Czy zawsze można bezpiecznie pozostawić Macbooka Pro?


13

Mam zewnętrzny monitor, klawiaturę i mysz podłączone do mojego Macbooka Pro. Mam zamkniętą pokrywkę i mam uruchomioną. Uruchamiam go tak, jakby był komputerem stacjonarnym, zawsze włączony. Wyłączam tylko podłączony do niego wyświetlacz LCD.

Czy bezpiecznie jest mieć zawsze włączonego i uruchomionego Macbooka Pro?

Co drugi tydzień prawie całkowicie rozładowuję baterię. Pod nim też działa podstawka chłodząca na laptopa Belkin. Czy jest coś jeszcze, co mogę zrobić, aby bezpiecznie uruchomić MBP przez większość czasu?

Aktualizacja: Chciałem tylko dodać, że mam nowszego Macbooka Pro 2010.


Czy ciepło jest problemem? Myślałem, że laptopy Mac próbują zrzucić dużo ciepła przez przestrzenie między klawiszami na klawiaturze, a to byłoby zakryte, gdyby pokrywa była zamknięta.
Peter Murray,

Nie, laptopy Mac są teraz zaprojektowane tak, aby działały dobrze po zamknięciu.
MJeffryes,

Odpowiedzi:


19

Z punktu widzenia oprogramowania pozostawienie włączonego komputera Mac jest w porządku. Można to nawet uznać za zalecane, ponieważ Mac OS X ma wiele skryptów optymalizacyjnych, które działają codziennie, co tydzień, co miesiąc, ale można to zrobić tylko wtedy, gdy komputer jest włączony.

Z punktu widzenia sprzętu zależy to od modelu. Jeśli masz starszego (przed 2008 r.) MacBooka z wymienną baterią, pozostawienie go włączonego i podłączonego w sposób ciągły spowoduje szybkie rozładowanie baterii. W takim przypadku należy wyjąć akumulator z urządzenia, od czasu do czasu wkładając go z powrotem, ładując do około 60%, aby utrzymać go w dobrym stanie.

Nowe MacBooki z niewymiennymi bateriami są zaprojektowane tak, aby można je było ciągle podłączać. Akumulator ma zespół obwodów elektrycznych do optymalizacji cykli ładowania, dzięki czemu żywotność akumulatora nie ulega niekorzystnemu pogorszeniu w czasie (więcej niż tylko zwykłe przyczyny użytkowania).


1
Nowe adaptacyjne ładowanie i większe akumulatory są w dzień iw nocy. W dawnych czasach trzeba było bardzo się starać, aby nie dopuścić do awarii baterii w ciągu roku lub dwóch. Teraz musisz bardzo się postarać, aby zawiódł - działają przez lata jak dobrze wykonany bezobsługowy silnik.
bmike

4

Pewnie

Obecny czas pracy na moim MacBooku wynosi 21 dni.

Jedną rzecz do zapamiętania:

  • Nie rozładowałbym baterii w ten sposób. Baterie litowo-jonowe nie działają jak baterie NiCa z pamięcią. Jeśli masz go ciągle podłączonego, naładuj do 60%, a następnie wyjmij baterię.

Ok, ale niestety nie można wyjąć baterii w nowszym MacBooku Pro…
Studer

@Studer: To prawda, najbardziej niefortunne. Myślę, że oprogramowanie może być wystarczająco inteligentne, aby stwierdzić, czy jest ciągle podłączone.
Josh K

Bateria nowszych modeli MacBooków (takich, których nie można wyjąć) ma układ, który przestaje ładować baterię po jej całkowitym naładowaniu.
Chris Pratt

3

Technicznie tak, ale z punktu widzenia długoterminowej konserwacji zalecałbym ponowne uruchomienie przynajmniej raz w tygodniu. Ponownie uruchamiam wszystkie komputery Mac w poniedziałek rano, po niedzielnej nocnej konserwacji systemu i nigdy nie mam problemów z awariami, pamięcią itp. (Chyba że oczywiście robię coś głupiego podczas programowania). Nawet Mac OS X wymaga szybkiego odświeżania co jakiś czas.

Laptop tak naprawdę niewiele różni się od komputera stacjonarnego; to wciąż dysk twardy, pamięć RAM, procesor, klawiatura i mysz w kompaktowej obudowie. Wszystko, co zrobiłbyś z komputerem stacjonarnym, z laptopem.


1
Uważam, że otrzymuję odpowiednią liczbę aktualizacji oprogramowania, aby wymusić ponowne uruchomienie konserwacji.
r00fus

Uważam, że zwykle zajmuje to miesiąc, zanim zauważę coś szkicowego - i większość ludzi, których znam, jak okresowe ponowne uruchamianie, robi to co tydzień lub co miesiąc. Moją ulubioną wskazówką jest ponowne uruchomienie komputera, zanim zamierzam zastosować aktualizacje oprogramowania. Chcę, aby całkowicie czysta tablica przeprowadziła ostatnią kontrolę systemu plików, a następnie załatała rzeczy, zanim uruchomię wiele procesów.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.