Zainstaluj jako użytkownik niebędący administratorem, gdy instalator wymaga uprawnień administratora


3

Muszę uruchomić aplikację korzystającą z Adobe Air, ale instalator Adobe Air wymaga uprawnień administratora. Zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa ograniczam to, co instaluje się jako użytkownik administracyjny, a Adobe ma złą historię, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, więc nie jest zwolniony z moich zasad. Odkryłem, że Mac OS X ma funkcję podobną do LD_PRELOAD Linuksa, o nazwie DYLD_INSERT_LIBRARIES , która zmienia ścieżkę wyszukiwania bibliotek. Zastanawiam się więc, czy można tego użyć do sfałszowania instalatorów, które niepotrzebnie wymagają uprawnień administratora, aby instalator zainstalował się w katalogu bieżącego użytkownika zamiast katalogu na poziomie systemu. Czy jest lepszy sposób na osiągnięcie tego?


Rozważałem użycie maszyny wirtualnej, ale moja maszyna jest już ograniczona pamięcią i nie jest tak przyjazne dla użytkownika, aby uruchomić maszynę wirtualną tylko w celu korzystania z aplikacji.
brandon

Czy jest to zwykły instalator OS X? Jeśli tak, możesz spróbować Pacifistwyodrębnić zawartość instalatora i użyć Pacifist, aby zainstalować go w innym miejscu, lub po prostu skopiować pliki ręcznie. iirc dobrze zakodowane aplikacje OS X również powinny znaleźć biblioteki w folderze użytkownika, ale z Adobe, kto wie na pewno? System OS X ma również funkcję Kontenery, która umożliwia aplikacjom z piaskownicą własne spojrzenie na system plików, ale nie wiem, czy można to manipulować, czy nie. Ten katalog można znaleźć pod adresem~/Library/Containers
Haravikk

Odpowiedzi:


1

Instalacje typu „przeciągnij i upuść” mogą przejść do folderu Aplikacje w katalogu głównym folderu domowego użytkownika i działać bez problemu, ale Adobe znany jest z tego, że potrzebuje zaczepów w różnych częściach systemu operacyjnego. Na przykład pobieżny przegląd tego pakietu pokazuje, że chce zainstalować certyfikaty, wtyczkę Flashplayera, jeśli jeszcze go nie ma itp. Możliwe, że można „zrobić migawkę” (używając narzędzi fsevents / dtrace / Packaging, takich jak packagemaker lub Composer itp.) instalacji na maszynie wirtualnej i wyśledzić wszystkie pliki, które rozpyla na dysku, i przenieść te pliki, gdziekolwiek ma to zastosowanie do folderu użytkownika w systemie, ORAZ środowisko uruchomieniowe i aplikacja Air mogą działać bezawaryjnie z powodu spodziewania się zasobów w katalogach na stałe ....

Innymi słowy, magiczna 8-ball mówi „bardzo mało prawdopodobne”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.