np. PNG), a następnie dodanie ich jako notatek; następnie sprawdź, czy po chwili możesz wyszukać pismo ręczne na tych obrazach. Zawsze możesz też porozmawiać ze wsparciem Evernote, zwykle są one bardzo pomocne.
Rozsądny

Evernote wykonuje rozsądną robotę, o ile twoje pismo jest jasne i napisane we wspólny sposób. Najlepiej radzi sobie z czcionkami, chyba że chcesz dostosować pismo ręczne do procesora. Moje pismo odręczne jest bardzo schludne, ale Evernote ma problemy z moim unikalnym stylem (dużo ligatur i liczb w „starym stylu”). Wolę nie zmieniać tego, co naturalnie przychodzi do aplikacji.
prostokąty

3

Zdaję sobie sprawę, że szukasz aplikacji do systemu Mac OS, ale dla czytelników zainteresowanych tym tematem w poszukiwaniu rozpoznawania pisma ręcznego chciałbym wspomnieć o MyScript Memo i Notes Plus na iOS. Dzielą silnik rozpoznawania pisma ręcznego, który wydaje się działać bardzo dobrze w moich rękach. Notatka MyScript ma darmową wersję, którą może wypróbować każdy posiadacz urządzenia z systemem iOS.

(Widzę również, że chcesz rozpoznać odręczne notatki zeskanowane z papieru, czego nie zrobią te aplikacje. Rozpoznają odręczne notatki napisane bezpośrednio na urządzeniu z systemem iOS).


1

Sprawdziłeś Captricity ? Jest oparty na sieci i mają również aplikację mobilną. Używają kombinacji algorytmów komputerowych i ludzkiej inteligencji, więc radzą sobie znacznie lepiej z pismem ręcznym niż jakikolwiek prosty program OCR. Jest dość szybki (rzędu godziny lub dwóch na kilkadziesiąt, a nawet sto stron) i chociaż nie jest darmowy, istnieje tylko cena za stronę.

Kiedy spróbowałem, założenie konta było darmowe (zajęło mi to około 15 sekund), a moje pierwsze 25 stron było darmowe. Wygląda na to, że wciąż rozdają pierwsze 25 stron za darmo. Uznałem, że jest naprawdę łatwy w użyciu. Przesłałem skany niektórych formularzy, które zostały ręcznie wypełnione, oznaczyłem szablon informujący Captricity, gdzie mam dane, a następnie załadowałem całą partię skanów. Słyszę, że fotografie również działają dobrze.

Captricity zwróciło mi elektroniczne dane do odczytu maszynowego. Najlepszą rzeczą, jaką do tej pory znalazłem do pisania odręcznego i dużo szukałem.


3
Czy jesteś w jakiś sposób związany z firmą lub po prostu szczęśliwym klientem?
nohillside

1
Captricity działa tylko z prostymi formularzami. Próbowałem z 25 stron i nic nie zostało rozpoznane. Dostałem wiadomość e-mail z następującymi informacjami: „Obecnie możemy obsługiwać tylko tekst strukturalny z odrębnymi polami danych, które można wyciągnąć do arkusza kalkulacyjnego. Na przykład, moglibyśmy dobrze obsłużyć ankietę lub formularz podatkowy, ale nie długi list lub strona notatek. Chcielibyśmy, aby istniało lepsze rozwiązanie. O ile nam wiadomo, OCR nie działa zbyt dobrze. Planujemy obsługiwać tekst taki jak ten, ale na razie obawiam się, że nie możemy. „
Matteo,

0

http://www.VelOCRaptor.com/ wydaje się być niedrogim (BEZPŁATNYM) rozwiązaniem dla OS X. Ma bardzo prosty interfejs przeciągania i upuszczania. Opiera się na technologii OCR firmy Google, więc możesz mieć pewność, że będzie działać poprawnie.

Mam nadzieję że to pomoże!


1
W rzeczywistości nie jest darmowy (29 $, co nie byłoby problemem) nie działa na Lionie (jest problemem) i obsługuje tylko drukowany tekst (jak podano w pytaniu, czy szukam rozpoznawania pisma ręcznego).
Matteo

0

Brainware ... Nie ma lepszego produktu na rynku, kropka!


4
Czy możesz wyjaśnić, co jest takiego wspaniałego w tym produkcie? Jak ci się to podoba?
Daniel

1
Musisz podać więcej informacji, link, opis, coś innego niż nazwa produktu.
farsz

Oprogramowanie Brainware zostało nabyte przez Hyland i wydaje się, że nie ma produktu dla jednego użytkownika.
aparente001,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.