Nie można skopiować tekstu w Safari na iPhone 4


2

W Safari na iPhone 4, w jaki sposób wybierasz / kopiujesz tekst? Próbowałem przytrzymać tekst, ale nic się nie dzieje.

Na przykład, https://m.facebook.com i kliknij Zdjęcia. W telefonie iPhone 4 powiedziano mi, że przeglądarka nie obsługuje „przesyłania zdjęć” i otrzymuję adres e-mail, na który mogę wysłać zdjęcie. Nie udało mi się skopiować tekstu z tej strony.


Podaj link do strony, na której nie możesz wybrać tekstu?
MrDaniel

Dodano przykład do pytania.
Josh M.

Wybór tekstu nadal działa w niektórych innych witrynach?
MrDaniel

Odpowiedzi:


4

Wytnij, skopiuj i wklej.

Według Apple powinno działać w następujący sposób:

Znajdź tekst, który chcesz edytować w notatce, wiadomości e-mail, stronie internetowej lub innej aplikacji. Możesz wybrać słowo, dotykając go dwukrotnie, i wybrać więcej lub mniej tekstu, przeciągając punkty chwytania. Następnie stuknij, aby wyciąć, skopiować lub wkleić. Aby cofnąć edycję, potrząśnij telefonem iPhone, a następnie dotknij przycisku Cofnij.

copy paste cut apple image

Jednak w tym konkretnym przypadku wydaje się, że Facebook tworzy aplikację / stronę HTML 5 Web i jest za pomocą JavaScript lub podobnej funkcjonalności aby zapobiec zaznaczeniu tekstu. Podczas próby wyświetlenia strony na komputerze Mac / PC tekst do kopiowania również nie będzie można wybrać „który nie znajduje się w wyświetlonym polu tekstowym”.

W tym przykładzie na zdjęciu tekst „Zdjęcie” ani „Nie wybrano tekstu” ani tekst „Aktualizuj stan” na górze strony nie mogą być wybrane nawet na komputerze Mac.

Możliwość wyboru tekstu na stronie internetowej zależy od szczegółów implementacji witryn. Jeśli witryna zdecyduje się wyłączyć zaznaczanie tekstu, przeglądarka iPhone'a będzie postępować zgodnie z żądaniem witryn i nie zapewni możliwości zaznaczania tekstu.

Przykładowy tekst na Facebooku nie jest możliwy do wybrania nawet na stronie głównej. Jeśli naprawdę chcesz skopiować tekst ze stron Facebooka, spróbuj otworzyć na stronie iPhone wersję pulpitu. Te same pierścienie są prawdziwe dla innych witryn, które mogą oferować niestandardowe strony mobilne, które mogą ograniczać wybór tekstu.

Un selectable on the mac too


Masz rację, że tekst nie jest w ogóle możliwy do wybrania przez PC. Mój błąd!
Josh M.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.