Jak usunąć folder, nawet przy każdej kopii zapasowej Time Machine?


9

Właśnie zauważyłem, że folder zawierający osobiste dokumenty wciąż znajdował się na moim głównym dysku. Skopiowałem na dysk osobisty (chroniony hasłem), ale chcę również usunąć kopie przechowywane w wielu kopiach zapasowych tworzonych przez Time Machine na przestrzeni lat.

czy to możliwe?


To oczywiście łamie samą ideę tworzenia kopii zapasowych - ale czasami właśnie tego się chce. Mam nadzieję, że jest to możliwe, ale niełatwe - zbyt łatwe i nie pozwala na utworzenie kopii zapasowej pliku; niemożliwe i pokonuje inny rodzaj bezpieczeństwa danych.
Daniel

Odpowiedzi:


10

Ta funkcja jest wbudowana w Time Machine.

Uruchom Time Machine. Kliknij wybrany folder prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu opcję „Usuń wszystkie kopie zapasowe ...”. Spowoduje to przeczesanie wszystkich kopii zapasowych i usunięcie wszystkich śladów tego folderu i jego zawartości.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Właśnie zatwierdziłem edycję twojej odpowiedzi; czy to jest poprawne? Wydaje się to rozsądne i prawdopodobne, ale nie jestem do końca pewien.
Cajunluke

0

Jest to całkiem dobre narzędzie komercyjne o nazwie Back-In-Time (30 USD; ale kupiłem je jako część pakietu promocyjnego MacUpdate). Pozwoli ci to usunąć pojedynczy element z kopii zapasowej TimeMachine, a nawet WSZYSTKIE kopie zapasowe jakiegoś elementu (choć wydaje się, że nie działa to niezawodnie, jeśli nazwa elementu została zmieniona, a zatem utworzono kopię zapasową pod różnymi nazwami).

Oczywiście są też tańsze opcje. Zobacz to pytanie i samouczek wideo .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.